شیمی دوازدهم موج آزمون نشر الگو

شیمی دوازدهم نشر الگو

از {{model.count}}
185,000
138,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب شیمی دوازدهم موج آزمون نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

شیمی دوازدهم موج آزمون نشر الگو


چکیده

موج آزمون از سری کتاب هایی است که نشر الگو سعی داشته به سبک و سیاق کنکور آن را جمع آوری می کند. کتاب موج آزمون شیمی دوازدهم هم به همین هدف نوشته شده است. کتاب شامل آزمون‌های شبیه ‌ساز کنکور برای آمادگی جهت شرکت در آزمون سراسری و آزمون های آزمایشی است. در مقدمه‌ی کتاب توضیحاتی کلی راجع به روند کتاب و نحوه‌ی استفاده‌ی بهتر از آزمون‌ها داده‌ شده است. در مقدمه نویسندگان ادعا کرده اند "در هر فصل، همه ی ایده های ممکن در کتاب آورده شده" که باید گفت ادعای ثقیل و سنگینی است چرا که ایده ها علی الخصوص در درس شیمی نامحدود هستند و تقریباً هر سال (مخصوصاً کنکورهای چند سال اخیر) سبک و نگاه جدید به همه ایده های ممکن اضافه می شود.

فهرست کتاب، تنها شامل شماره صفحات مربوط به هر آزمون، عبارات درست- نادرست و صفحات مربوط به پاسخ تشریحی است. لحن کتاب کاملاً رسمی است و قالب کلی کتاب به این شکل است که در هر فصل ابتدا عبارات درست و نادرست، سپس آزمون ها و در نهایت پاسخ تشریحی آورده شده است. در ادامه به بررسی کتاب موج آزمون شیمی 12 ام نوشته ی امیر حسین معروفی و مسعود جعفری می پردازیم. سایز و فونت نوشته ها، صفحه آرایی و کیفیت رسم نمودارها و اشکال مناسب است. در نگارش این کتاب از دو رنگ مشکی و سبزآبی استفاده شده و کیفیت کاغذ به کار رفته سفید و مرغوب است. طرح جلد کتاب نیز نقاشی ای از  آلساندرو ولتا (دانشمند نام‌دار ایتالیایی مخترع باتری های نسل امروز است که در شناخت پیل الکتریکی نقش داشته است) و  هنری لوئیس چاتلیر(دانشمند آمریکایی) می باشد. طرح گرافیکی جلد نیز مربوط به تولید وسایل جدید از مواد بازیافتی است.  حجم این کتاب 472 صفحه ای با توجه به وجود 1105 تست مناسب است، اما برای دانش آموزان دوازدهم که باید 3 پایه دهم، یازدهم و دوازدهم را مطالعه کنند حجم زیادی در ایام جمع بندی است. دانش آموزان می توانند از این کتاب به عنوان مکمل کتاب کمک درسی دیگری استفاده کنند. بهترین زمان استفاده از این کتاب، روزهای جمع‌بندی و بعد از عید نوروز است. البته با توجه به اینکه این کتاب مخصوص پایه دوازدهم است اگر دانش آموزان می خواهند که همین کتاب را از پایه دهم یا یازدهم بخوانند باید زودتر شروع به مطالعه آن کنند چون نمی توان به تعداد زیاد این تست ها در بازه کوتاه 3 ماه منتهی به کنکور پاسخ داد. قبل از خرید اینترنتی کتاب موج آزمون شیمی دوازدهم نشر الگو ادامه مطلب را بخوانید.

آموزش (درسنامه)

کتاب درسنامه محور نیست، اما در پاسخنامه تشریحی، درسنامه ها در قالب "کلاس نکته" جای داده شده اند. همانطور که از اسمش پیداست، مفاهیم در این کادرها به صورت نکته وار بررسی شده است. حجم درسنامه ها با توجه به محتوای آن ها مناسب است، البته بهتر بود برخی نکات که در پاسخنامه تست ها بیان شده، در کادرهای کلاس نکته آورده شود زیرا تعداد زیادی از داوطلبین توجه بیشتری  به کادرهای درسنامه (کلاس نکته) نسبت به تحلیل سوال دارند و  بعد از پاسخگویی صحیح به سوال، دیگر سراغ تحلیل و مطالعه پاسخنامه تشریحی نخواهند رفت. مثلاً در مبحث کاتالیزگر و افزایش سرعت واکنش های شیمیایی در فصل پنجم، موادی که کاتالیزگر بر افزایش یا کاهش سرعت آن ها تاثیر دارد، در کلاس نکته گفته نشده اما در پاسخنامه تست ها به صورت خلاصه و در قالب جدول، بیان شده است. درسنامه ها  آنچه که باید را پوشش می دهند ولی همانطور که گفته شد، مطالب بیشتر به صورت نکته واربیان شده است. پس دانش آموزان برای موفقیت در امتحانات نهایی بهتر است به متن کامل کتاب نیز تسلط داشته باشند.  

