جمع بندی شیمی دوازدهم نشر الگو

شیمی دوازدهم نشر الگو

از {{model.count}}
83,000
62,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب جمع بندی شیمی دوازدهم نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

کتاب جمع بندی شیمی دوازدهم نشر الگو


مقدمه

تعداد زیادی از دانش آموزان پایه دوازدهم در ماه‌های منتهی به کنکور سراسری با هدف آمادگی، مرور و یادآوری سریع مطالب و نکات مهم به دنبال کتاب‌های جمع‌بندی می‌روند. هدف از نوشتن کتاب جمع بندی شیمی دوازدهم نشر الگو نیز پاسخگویی به این نیاز است. این کتاب با توجه به اینکه برای جمع‌بندی مطالب پایه دوازدهم است علاوه بر کنکور سراسری، برای امتحان نهایی نیز می‌تواند مفید باشد. در ادامه به بررسی کتاب جمع بندی شیمی دوازدهم الگو می پردازیم.

چینش فصل‌ها مطابق با کتاب درسی و شامل 4 فصل است، که هر فصل به تعدادی زیرفصل تقسیم‌بندی می‌شود. در پایان هر زیرفصل، یک آزمون کوچک قرار داده ‌شده که شامل سؤال‌های درست و نادرست و 3 تست است. همچنین در پایان هر فصل دو آزمون 10 سواله باهدف جمع‌بندی فصل قرار داده ‌شده است. چینش فصل‌ها تفاوتی با اصول علمی آموزشی کتاب ندارد. فهرست کتاب شامل اطلاعاتی در مورد نام فصل‌ها، زیرفصل‌ها و شماره صفحه آن‌ها و آزمون‌ها است. لحن رسمی در نوشتار کتاب به‌کار رفته است.

قالب کلی کتاب شیمی 12 ام جمع بندی نشر الگو به‌گونه‌ای است که در ابتدای هر زیرفصل درسنامه‌ای آورده شده، سپس در پایان درسنامه 1 آزمون کوچک و 2 آزمون کلی 10 سواله در پایان هر فصل قرار داده‌ شده است. پاسخ‌های تشریحی در پایان هر آزمون آورده شده است. با عنایت به مقدمه کتاب نویسنده توانسته به وعده‌های خودعمل کند .  کتاب دارای 240 صفحه و 116 تست می باشد. قبل از خرید اینترنتی کتاب جمع بندی شیمی دوازدهم نشر الگو ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه‌های کتاب شیمی دوازدهم جمع بندی الگو به صورتی است که جملات و شکل‌های کتاب درسی مورد بررسی قرار داده‌ شده و از آوردن مطالب اضافی و زائد پرهیز شده است. برای بررسی شکل‌ها از جدول‌های مجزایی استفاده‌ شده است. نحوه ارائه مطالب به شکلی است که منطبق با کتاب درسی است و موجب سردرگمی و پریشانی دانش آموزان نمی‌شود. برای بیان مطالب از تصاویر، نمودارها و جدول‌های گوناگونی استفاده‌ شده است. در درسنامه‌ها مطالب مهم متن کتاب درسی با عنوان “توجه و نکته” مشخص‌ شده و برای بیان مطالب بیشتر از آیکون “توضیح” استفاده ‌شده است.

تیپ‌های گوناگون مسئله‌ها در بخش تمرین‌های آموزشی مسائل آورده شده که پاسخ‌ها به دو صورت تناسب و کسرتبدیل است. برای جلوگیری از ایجاد ابهام و اشتباه در ذهن دانش‌آموز به هنگام مطالعه درسنامه‌ها از آیکون “اشتباه نکنید” استفاده ‌شده است. درسنامه‌ها به‌صورت ساده و اسان و قابل‌فهم نوشته شده است. حجم درسنامه‌ها با توجه به مطالب کتاب درسی معقول و کافی است. ایده‌های تمرین‌های کتاب درسی و همچنین سؤالات کنکورهای سراسری سال‌های اخیر به نگارش درسنامه‌ها جهت داده است.

