عربی جامع کنکور منتشران

عربی جامع کنکور منتشران

از {{model.count}}
200,000
150,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب عربی جامع کنکور منتشران از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

عربی جامع کنکور منتشران


چکیده

هدف از نوشتن کتاب عربی جامع کنکور منتشران آماده سازی داوطلبان برای کنکور سراسری است. چینش کتاب به این صورت است که ابتدا در هر فصل مطابق با درس های کتاب درسی به ترتیب از دهم تا دوازدهم، تست ها قرار گرفته اند (تست های واژگان، ترجمه و قواعد و پس از پایان آخرین درس تست های درک مطلب) و بعد از آن پاسخ های تشریحی تست ها نوشته شده اند. در نهایت نیز درسنامه کتاب نوشته شده است. لحن کتاب رسمی، ولی ساده و روان و قابل فهم است. در ادامه به بررسی کتاب عربی جامع منتشران نوشته ی حسام حاج مومن و شاهو مرادیان می پردازیم.

تنوع رنگی و استفاده از رنگ های متنوع در کتاب عربی جامع منتشران بسیار ضعیف است. در قسمت درسنامه، نوشته ها به علت پشت سر هم بودن، کمی شلوغ شده است که ممکن است برای مطالعه دراز مدت خواننده را خسته کند. فونت تست ها اندکی کوچک است و می توانست یک درجه بزرگ تر باشد، ولی روی هم رفته از این جهت شبیه سایر کتاب های موجود در بازار است. در درسنامه بهتر بود از جدول های بیشتر و بهتری استفاده می شد، خصوصاً برای تست های آموزشی درونِ درسنامه بهتر بود درون یک باکس قرار بگیرند. طرح روی جلد و رنگ سبز آن که شکل یک صافی است که تمامی حروف الفبا از آن رد شده اند (به جز 4 حرف «گ چ پ ژ» که در زبان عربی این حروف وجود ندارند) نیز جذاب و زیبا است.

روی هم رفته کتاب عربی جامع کنکور منتشران از نظر درسنامه قابل قبول است و به صورت کلی می تواند برای دانش آموزان ضعیف و متوسط مناسب باشد. این کتاب شامل 300 صفحه و 1620 تست می باشد. کتاب ادعا می کند که برای امتحانات تشریحی نیز نوشته شده است، اما از آنجایی که تمرینات تشریحی و آمادگی امتحان نهایی در این کتاب موجود نیست، بهتر است این کتاب را صرفاً در حیطه کنکور سراسری در نظر بگیریم و زمان استفاده آن را نیز به صورت موازی پس از کتاب درسی و تدریس معلم بدانیم. قبل از خرید اینترنتی کتاب عربی جامع منتشران ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه کتاب عربی جامع منتشران به شکل خوبی نوشته شده است. می توانست مطالب و نکات تستی بیشتری را پوشش دهد ولی به نوبه خود، خوب و قابل قبول است. در کتاب تلاش شده تا حدی که ممکن است بین کتاب درسی و مطالب کنکوری ارتباط برقرار شود و ضمن وفاداری به سبک کتاب درسی، از نکات کنکوری هم غافل نشود. برای مثال ثلاثی مزید که در اکثریت کتاب های جامع، یک مبحث و یک فصل در نظر گرفته شده اند، در این کتاب به سبک کتاب درسی در دو درس جداگانه آمده است.

در ابتدای هر درسنامه واژگان درس معنی می شوند و پس از آن به قواعد می پردازد و در نهایت ترجمه عبارت ها و جملات مهم درس نوشته شده است که همه این ها روی هم رفته به صورت مختصر نوشته شده و از بیهوده گویی پرهیز شده است. البته می توانست مثال بیشتری حل شود و به نظر می رسد درسنامه به تنهایی برای تسلط به مطلب کفایت نمی کند. در حقیقت دانش آموز باید پس از مطالعه درسنامه بخشی از یادگیری را به تست ها واگذار کند و امیدوار باشد بتواند مطالبی را که خوانده است، در تست ها عمق ببخشد. مواردی که می شد در کتاب عربی جامع کنکور منتشران طرح شود اما نشده، زیاد نیست و به عدم اشاره کتاب به آن ها بر می گردد، مثلاً در درسنامه به صراحت اشاره نشده که جار و مجرور یا کلمات قید زمان می توانند خبر باشند.

 تست (تمرین)

تست های کتاب جامع عربی منتشران از نظر کمی متوسط و مناسب است. یعنی نه خیلی کم است که برای یادگیری کفایت نکند و نه زیاد است. ولی اکثریت دانش آموزان ممکن است برای تمرین به تعداد تست بیشتری احتیاج داشته باشند. کیفیت تست ها نسبتاً قابل قبول و در سطح متوسط است. در تست ها از تیترها و تیپ های مختلفی استفاده شده است. درسنامه ها تقریباً برای پاسخگویی به تست ها کفایت می کند و تست ها بر مبنای درسنامه های پایان کتاب طراحی شده اند. البته تست های ترجمه سعی شده است با توجه به متن درس ها و جملات آن ها انتخاب شوند.

پاسخنامه تست ها بعد از پاسخنامه کلیدی، به صورت تشریحی به توضیح سوالات پرداخته است. پاسخ ها به صورت کاملاً خلاصه نوشته شده اند، اما دانش آموزان با مطالعه آن ها در صورت پاسخ اشتباه می توانند متوجه اشتباه خود شوند. در موارد مورد نیاز همه گزینه ها معنی شده اند و در مواردی که برای تست های مفهومی نیاز بوده، سعی شده با یک یا چند جمله توضیح بیشتر داده شود. در تست های قواعد هم تلاش شده است که همه گزینه ها تحلیل شود. بعد از پایان تست های درس به درس، قسمت درک مطلب قرار گرفته است که 25 متن دارد و بهتر بود اکثریت این متن ها از کنکورهای 98 و 99 انتخاب شود تا دانش آموزان تمامی این متن ها را که مربوط به کنکور سراسری 2 سال اخیر است بررسی کنند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسندگان
حسام حاج مومن _ شاهو مرادیان
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
411
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...