شیمی یازدهم تک جلدی واجب مبتکران

شیمی یازدهم مبتکران

از {{model.count}}
420,000
315,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین شیمی یازدهم تک جلدی واجب مبتکران از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

شیمی یازدهم تک جلدی واجب مبتکران


مقدمه

هدف از نوشتن کتاب شیمی یازدهم تست مبتکران (تک جلدی) آمادگی در کنکور سراسری و آزمون های آزمایشی و تستی است. البته دانش اموز پایه ی یازدهم با خواندن این کتاب برای امتحان های نهایی هم آماده می شود و تمام مطالبی که باید را یاد میگیرد، ولی هدف از نوشتن این کتاب چیز دیگری بوده است. چینش فصل ها و زیرفصل ها مطابق کتاب درسی و منطبق با اصول علمی آن است. در فهرست کتاب شیمی یازدهم تست مبتکران (تک جلدی) تمامی زیربخش ها به صورت جزئی صفحه بندی شده اند، ولی در تست ها قسمتی تحت عنوان تست های کنکور سال های اخیر وجود دارد که در فهرست عنوان نشده اند. قالب کتاب به این صورت است که ابتدا تست ها قرار گرفته اند، سپس پاسخنامه ی تشریحی آورده شده و درسنامه ها در لابه لای پاسخ های تشریحی قرار دارند. لحن کتاب صمیمی است.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های کتاب شیمی یازدهم تست مبتکران (تک جلدی) تا حد امکان آسان و قابل فهم هستند. بعضی از مطالب یازدهم در کتاب های نظام جدید خیلی بد عنوان شده که در درسنامه ها سعی شده به بهترین نحو و با لحنی صمیمی رفع ابهام شوند. یکی از ویژگی های درسنامه ها کاریکاتور های آن است که باعث میشود مطلب کاملا در ذهن خواننده ثابت شود، ولی کاش از حجم این کاریکاتور ها کم می شد و کتاب با حجم مناسب تر و متعاقبا قیمت معقول تری به بازار ارائه می شد. درسنامه ها تمام آنچه که باید را پوشش میدهند و تمرین های کتاب درسی و نکات کنکور سال های اخیر به خوبی در آن جای داده شده است. مخاطب درسنامه ها دانش آموز با هر سطحی میتواند باشد.

یکی از ویژگی های قابل توجه درسنامه های شیمی یازدهم تست مبتکران (تک جلدی) خود آموز بودن است که به ویژه برای کسانی که اهل پیش خوانی هستند مطالعه آنها توصیه میشود. با توجه به بیان کاملا ساده ی مفاهیم، دانش آموزان ضعیف هم به خوبی میتوانند از درسنامه ها استفاده ی خوبی ببرند. درسنامه ها بیش از اینکه حالت نکته و تستی به خود بگیرند با هدف عمق بخشیدن به مطالب تالیف شده اند. متاسفانه مطالب خارج اهداف کتاب درسی و کنکور سراسری به فراوانی به چشم میخورد و باعث شده حجم کتاب شیمی یازدهم تست مبتکران (تک جلدی) زیاد شود. آوردن مطالب فرادرسی در حد تعادل و برای یادگیری بهتر خوب است. به عنوان مثال نام گذاری الکن ها و الکین ها خارج از بودجه بندی کتاب درسی و اهداف آن است، ولی در درسنامه کاملا بررسی شده اند.

مثال های درسنامه تا جای ممکن سعی شده است که ساده انتخاب شوند و بعد سراغ مثال های دشوارتر برود. درسنامه ها برای پاسخ گویی به ۵٠ درصد تست ها کافی است به شرط اینکه کاملا بررسی شوند و سوالات آن به دقت حل شوند. یکی از ویژگی های خاص درسنامه های کتاب شیمی یازدهم تست مبتکران (تک جلدی) استفاده از روش مناظره ی علمی در آن است (همانند سایر کتاب های شیمی مبتکران) به این صورت که یک معلم و سه دانش اموز با سه سطح متنوع حضور دارند که سطح هر دانش آموز با کاریکاتور خاص خود مشخص شده است. سوالاتی که در حین خواندن درسنامه به ذهن شما میرسد نشان از درک علمی شما از مبحث دارد و به کمک آن میتوانید بفهمید که چند مرده حلاجید.

