عربی جامع انسانی تست خیلی سبز

عربی جامع تست خیلی سبز

از {{model.count}}
510,000
382,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب عربی جامع انسانی تست خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

عربی جامع انسانی تست خیلی سبز


مقدمه

همان طور که در مقدمه کتاب عربی جامع انسانی تست خیلی سبز نیز بیان شده است، هدف از نویسنده ی این کتاب برطرف کردن نیاز دانش آموزان برای شرکت کردن در رقابت کنکور سراسری می باشد. درسنامه های تمام دروس همراه با پرسش های چهار گزینه ای در کتاب قرار داده شده است که در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت. کتاب عربی جامع انسانی تست خیلی سبز با لحنی صمیمی نوشته شده است.

 آموزش (درسنامه)

ترتیب و نوشتار فصل های آورده شده در کتاب عربی جامع انسانی تست خیلی سبز مطابق کتاب درسی می باشد. در ابتدای هر درس با درسنامه آن روبه رو هستیم که ابتدا به توضیح قواعد در آن پرداخته شده است. همان طور که گفته شد زبان نوشتار در درسنامه ها صمیمی است و با بیانی ساده همراه با مثال به توضیحات پرداخته شده است. توضیحات خیلی جامع و کامل هستند و تنها به مثال ها و جملات کتاب درسی اکتفا نشده است و دانش آموزان در پایان مطالعه هر بخش به تسلط کافی دست پیدا خواهند کرد.

نمونه های تستی قرار داده شده در درسنامه ها خوب انتخاب شده اند و جهت تمرین اولیه مناسب هستند. تیتر هایی همانند «لحظه» و یا «پرانتز باز» در برگیرنده نکات تکمیلی جهت پاسخ گویی به تست ها می باشند و در بعضی آنها نیز به مطالبی بیشتر از کتاب درسی اشاره شده است. همان طور که می دانیم تغییراتی در کتاب درسی جدید ایجاد شده است و طرح سؤال از بعضی بخش های کتاب منع شده است. در درسنامه های کتاب عربی جامع انسانی تست خیلی سبز تمامی مطالبی که کتاب به آنها پرداخته است، نوشته شده است؛ اما دارای مطالبی که در کتاب از آن نگفته نیز می باشد.

برای مثال در درس چهارم عربی دهم انسانی که در رابطه با فعل های ثلاثی مزید و مجرد می باشد ذکر معانی ابواب جزو اهداف کتاب شمرده نشده است، اما در درسنامه به آن پرداخته شده است و یا در درس هفتم، تبدیل جمله دارای فعل معلوم به مجهول و برعکس در اهداف کتاب ذکر نشده است، اما در قسمت «پرانتز باز» درسنامه به آن پرداخته شده است. نکات ترجمه مربوط به هر درس نیز در قسمت «فن ترجمه» آورده شده است. به طور کلی درسنامه ها کامل هستند و می توان گفت کتاب عربی جامع انسانی تست خیلی سبز از درسنامه خوبی برخوردار است و برای تمامی دانش آموزان در هر سطحی مناسب است. لغات هر درس و کلمات مترادف و متضاد نیز در بخش ترجمه آورده شده است.

 تست (تمرین)

در عربی جامع انسانی تست خیلی سبز، پرسش های چهار گزینه ای در هر درس شامل سؤالات واژگان، ترجمه، تست های مفهوم، قواعد و درک مطلب می باشد. سطح سؤالات واژگان در این کتاب بالاست و به خوبی مهارت ترجمه و چگونگی استفاده از کلمات را به دانش آموزان می آموزد. تعدادشان نیز مناسب است . سؤالات ترجمه در تعداد بالایی مطرح شده است که تست های اولیه تألیفی می باشند و سپس تست های کنکور قرار داده شده اند. کنار هم قرار گرفتن سؤالات تألیفی و کنکور یکی از ویژگی های  بسیار خوب کتاب عربی جامع انسانی تست خیلی سبز  هستند . تست های ترجمه شامل تمامی نکات داخل درسنامه ها می باشند و تیپ های متنوع از سؤالات نیز آورده شده اند.

در بعضی از تست های مفهوم از جملات کتاب درسی نیز استفاده شده است. در آخر نیز پرسش های چهار گزینه ای قواعد قرار دارند. تست های این بخش نیز در تعداد خوبی آورده شده اند و تست های اولیه ساده تر در نظر گرفته شده است . سطح سؤالات این بخش ساده، متوسط و سخت می باشد. تست ها دربردارنده تمامی نکات داخل درسنامه ها هستند. نکته بسیار خوبی که در پرسش های قواعد کتاب عربی جامع انسانی تست خیلی سبز رعایت شده است، قرار دادن علامت ستاره در کنار تست هایی است که از مطالب خارج از کتاب درسی مطرح شده اند  و دانش آموزان به خوبی می توانند تست های مطالب مربوط به خارج از کتاب درسی را از دیگر سؤالات تشخیص دهند و همان طور که گفتیم توضیحات مربوط به این تست ها در درسنامه ها آورده شده است.

در هر درس نیز تعدادی متن برای بخش درک مطلب نوشته شده اند که در سطح کنکور نگاشته شده اند. سؤالات بخش قواعد و متن های درک مطلب نیز همانند ترجمه شامل تست های تألیفی و کنکور می باشند. در انتهای کتاب عربی جامع انسانی تست خیلی سبز تعدادی تست تعریب و ترجمه قرار داده شده است.  البته می دانیم که کتاب درسی جدید طرح سؤال از مبحث تعریب را ممنوع اعلام کرده است، اما برای رعایت احتیاط در این کتاب آورده شده است. پاسخ های تشریحی نیز کامل هستند.

ظاهر کتاب

فونت نوشتار کتاب عربی جامع انسانی تست خیلی سبز کوچک است که البته با توجه به حجم بالای مطالب کتاب انتخاب فونت مناسب صورت گرفته است. از دو رنگ در نوشتار استفاده شده است. نظم خوبی در نوشتار مطالب صورت گرفته است. کیفیت چاپ صفحات و کاغذ نیز خوب می باشد. صفحه آرایی کتاب زیبا است و طراحی جلد و گرافیک آن نیز بسیار دلنشین انجام شده است.

 جمع بندی

حجم کتاب عربی جامع انسانی تست خیلی سبز با توجه به تمامی مطالب گفته شده در بالا معقول است و دربردارنده قواعد کامل هر سه کتاب عربی دهم، عربی یازدهم و عربی دوازدهم است. کتاب پیشرو برای آن دسته از دانش آموزانی که به دنبال کتابی با تعداد تست بالا جهت آمادگی برای شرکت در آزمون های آزمایشی و هم چنین تست های دشوار و فراتر از کتاب درسی می باشند، بسیار مناسب است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسندگان
بهروز حیدربکی _محمد برغمدی _ محمد علی جنانی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
556
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...