عربی جامع کنکور انسانی میکرو گاج

عربی جامع کنکور انسانی میکرو گاج

از {{model.count}}
409,000
327,200 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب عربی جامع کنکور انسانی میکرو گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

عربی جامع کنکور انسانی میکرو گاج 

کتاب عربی جامع میکرو گاج مخصوص رشته علوم انسانی همان‌طور که از اسم آن مشخص است برای آماده‌سازی دانش آموزان به‌منظور کنکور سراسری انسانی نوشته شده و هر سه کتاب عربی دهم، عربی یازدهم و عربی دوازدهم انسانی را پوشش می‌دهد. در ادامه به بررسی کتاب عربی جامع انسانی میکرو گاج می پردازیم.

چینش فصل‌ها به‌صورت درس به درس است و هر درس در دو بخش قواعد و سپس ترجمه با لحنی رسمی نوشته شده که در هر قسمت پس از توضیحات، تست های هر بخش قرارداده شده است و در انتها نیز پاسخ‌های تشریحی و پس‌ازآن تست های جامع درس عربی در تمام کنکورهای سال 98 نگاشته شده است. کتاب میکرو عربی انسانی در مجموع دارای 2501 تست و 496 صفحه است. قبل از خرید اینترنتی کتاب عربی جامع انسانی میکرو گاج ادامه این مطلب را بخوانید.

آموزش (درسنامه)

درس‌نامه کتاب عربی انسانی میکرو گاج با ادبیاتی رسمی و جدی نگاشته شده ولی از حد اعتدال خارج نشده و به نظر همان ادبیاتی است که باید در کتاب‌ها وجود داشته باشد ،یعنی نه بیش‌ از حد صمیمی و نه بیش ‌از حد رسمی. این ادبیات درس‌نامه را از قابل ‌فهم بودن خارج نکرده است. حجم درس‌نامه‌ها مناسب است و بیشتر مواردی که لازم و موردنیاز داوطلبان کنکور است را شامل می‌شود.

به نظر می‌رسد تلاش شده است تا حد امکان نکات کنکوری و تستی در کتاب عربی کنکور انسانی میکرو جای بگیرد که در موارد زیادی موفق عمل شده، ولی برخی درس‌ها به نظر می‌توانستند نکات ریز و جزئی بیشتری داشته باشند. مثل درس چهارم عربی یازدهم و درس سوم عربی دوازدهم. ولی روی‌هم‌رفته تأثیر کنکور و سوالات آن در کتاب مشهود است و درس‌نامه‌های عربی جامع میکرو گاج قابل دفاع است.

این تعریف به معنی بدون ایراد بودن درس‌نامه‌ها نیست. در مواردی نوع نگارش یا ادبیات جمله دانش‌آموز را به‌ اشتباه می‌اندازد، مثل تعریف فاعل در صفحه 94 که ذکرشده «اسمی است که بعد از فعل قرار می‌گیرد» که با توجه به مثال که فاعل در آن اولین اسم بعد از فعل نیست، می‌تواند دانش‌آموز را به اشتباه می‌اندازد. در کنار نکات تستی مفید ، نویسنده محترم تلاش کرده است به سبک کتاب و گاهی با مثال‌های کتاب درسی درس‌نامه را بنویسد. نکته مثبتی که لازم به ذکر است ترجمه عبارات مهم درس، واژگان مترادف و متضاد و جمع‌های مکسر در هر درس است که در میان کتاب‌های کنکور نکته برجسته‌ای به‌حساب می‌آید.

اینکه درس‌نامه در هر درس شامل دو بخش قواعد و ترجمه است از جهتی خوب است و از جهتی امکان وجود تست های ترکیبی یعنی قواعدی که ترجمه در آن‌ها لحاظ شود بسیار کم شده است. درس‌نامه کتاب عربی جامع انسانی میکرو گاج برای دانش‌آموزان با سطح ضعیف هم مورد استفاده است و مثال‌های درس‌نامه‌ها سطح مطلوبی دارند و تست ها نیز با همین درس‌نامه‌ها قابلیت پاسخگویی دارند.

