عربی جامع کنکور میکرو طبقه بندی گاج

عربی جامع گاج

از {{model.count}}
240,000
192,000 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب عربی جامع کنکور میکرو طبقه بندی گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

عربی جامع کنکور میکرو طبقه بندی گاج


مقدمه

کتاب عربی جامع کنکور میکرو گاج دارای مطالب عربی هر سه کتاب درسی عربی دهم، عربی یازدهم و عربی دوازدهم می باشد و برای هر درس در تمامی پایه ها ابتدا به درسنامه و سپس به پرسش های چهار گزینه ای آن درس پرداخته شده است. هدف از نوشتن این کتاب همان طور که در مقدمه آن نیز اشاره شده است، ایجاد آمادگی در دانش آموزان جهت شرکت در کنکور سراسری می باشد. لحن کتاب عربی جامع کنکور میکرو گاج رسمی است.

 آموزش (درسنامه)

همان طور که گفته شد کتاب عربی جامع کنکور میکرو گاج شامل مطالب پایه دهم، یازدهم و دوازدهم است و به همین ترتیب نیز ابتدا به درسنامه ها و سپس پرسش های چهار گزینه ای پایه دهم و سپس یازدهم و دوازدهم پرداخته شده است. زبان تمامی درسنامه ها بسیار آسان و روان می باشد و توضیح قواعد به صورت گام به گام همراه با مثال های ساده گفته شده است و برای تمامی دانش آموزان با هر سطحی مناسب است. در درسنامه ها نمونه های تستی نیز دیده می شود و برای هر قسمت از توضیحات قواعد یک نمونه گفته شده است و تعدادشان برای درسنامه ها کفایت می کند. تست ها همراه با پاسخ بررسی شده اند و جهت یادگیری اولیه دانش آموزان آسان در نظر گرفته شده اند. در کتاب عربی جامع کنکور میکرو گاج، توضیحات گفته شده در رابطه با قواعد هر درس منطبق بر  کتاب درسی جدید است و همه ی قواعد به طور کامل گفته شده است.

توضیحات قواعد کمی بیشتر از کتاب درسی نیز می باشند. برای نمونه در درس سوم پایه یازدهم که در رابطه با اسامی معرفه و نکره است، کتاب درسی فقط به دو نوع از آنها پرداخته است، اما در درسنامه کتاب عربی جامع کنکور میکرو گاج به تمامی شش مورد آن پرداخته شده است. کادرهایی نیز با عنوان «صرفا جهت اطلاع» مشاهده می شوند که شامل مطالبی هستند که کتاب درسی از پرداختن به آنها امتناع کرده است. برای مثال در درس ششم پایه دهم که درباره فعل مجهول است، روش مجهول کردن جمله معلوم جزء اهداف کتاب درسی نمی باشد و به آن پرداخته نشده است. اما در درسنامه این درس در کادر صرفا جهت اطلاع آورده شده است. مطالب داخل درسنامه کاملا برای پاسخ دهی به تست های آورده شده در بخش پرسش های چهار گزینه ای کافی هستند و در مجموع میتوان گفت کتاب عربی جامع میکرو گاج دارای درسنامه های بسیار کامل و جامعی است. علاوه بر قواعد گفته شده به نکات ترجمه نیز پرداخته شده است. هم چنین ترجمه جملات مهم کتاب درسی و جدول واژگان نیز نوشته شده است.

 تست (تمرین)

در عربی جامع کنکور میکرو گاج بخش پرسش های چهار گزینه ای برای هر درس شامل تست های واژگان، تست های ترجمه، تعریب و مفهوم، سؤالات درک مطلب و قواعد می باشد. جهت پاسخ گویی بهتر به تست های ترجمه، آشنایی با معانی کلمات عربی به دانش آموزان کمک خوبی می کند. به همین علت پاسخ دهی به پرسش های مربوط به واژگان نیز می تواند برای دانش آموزان بسیار مفید باشد. تست های واژگان کتاب عربی جامع کنکور میکرو گاج در تعدادی مناسب آورده شده اند و تمرین در همین حد برای دانش آموزان کفایت می کند. سؤالات نیز مختلف انتخاب شده اند. پس از آن تست های ترجمه، تعریب و مفهوم نگاشته شده اند. تعداد تست های این بخش برای هر درس بالا می باشد و سؤالات تمامی نکات ترجمه را دارند. سطح سؤالات نیز مطابق با کنکور سراسری است. همان طور که می دانیم در کتاب درسی جدید طرح سؤال از تعریب ممنوع اعلام شده است. می توان گفت جهت احتیاط به تعدادی از آنها در هر درس در کتاب پیشرو پرداخته شده است.

در کتاب عربی جامع کنکور میکرو گاج تعداد سه متن برای درک مطلب در هر درس نگاشته شده است و این طور می توان گفت که در مجموع کتاب دارای تعداد بالایی متن در این قسمت است. اما اگر درس به درس بخواهیم به آن نگاه کنیم هر درس فقط شامل سه متن است. در آخر نیز پرسش های قواعد آورده شده اند. سؤالات اولیه آسان در نظر گرفته شده اند و برای شروع مناسب هستند. تعداد تست های این بخش نیز بالا است و برای ایجاد آمادگی در دانش آموزان کافی می باشد. تنوع سؤالات خوب است و تمامی تیپ از سؤالات پوشش داده شده است. در بین تست های تألیفی ترجمه و قواعد پرسش های کنکور نیز قرار داده شده است و پرداختن به سؤالات کنکور از مزیت های این کتاب به شمار می آید. در انتهای کتاب عربی جامع کنکور میکرو گاج پاسخ های تشریحی به همراه کنکورهای سال 98 نیز قرار داده شده است. پاسخ ها نیز کامل هستند.

ظاهر کتاب

سایز و فونت نوشتار در عربی جامع کنکور میکرو گاج بسیار کوچک است و برای خواننده آزار دهنده است. البته می توان گفت علت این مسئله حجم بالای کتاب است. صفحه آرایی معمولی است. از دو رنگ در نوشتار استفاده شده است و تنوع رنگی به کار نرفته است. از جداول و پیکان ها جهت تفکیک بهتر مطالب در درسنامه ها به خوبی استفاده شده است. کیفیت چاپ و کاغذ خالی از اشکال است. گرافیک و طراحی جلد نیز معمولی انجام شده است.

 جمع بندی

حجم کتاب عربی جامع کنکور میکرو گاج با توجه به دارا بودن درسنامه و پرسش های چهار گزینه ای برای سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم بالا می باشد. به عنوان کلام آخر برای دانش آموزان قابل ذکر است که کتاب عربی جامع کنکور میکرو گاج یکی از کامل ترین کتاب ها در زمینه درسنامه و تست می باشد و نیاز دانش آموزان را به طور کامل برطرف می نماید.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسنده
اسرافیل قربان پور
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
736
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...