آزمون پلاس شیمی کنکور مهروماه

شیمی مهروماه

از {{model.count}}
150,000
112,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید انلاین کتاب آزمون پلاس شیمی کنکور مهروماه از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب) با 25 درصد تخفیف

کتاب آزمون پلاس شیمی کنکور مهروماه


عموماً یادگیری دانش‌آموزان با مطالعهٔ دروس و آشنایی سطحی با انواع سؤالات تکمیل نمی‌شود؛ بلکه لازم است دانش‌آموزان در مسیر یادگیری و همچنین پس از یادگیری تمام مباحث، تسلط خود را از طریق پاسخ‌دهی به سؤالات طی آزمون‌های مختلف افزایش دهند . به همین دلیل دانش‌آموزان باید علاوه بر منابع آموزش و تست از منابع آزمونی موجود در بازار نیز بیشترین استفاده را ببرند. انتشارات مهر و ماه با ارائهٔ کتب کمک آموزشی گوناگون و با کیفیت، یکی از پرطرفدارترین انتشارات کتب کمک درسی و کنکوری است. این انتشارات یکی از مجموعه کتاب‌های خود (مجموعهٔ کتاب‌های آزمون پلاس) را به طور کامل به ارائهٔ آزمون‌های گوناگون از دروس اختصاص داده است. به این ترتیب دانش‌آموزان می‌توانند با خرید کتاب آزمون پلاس درس مد نظر خود یک بانک آزمون کاربردی برای افزایش مهارت جواب دادن به سؤالات در زمان مناسب در اختیار داشته باشند. کتاب آزمون‌هایی برای ۱۰۰٪ شیمی از مجموعه کتاب‌های آزمون پلاس+ از انتشارات مهر و ماه شامل انواع آزمون‌های فصلی، متنی، مبحثی و جامع از تمامی مباحث درس شیمی هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم می باشد. این کتاب همچنین با ارائهٔ پاسخنامهٔ تشریحی کامل برای تمامی سؤالات آزمون‌ها این امکان را به دانش‌آموزان می‌دهد که سطح خود را با بررسی و تحلیل پاسخ‌های خود و مقایسهٔ آن‌ها با پاسخ‌های صحیح کتاب بالا ببرند. در واقع این کتاب می‌تواند به عنوان یک مکمل بی‌نقص برای کتب درسی و جزوات دبیران باشد و به دانش‌آموزان در فرایند افزایش مهارت تست زدن بسیار کمک کند.

شماری از ویژگی‌های کلی کتاب شیمی آزمون پلاس مهروماه :

 • نویسندگان این کتاب توسط محمد حسین انوشه، مرتضی نصیرزاده، محمد علی زیرک، محمد رضا زهره‌وند، سعید هداوند و فرشاد هادیان‌فرد (گروه ماز) هستند .
 • این کتاب در یک جلد ارائه می‌شود و دارای ۲۶۴ صفحه است.
 • این کتاب شامل ۴۵ آزمون استاندارد به همراه پاسخنامهٔ تشریحی سؤالات و پاسخنامه ی کلیدی می‌شود.
 • کلیدی‌ترین ویژگی این کتاب تنوع و کیفیت بالای آزمون‌های ارائه شده در آن است. این کتاب در کل دارای ۱۰۱۰ تست استاندارد است.
 • سؤالات آزمون‌های این کتاب به گونه‌ای طرح و جمع اوری شده‌اند که دانش‌آموزان بتوانند با تسلط بر سؤالات این کتاب از نتیجه ی عالی خود در پاسخگویی به سؤالات کنکور سراسری اصلی نیز مطمئن باشند.
 • یکی از ویژگی‌های جالب این کتاب استفاده از رنگ صورتی به عنوان رنگ مکمل در کنار رنگ‌های خاکستری و مشکی است. این کار جلوه ی بصری مناسبی به کتاب بخشیده است.
 • این کتاب توضیحات بسیار مفیدی در مورد کلیات کتاب و روش استفاده از آن در ابتدای کتاب ارائه کرده است که پیشنهاد می‌شود دانش‌آموزان حتماً این توضیحات را مطالعه بفرمایند تا بتوانند به بهترین شکل از این کتاب استفاده کنند.
 • در ابتدای هر آزمون از کتاب مدت زمان پیشنهادی لازم برای پاسخگویی به سؤالات آن آزمون نوشته شده است.

بررسی کلی پاسخنامهٔ تشریحی و درسنامه‌های کتاب شیمی آزمون پلاس مهروماه:

ابتدا لازم به ذکر است که درسنامه‌ای در صفحات کتاب قرار داده نشده است اما یک درسنامهٔ مبحثی کامل با ۴۷ صفحه توسط اسکن کردن کد هوشمند ابتدای کتاب (پشت جلد) در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. این درسنامه یک درسنامهٔ خلاصه و بسیار کاربردی مخصوصاً برای مرور مطالب است. این کتاب هم دارای پاسخنامه ی  تشریحی و هم دارای پاسخنامه ی کلیدی است. پاسخنامه ی کلیدی تمامی سؤالات در انتهای این کتاب با هدف دسترسی اسان تر به گزینه ی صحیح سؤالات آورده شده است. پاسخنامه ی تشریحی این کتاب علاوه بر توضیحات کامل حل هر سؤال، تمامی گزینه‌ها و یا عبارات طرح شده در صورت سؤالات را به طور کامل بررسی کرده است. این ویژگی بسیار مهم است زیرا که در بسیاری از مواقع روش رد گزینه‌های نادرست بسیار سریع‌تر از حل کامل سؤال دانش‌آموزان را به گزینه ی درست می‌رساند. همچنین این پاسخنامه پر از نکات کلیدی و مهم است که در توضیح سؤالات تحت عناوین «نکته»، «توجه» و «شگرد درایت» نوشته شده است. یکی از ویژگی‌های این پاسخنامهٔ تشریحی نیز حل منسجم سؤالات پیچیده‌تر است تا دانش‌آموزان بتوانند گام به گام حل این سؤالات را متوجه شوند.