 تست (تمرین)

تعداد تست های هر درس از کتاب عربی جامع کنکور انسانی میکرو گاج از نظر کمی متوسط و کمتر از سطح قابل‌ انتظار است. به‌صورت متوسط در هر درس 71 تست داریم که چون تست های قواعد بعد از درس‌نامه مربوط به خود و تست‌های ترجمه نیز بعد از درس‌نامه خود به‌صورت جداگانه آمده‌اند، طبیعتاً تعداد تست های هر بخش نزدیک به نصف می‌شود. شاید بهتر بود به سبک سایر کتب ابتدا تست‌های ترجمه هر درس آورده می شد و سپس قواعد، تا بتوان از ترجمه در تست های قواعد کمک بیشتری گرفت.

ترتیب تست ها مناسب است و تست ها از ساده به سخت طبقه‌بندی شده‌اند. سطح سؤالات بیشتر متوسط است، هرچند سؤالات ساده و سخت نیز در میان تست ها به چشم می‌خورند. ولی بدنه اصلی تست ها، تست های متوسط رو به پایین هستند که البته برای فهم درس به‌صورت عمیق و تمرین بیشتر بسیار مناسب است. در میان تست های هر درس، سؤالات کنکور سراسری و آزمون های آزمایشی دیده نمی‌شوند و سطح تست ها از کنکور فراتر نمی‌رود. در بعضی درس‌ها تعداد سؤالات قواعد که بتوان آن‌ها را مشابه کنکور دانست زیاد نیست ولی تست های ترجمه از این ‌جهت وضع قوی‌تری دارند.

در اکثر درس‌های کتاب عربی جامع میکرو انسانی گاج، در تست های قواعد نویسنده ی محترم چند تست طراحی کرده‌اند که ابداعی است و مشابه آن در کتب دیگر کمتر دیده‌ شده و این نکته مثبتی است. مخاطب تست ها دانش آموزان سطح ضعیف، متوسط و متوسط رو به بالا هستند. پاسخنامه علاوه بر مختصر بودن، مفید نیز هست و دانش‌آموز می‌تواند به‌راحتی پاسخ سؤال را بفهمد و همه گزینه‌ها بررسی شده‌اند.

ظاهر کتاب

شکل کلی کتاب میکرو عربی جامع کنکور انسانی گاج مثل سایر کتب میکرو گاج است. طرح آن یک کوله‌پشتی سبز با دو مهر ورود و خروج پاسپورت و مجسمه نماد فراعنه مصر و اهرام ثلاثه و درخت نخل و … طرح جالبی است که به نسبت طرح‌های بی‌ربط بعضی کتاب‌ها در درس عربی قابل‌توجه است. سایز نوشته‌ها ریز ولی خوانا هستند و فونت‌ها به‌صورت رنگی و بولد نوشته شده‌اند. تنوع رنگی مشهود کتاب عربی جامع انسانی میکرو محدود به سفید، آبی و اندکی خاکستری است. کیفیت کاغذ به‌ کار رفته مناسب است و وجود جدول‌ها در داخل درس‌نامه‌ها، مانع از خستگی و یکنواختی در مطالعه هر درس می‌شود.

 جمع بندی

کتاب عربی جامع کنکور انسانی میکرو گاج علی‌رغم حجم زیادی که دارد برای دانش آموزان علوم انسانی که در درس عربی ضعیف هستند و یا در سطح متوسطی قرار دارند، کتاب مناسبی است و می‌توان آن را در کنار تدریس معلم و یا طبق بودجه‌بندی آزمون‌ها به‌عنوان منبع تستی و درس‌نامه‌ای استفاده کرد. تعداد اشتباهات این کتاب به نسبت حجم زیاد آن کم است. نوع طبقه‌بندی هر درس و نگارش درس‌نامه‎ی جدا برای قواعد و ترجمه، علی‌رغم اینکه انتقاداتی جزئی به آن وجود دارد اما قابل دفاع و ایده‌ای نو و مناسب است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
اسرافیل قربان پور
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
784
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...