جمع بندی شیمی یازدهم نشر الگو

شیمی یازدهم نشر الگو

از {{model.count}}
65,000
48,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین جمع بندی شیمی یازدهم نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

جمع بندی شیمی یازدهم نشر الگو

کتاب‌های جمع‌بندی با هدف آمادگی دانش آموزان برای کنکور سراسری نوشته می‌شوند. این کتاب نیز با عنوان جمع بندی شیمی یازدهم نشر الگو به‌منظور آمادگی داوطلبان برای کنکور سراسری  نوشته شده است. این کتاب مطابق شیمی 2 شامل سه فصل هست که هر فصل نیز به چهار زیرفصل تقسیم ‌شده و در پایان هر زیرفصل یک آزمون کوچک قرار داده ‌شده است. چینش فصل‌ها مطابق با اصول علمی آموزشی است. فهرست کتاب شامل اطلاعاتی از قبیل نام فصل‌ها و زیر فصل‌ها و آزمون‌های کوچک و کلی و همچنین شماره صفحات آن‌ها می‌باشد. در ادامه به بررسی کتاب جمع بندی شیمی یازدهم نشر الگو می پردازیم.

لحن کتاب رسمی است. قالب کلی کتاب به‌گونه‌ای است که ابتدای هر زیرفصل درسنامه قرار دارد، پس‌ از آن یک آزمون کوچک که شامل سؤالات درست و نادرست و 3 تست است و در پایان هر فصل 2 آزمون جمع‌بندی 10 سواله قرار دارد. در این کتاب پاسخ‌های تشریحی سعی شده که کامل نوشته شود و تمامی گزینه‌ها در آن بررسی‌ شده و مسائل به دو روش تناسب و کسر تبدیل حل ‌شده است. این کتاب دارای 216 صفحه و 90 تست می باشد. قبل از خرید اینترنتی کتاب جمع بندی شیمی 11 الگو ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه‌های کتاب شیمی یازدهم جمع بندی نشر الگو به شکلی است که در آن جملات و شکل‌های مهم کتاب درسی بررسی ‌شده است و مطالب اضافی و زائد در آن‌ها دیده نمی‌شود. درسنامه‌ها به‌گونه‌ای نوشته شده اند که اسان و قابل‌فهم هستند. حجم درسنامه‌ها با توجه به مطالبی که در کتاب درسی آمده کافی است. در درسنامه‌ها برای بررسی دقیق شکل‌ها از جدول‌های مجزایی استفاده‌ شده است. مطالب آورده شده منطبق بر کتاب درسی هستند و باعث سردرگمی دانش آموزان نمی‌شود.

برای بیان مطالب از تصویرها، نمودارها و جدول‌های گوناگونی استفاده‌ شده است. درسنامه تمام آنچه را که باید پوشش داده است. ایده‌های تمرین‌های کتاب درسی و سؤالات کنکورهای سراسری سال‌های اخیر به درسنامه، مثال‌ها و تمرین‌های آموزشی جهت داده است. اما اکثر مثال‌های آموزشی درسنامه تألیفی هستند مانند فصل سوم بخش پلیمرها.

مخاطب درسنامه‌ها تمامی دانش آموزان کنکوری در هر سطحی هستند. درسنامه‌ها بیشتر به آموزش نکته وار و تستی می‌پردازند. کتاب جمع بندی شیمی 11 ام الگو سعی کرده از مسیر کنکور خارج نشود و مطالب اضافی و زائد به میان نیاورد. مثال‌ها و تست های آموزشی سعی شده که تیپ‌های مختلف را پوشش دهد و مثال‌های ابتدایی ساده باشند، اما از سؤالات کنکورهای سراسری سال‌های اخیر بسیار کم استفاده ‌شده است. درسنامه‌ها برای پاسخگویی به تست ها مناسب و کافی هستند.

 تست (تمرین)

تست های کتاب شیمی یازدهم جمع بندی نشر الگو به صورتی است که تعدادی تست با هدف آموزش و نشان دادن تیپ‌های گوناگون و نکات و تعدادی هم در قالب آزمون‌های کوچک و کلی در پایان هر زیرفصل و فصل قرار دارد. تعداد تست ها برای هر موضوع مناسب است. در  تست های آموزشی که در درسنامه‌ها آمده سعی شده که تیپ‌های مختلف پوشش داده شود. تست های کتاب به‌گونه‌ای است که اکثراً تألیفی هستند و از تست های کنکور های سراسری سال‌های اخیر بسیار کم استفاده‌ شده است.

در بین تست ها، تست هایی با ایده‌های نو و جدید نیز دیده می‌شود؛ ماند فصل سوم پلیمرها. تست ها اکثراً در سطح کنکورهای سراسری سال‌های اخیر هستند. تست های کتاب شیمی 11 ام نشر الگو با هدف کنکور نوشته شده‌اند و سعی شده که از مسیر کنکور خارج نشوند و مخاطب تست ها تمامی دانش آموزان در تمامی سطوح هستند.

تلاش شده است که پاسخ‌های تشریحی کامل و جامع باشند و مسائل به دو روش تناسب و کسرتبدیل حل‌ شده‌اند. همچنین تمامی گزینه‌ها نیز بررسی‌ شده است. در پاسخ‌های تشریحی نکات تستی و مطالب خاصی دیده نمی‌شوند. روش‌های حل سؤالات یا مسائل به شکلی است که مغایرتی با روش‌های ارائه‌ شده در درسنامه‌ها ندارد.

ظاهر کتاب

ظاهر کتاب جمع بندی شیمی یازدهم مانند سایر سری کتاب‌های نشر الگو است. سایز کتاب نسبتاً کوچک و قابل‌حمل است. سایز و فونت نوشته‌ها، صفحه‌آرایی، رسم نمودار و اشکال، تنوع رنگ‌های به‌کار رفته، گرافیک، طراحی جلد و کیفیت کاغذ در حد بسیار مطلوبی قرار دارد. جلد کتاب نیز از جذابیت خاصی برخوردار است.

 جمع بندی

حجم کتاب شیمی 11 ام جمع بندی نشر الگو با توجه به محتوا و مطالب آن مطلوب است. تعداد غلط‌های املایی و علمی کتاب با توجه به حجم آن بسیار کم است. از ویژگی‌های خاص این کتاب می‌توان به 4 جدول مجزایی که در انتهای هر فصل قرار داده ‌شده و شامل قیدها، کلمات مهم، اعداد، رنگ‌ها و واکنش‌های متن کتاب است اشاره کرد. بهترین زمان استفاده از این کتاب ماه‌های منتهی به کنکور با هدف مرور و یادآوری سریع مطالب است. استفاده از این کتاب به‌عنوان منبع سوم و برای جمع‌بندی پیشنهاد می شود.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسندگان
مسعود جعفری _ امیرحسین معروفی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
216
قطع کتاب
وزیری
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ
ششم

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...