توصیه می شود دانش آموزان پیش از انجام آزمون ها مطالب درون کادرهای کلاس نکته را مطالعه کنند. این موضوع از دو جهت دارای اهمیت است. اول از این جهت که مطالب به صورت خلاصه برای آن ها مرور خواهد شد و دوم اینکه بعضی از نکاتی که درون این کادرها وجود دارد ممکن است برای آن ها جدید باشد و خواندن آن باعث کمک به حل سوالات کند. در حقیقت هم مرور و هم یادگیری در مطالعه این کادرها صورت می گیرد.

تست (تمرین)

قبل از آزمون های تستی، شاهد تمرینهای عبارت محور (درست و نادرست) هستیم. معمولاً هر فصل به  2 الی 3 قسمت تقسیم شده است و سوالات  منطبق بر سر فصل آزمون ها انتخاب شده اند. همچنین صفحات پوشش داده شده از کتاب درسی نیز در هر قسمت بیان شده است تا دانش آموزان در صورت لزوم به این صفحات مراجعه کرده و مطلب مورد نظر خود را مطالعه کنند. سوالات تقریباً سبک و سیاق کنکور های جدید هستند و باعث می شوند که مطالب فصل برای مخاطب مرور شود. پاسخ سوالات نیز (در حد صحیح و غلط بودن و توضیحی کوتاه در مقابل آن دلیلی بر صحت و نقض آن) بعد از آزمون های هر فصل یعنی با شروع پاسخ نامه تشریحی جمع آوری شده است. پس از سوالات صحیح و غلط، آزمون های تستی قرار گرفته اند. ابتدای هر آزمون مدت زمان پاسخ دهی به سوالات مشخص شده که بهتر است دانش آموزان در مدت زمان مشخص شده به سوالات پاسخ دهند.

تعداد تست ها در هر آزمون (بجز آزمون های جامع که 35 سواله هستند) 20 سوال است. هر فصل با توجه به اهمیت آن، تعداد آزمون های متفاوتی را شامل می شود و با توجه به اهمیت فصل اول کتاب بیشترین آزمون ها مربوط به همین فصل است. تقریباً تمام نکات و تیپ های متنوع سوالات پوشش داده شده اند.  آزمون های ابتدایی هر فصل به صورت فصل به فصل  هستند و بعد از هر دو فصل، آزمون های جامع از آن دو فصل و در ادامه  چندین آزمون جامع (ترکیبی از یک پایه، دوپایه یا هر 3 پایه) آورده شده است. همه ی سوالات  تألیفی هستند و سوالات کنکور و آزمون های موسسات (قلم چی، گزینه 2 و …) در آن وجود ندارد. وجود تست های با ایده ی جدید در بین سوالات از نکات قابل توجه کتاب موج آزمون است اما در عین حال  از مسیر کنکور و کتاب درسی خارج نشده است بنابراین مخاطب تست ها تمامی دانش آموزان در تمامی سطوح می باشند.

توصیه می شود دانش آموزان آزمون های جامع انتهای فصل را به صورت آزمونی و در زمان مشخص شده حل کنند، سپس با دقت، سوال ها را رفع اشکال کرده و نکات آن ها را یادداشت کنند. آزمون آخر هر فصل سخت ترین آزمون آن فصل است که سعی شده سوال ها به صورت ترکیبی از چند نکته و یا دارای ایده ی جدید باشند، تا شما با حل آن ها، اعتماد به نفس لازم را در فصل مورد نظر، کسب کنید. پاسخ های تشریحی آزمون ها، تا حد امکان ساده و قابل فهم بیان شده اند و جایی که نیاز بوده، سوالات از دو روش حل شده اند یا نکته ی تستی نیز در قالب "توجه" ذکر شده است. همچنین در صورت لزوم همه ی گزینه ها و عبارات نیز بررسی شده اند.

 خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسندگان
مسعود جعفری _ امیرحسین معروفی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
500
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ
ویراست دوم از چاپ ۲۲ و بعد آن

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...