 تست (تمرین)

تعداد تست های شیمی یازدهم تست مبتکران (تک جلدی)، با توجه به محتوای کتاب معقول و مناسب است و ترتیب آنها نیز به لحاظ آموزشی رعایت شده است. تست ها به صورت میکروطبقه بندی آورده شده اند. به این صورت که هر بخش به چند زیر فصل تقسیم شده است. در تست ها تیپ های متنوع از جمله شمارشی، درست و نادرست، شکل و جاخالی و … به خوبی پوشش داده شده است. بعد از تمام کردن هر قسمت تست هایی تحت عنوان مخلوط آورده شده اند که تست های ترکیبی آن قسمت هستند. بعد از آن تست های کنکور سال های اخیر به ترتیب سال آورده شده اند. همچنین سوال های المپیاد های علمی نیز در درسنامه های کتاب شیمی یازدهم تست مبتکران (تک جلدی) وجود دارد.

در بین تست ها سوالاتی با ایده های نو به مقدار کافی وجود دارد. همچنین سوالاتی فراتر از سطح کنکور نیز وجود دارند که به دانش آموزان قوی توصیه می شود حتما آنها را حل کنند. البته کاش این تست ها نشان دار بودند. همانطور که در قسمت مربوط به درسنامه گفته شد در تست ها هم مطالب مربوط به الکن ها و الکین ها که از کتاب درسی حذف شده اند، آورده شده است و مطالب خارج کتاب به این نحو در تست ها به چشم میخورد. مخاطب تست های کتاب شیمی یازدهم تست مبتکران (تک جلدی) دانش اموز با سطوح متنوع میتوانند باشند. بعضی از تست های این کتاب نشان خاص خود را دارند و بقیه برای تمرین بیشتر هستند و نکاتشان تکراری است.

دسته ی اول و مهمتر تست های VIT که مخفف Very Important Test تست هستند که همانطور که از نامشان پیداست، تست های خیلی مهمی هستند و دانش آموزانی که وقت کافی برای حل همه ی تست ها را ندارند یا میخواهند با تست مطالب را مرور کنند، بهتر است فقط همین ها را حل و بررسی کنند. پاسخ تشریحی تست ها به صورت کامل آورده شده و هر جا لازم بوده توضیحات لازم داده شده است و همچنین همه ی عبارات بررسی شده اند. در پاسخ ها نکته ی تستی کمتر گفته شده ولی دام های سوالات در تیتر های خاص خود بیان شده اند.

ظاهر کتاب

در کتاب شیمی یازدهم تست مبتکران (تک جلدی) سایز و فونت نوشته ها شامل دو دسته میشود؛ صمیمی و رسمی که ممکن است باعث حواس پرتی مخاطب شود. صفحه آرایی، کیفیت رسم نمودار و اشکال، تنوع رنگ های به کار رفته و کیفیت کاغذ مناسب است. طرح جلد کتاب شیمی یازدهم تست مبتکران (تک جلدی) نیز کاریکاتوری از هرکول است که سعی در حفظ تعادل کره ی زمین دارد اما شرایط، دشوار است. شیمی دان بزرگ فردریک وهلر که تصور میکرد نفت خام حاوی مواد سمی و خطرناک است، یکی از بنیان گذاران استفاده از نفت خام است.

 جمع بندی

حجم کتاب شیمی یازدهم تست مبتکران (تک جلدی) با توجه به محتوای آن مناسب است، ولی بهتر بود از کاریکاتور ها کمی کم می شد. تعداد غلط های کتاب اعم از علمی و ادبی بسیار کم است. از ویژگی های خاص این کتاب خودآموز بودن درسنامه ها و شیوه ی مناظره ی درسنامه است. استفاده از کتاب شیمی یازدهم تست مبتکران (تک جلدی) به عنوان منبع اول برای همه ی دانش آموزان توصیه میشود. بهترین زمان استفاده نیز همگام با تدریس دبیر گرامی در طول سال تحصیلی است. برای پیش خوانی هم حتما توصیه میشود از این کتاب استفاده کنید. دانش آموزان قوی نیز برای افزایش معلومات خود میتوانند پاورقی ها را بخوانند، البته ممکن است گیج شوید و کلاً مطلب برایتان گنگ شود.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسنده
بهمن بازرگانی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
792
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ
23

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...