انواع آزمون‌های ارائه شده در کتاب شیمی آزمون پلاس مهروماه :

آزمون‌های ارائه شده در این کتاب را می‌توان به چهار دستهٔ زیر تقسیم نمود:

 • آزمون‌های فصلی: این دسته از آزمون‌ها به صورت جامع از فصل های کتاب درسی هستند. در این کتاب ۱۰ آزمون فصلی از ۱۰ فصل کتب درسی شیمی پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم ارائه شده است. لازم به ذکر است که سؤالات این دسته از ازمون‌ها نسبت به دیگر ازمون‌ها اندکی سخت تر هستند.
 • آزمون‌های متنی: سؤالات این دسته از آزمون‌ها به طور خاص از مطالب مهم ذکر شده در متن های کتب درسی شیمی طرح شده است. در این کتاب در کل ۴ آزمون متنی ارائه شده است که یکی از آن‌ها مربوط به کتاب درسی پایهٔ دهم، یکی از متون کتاب درسی یازدهم، یکی از متون فصل ۱ و ۲ کتاب شیمی دوازدهم و آزمون آخر از متون فصل ۳ و ۴ کتاب درسی شیمی پایهٔ دوازدهم است.
 • آزمون‌های مبحثی: با توجه به ارائهٔ پراکندهٔ مباحث شیمی در فصل های مختلف کتاب درسی (به عنوان مثال مبحث شیمی آلی در ۵ فصل از کتب درسی پایه‌های مختلف ارائه شده است.)، دانش‌آموزان نمی‌توانند تنها با آزمون‌های فصلی تسلط خود را بر کلیات مباحث تکمیل نمایند. به همین دلیل، در این کتاب کلیه ی مطالب در ۱۰ مبحث تقسیم‌بندی شده و برای هر مبحث یک آزمون جامع ارائه گشته است. همچنین لازم به ذکر است که درسنامه ی  الکترونیکی ارائه شده در این کتاب نیز مباحث را مطابق تقسیم‌بندی مبحثی ارائه شده در این آزمون‌ها آموزش داده است.
 • آزمون‌های جامع: در این کتاب برای تکمیل تسلط دانش‌آموزان بر مباحث هر پایه، ۴ آزمون جامع از کتاب درسی هر پایه ارائه شده است. همچنین ۹ آزمون جامع کلی از مطالب هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم در قالبی مشابه کنکورهای سراسری و به همان بودجه‌بندی در انتهای این بخش قرار داده شده است. لازم به ذکر است که در این بخش، آزمون‌هایی که شماره ی آن‌ها فرد است، نرمال بوده ولی آزمون‌هایی که شماره ی آن‌ها زوج است، سخت تر هستند. البته همهٔ آزمون‌ها استاندارد و مشابه کنکور هستند ولی خود کنکورهای سراسری نیز طی سال‌های مختلف از نظر میزان سختی با هم فرق داشته‌اند. لذا بهتر است دانش‌آموزان برای آزمون‌های سخت تر نیز تمرین داشته باشد.

منبع تست‌های کتاب شیمی آزمون پلاس مهروماه :

 تست‌های این کتاب را از لحاظ منبع می‌توان به سه دستهٔ تست‌های کنکوری (شبیه‌سازی شده)، تست‌های تألیفی و تست‌های کانون فرهنگی آموزش تقسیم نمود. شرح این دسته‌بندی به صورت زیر است:

 • تست‌های کنکوری: این دسته از تست‌های کتاب یا همان تست‌های اصلی کنکورهای سراسری هستند و یا با اندکی تغییر ارائه شده‌اند. نوع کنکور، رشته، سال آن در کنار سؤالات این دسته یا در بخش آزمون‌ها و یا در بخش پاسخنامه ی تشریحی نوشته شده است.
 • تست‌های تألیفی: نویسندگان کتاب با هدف دسترسی دانش‌آموزان به تعداد کافی سؤال گوناگون و کاربردی، برای هر مبحث از کتاب درسی با عملکرد مطابق کنکور نظام جدید تعدادی سؤال هدفمند طرح کرده‌اند. عمده ی سؤالات این کتاب تألیفی هستند.
 • کانون فرهنگی آموزش: این دسته از تست‌ها نیز از میان سؤالات مطرح شده در آزمون‌های آزمایشی کانون فرهنگی آموزش انتخاب شده‌اند.

کلام آخر

کتاب آزمون‌هایی برای ۱۰۰٪ شیمی از مجموعه کتاب‌های آزمون پلاس+ از انتشارات مهر و ماه با ارائهٔ ۴۵ آزمون مختلف و کاربردی به همراه پاسخنامه‌های تستی و تشریحی کامل از تمامی مباحث درس شیمی هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم یک منبع کمک آموزشی بسیار مناسب برای افزایش مهارت تست زدن بوده و قادر است به دانش‌آموزان با هر سطحی که می‌خواهند درصد بالایی در درس شیمی کنکور و یا آزمون‌های آزمایشی بزنند، بسیار کمک کند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسندگان
محمدحسین انوشه _ مرتضی نصیرزاده _ محمد علی زیرک _ سعید هداوند _ فرشاد هادیان فرد _ محمد رضا زهره وند
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
264
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...