شیمی دوازدهم پرسمان گاج

شیمی دوازدهم گاج

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب شیمی دوازدهم پرسمان گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

شیمی دوازدهم پرسمان گاج


چکیده

بسیاری از دانش آموزان پایه دوازدهم برای آمادگی شرکت در امتحانات نهایی به دنبال کتاب هایی هستند که دارای نمونه سوالات امتحانی و درسنامه اند. مجموعه کتاب های پرسمان از انتشارات گاج به همین منظور نوشته شده اند. یکی از این مجموعه کتاب ها، کتاب پرسمان شیمی دوازدهم است. چینش فصل ها در این کتاب مطابق با اصول علمی و آموزشی کتاب درسی است. لحن کتاب رسمی است و  قالب کلی کتاب به گونه ای است که ابتدا درسنامه، سپس سوالات امتحانی و در آخر پاسخ های تشریحی قرار دارند. در ادامه به بررسی کتاب پرسمان شیمی 12 گاج نوشته محسن رویگر می پردازیم.

ظاهر کتاب پرسمان شیمی دوازدهم مانند سایر سری کتاب های پرسمان انتشارات گاج است. سایز و فونت نوشته ها، صفحه آرایی و کیفیت رسم نمودار و اشکال همگی در حد مطلوبی قرار دارند. اما تنوع رنگ های به کار رفته بسیار پایین است و گرافیک و طراحی جلد کتاب جذاب نیستند. کاغذ به کار رفته در کتاب نیز سفید و با کیفیت است.

حجم کتاب پرسمان شیمی 12 ام گاج در قسمت درسنامه ها کم است اما در بخش سوال های امتحانی کافی و مناسب است. این کتاب دارای حجم 171 صفحه و 464 سوال تشریحی می باشد. در بررسی اولیه کتاب غلط املایی و علمی به چشم نمی خورد. از ویژگی های خاص این کتاب می توان به استفاده فراوان از سوالات امتحانات نهایی و کشوری اشاره کرد. استفاده از این کتاب به عنوان منبعی برای آمادگی برای امتحانات نهایی در پایه ی دوازدهم پیشنهاد می شود. قبل از خرید اینترنتی کتاب پرسمان شیمی دوازدهم گاج ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

فصل ها در کتاب پرسمان شیمی 12 ام گاج به چیدمان زیر فصل یا قسمت تقسیم بندی شده اند. قالب کلی کتاب به شکلی است که هر زیر فصل، درسنامه، نمونه سوال امتحانی و پاسخ تشریحی سوالات را به ترتیب دارد و این روند برای تمام قسمت های متنوع فصل ها یکسان است. درسنامه های کتاب پرسمان شیمی دوازدهم مطالب را نه به صورت عمقی و مفهومی بلکه به صورت خلاصه وار آموزش می دهد.

مطالب مهم در کادرهایی با نام »نکته« آورده شده اند. مثال ها و تمارین حل شده در درسنامه ها بسیار اندک هستند و تنها برای مرور نکات مهم هستند. در درسنامه ها بعضی تصاویر، جداول و نمودارهای کتاب درسی بررسی شده اند. درسنامه ها ساده و خلاصه و قابل فهم هستند و حجم آن ها با توجه به مطالب کتاب درسی بسیار کم است. درسنامه ها تمامی مطالب کتاب درسی را پوشش می دهند و همچنین تمرین های دوره ای، فعالیت های کتاب درسی و امتحانات نهایی سال های اخیر به نگارش و نوشتار درسنامه ها جهت داده اند.

مخاطب درسنامه های کتاب شیمی دوازدهم پرسمان گاج تمامی دانش آموزان رشته های تجربی و ریاضی پایه ی دوازدهم در تمامی سطوح هستند، اما با توجه به اینکه آموزش در درسنامه های این کتاب عمیق و مفهومی نیست نمی تواند منبع بسیار خوبی برای رشد سطح علمی دانش آموزان ضعیف شود. در نگارش و طراحی درسنامه ها سعی شده که از مسیر امتحانات نهایی خارج نشود و از آوردن مطالب اضافی و زائد خودداری شده است. همان طور که گفته شد، تست ها و مثال های حل شده در این کتاب بسیار کم هستند و برای پاسخ گویی به سوالات کافی نیستند، اما به ترتیب از آسان به دشوار قرار داده شده اند.

 تست (تمرین)

همان طور که گفته شد در هر قسمت از فصل ها و بعد از درسنامه، سوالات امتحانی مربوطه قرار دارند. سوالات امتحانی و تالیفی به صورت طبقه بندی ارائه شده اند. سوالات امتحانات هماهنگ کشوری و نهایی سال های اخیر تا جایی که بر کتاب درسی جدید مطابق بوده آورده شده اند. از مفاهیم جدید کتاب درسی، «خود را بیازمایید»، «با هم بیندیشیم»، «کاوش کنید» و «تمرین های دوره ای» در طراحی سوالات استفاده شده که یکی از ویژگی های خوب کتاب پرسمان شیمی 12 ام است.

سوال های طراحی شده معمولا به صورت سوال های انتخاب واژه، جای خالی، درستی و نادرستی، ارتباط دو ستون، پرسش های کوتاه پاسخ و بلند پاسخ و مسئله های محاسباتی هستند. تعداد سوالات برای هر موضوع و قسمت مناسب و کافی هستند و ترتیب آن ها به لحاظ آموزشی نیز مناسب و از آسان به دشوار طراحی شده اند. در طراحی سوالات سعی شده تا تیپ های متنوع پوشش داده شود، اما در بعضی قسمت ها مانند PH تمام تیپ ها آورده نشده است. در بین سوالات، سوالاتی بالاتر از سطح امتحانات کشوری و کتاب درسی به چشم نمی خورد. مخاطب سوالات امتحانی تمامی دانش آموزان رشته های تجربی و ریاضی پایه ی دوازدهم در تمامی سطوح هستند.

پاسخ های تشریحی هر قسمت از فصول بعد از سوالات امتحانی قرار داده شده اند. پاسخ های تشریحی کتاب پرسمان شیمی دوازدهم گاج کامل و قابل فهم هستند، اما در بین آن ها نکات تستی و مطالب مهم کتاب یادآوری و گفته نشده است که بهتر بود این نکات در بخش پاسخ های تشریحی قرار داده می شد. روش های حل مثال ها و تمرین ها در درسنامه ها، با روش های حل سوالات در پاسخنامه های تشریحی یکسان هستند. در پایان می توان گفت بهتر بود از سوالات امتحانی مدارس برتر نیز در کتاب پرسمان شیمی 3 استفاده می شد.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
محسن رویگر
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
176
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...