درسنامه‌های کتاب شیمی 12 ام جمع بندی نشر الگو برای تمامی دانش آموزان در همه سطوح مناسب است. مطالب بیشتر به‌صورت نکته وار و تستی بیان ‌شده است. درسنامه‌ها موجب افزایش سطح علمی دانش آموزان ضعیف نیز می‌شوند. تست‌ها و تمرین‌های استفاده ‌شده در درسنامه‌ها تألیفی هستند و تنها از ایده سؤالات کنکور سراسری بهره گرفته‌ شده است. تست های آموزشی به‌گونه‌ای است که ابتدا ساده هستند و از تیپ‌ها و ایده‌های متنوع بهره گرفته‌ شده است. درسنامه‌ها برای پاسخگویی به تست های کتاب مناسب هستند و در کل نویسنده در نوشتن درسنامه‌ها از مسیر و هدف کنکور سراسری خارج نشده است.

 تست (تمرین)

تست های کتاب شیمی دوازدهم جمع بندی نشر الگو به‌گونه‌ای است که ابتدا تعدادی تست برای نشان دادن تیپ‌های متنوع مسائل در درسنامه‌ها آورده شده و تعدادی در آزمون‌های کوچک بعد از هر زیرفصل و تعدادی نیز در قالب 2 آزمون 10 سواله در پایان هر فصل آورده شده است. تعداد تست ها برای هر موضوع می‌تواند بیشتر نیز باشد، برای مثال فصل دوم بخش‌های اکسایش و کاهش و سلول‌های الکترولیتی و گالوانی. ترتیب تست ها به لحاظ آموزشی مناسب است.

تست های کتاب در بخش‌های گوناگون تیپ‌های مختلف را ارائه کرده است. اکثر تست ها و تمرین‌های به‌کار رفته در کتاب شیمی 12 ام جمع بندی نشر الگو تألیفی هستند و از تست های کنکورهای سراسری سال‌های اخیر و آزمون‌های آموزشی استفاده‌ نشده است و تنها از ایده‌های تست های کنکور بهره گرفته ‌شده و بعضی از انها ایده‌های نو و جدید نیز دیده می‌شود، مانند فصل یک بخش PH اسید باز. تست ها به صورتی است که بالاتر از سطح کنکور نیست و از مسیر کنکور خارج نشده است. مخاطب تست ها تمامی دانش آموزان کنکوری در تمامی سطوح  هستند.

پاسخ‌های تشریحی تست ها کامل و جامع هستند و تمامی گزینه‌ها در آن‌ها بررسی ‌شده‌اند و مسائل با دو روش تناسب و کسرتبدیل حل‌ شده‌اند. در پاسخ‌های تشریحی نکات و مطالب خاصی به چشم نمی‌خورد. روش‌های حل سؤالات در پاسخ‌های تشریحی با روش‌های به‌کار رفته در درسنامه‌ها تفاوتی ندارد.

ظاهر کتاب

ظاهر کتاب شیمی دوازدهم جمع بندی الگو، مانند سایر سری کتاب‌های نشر الگو است. سایز و فونت نوشته‌ها، صفحه‌آرایی، رسم نمودار و اشکال، تنوع رنگ‌های به‌کار رفته، گرافیک و طراحی جلد و کاغذ به‌کار رفته در کیفیت مطلوبی قرار دارند. ظاهر کتاب به دلیل به کار بردن طراحی و رنگ‌آمیزی زیبا جذابیت خاصی پیدا کرده است.

 جمع بندی

حجم کتاب جمع بندی شیمی 3 نشر الگو با توجه به محتوای کتاب درسی در حد مطلوبی قرار دارد. این کتاب غلط‌های املایی و علمی ندارد. از ویژگی‌های خاص این کتاب می‌توان به 4 جدول مجزا که شامل قیدها، کلمات مهم، اعداد و رنگ‌ها و واکنش‌های مهم هر فصل می‌شود اشاره کرد. بهترین زمان استفاده از این کتاب دوران جمع‌بندی است. استفاده از این کتاب به‌عنوان جمع‌بندی شیمی پایه دوازدهم برای کنکور سراسری و امتحانات نهایی پیشنهاد می‌شود.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسندگان
مسعود جعفری _ امیرحسین معروفی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
۲۴۰
قطع کتاب
وزیری
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ
چاپ ۵

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...