جمع بندی شیمی دهم نشر الگو

شیمی دهم نشر الگو

از {{model.count}}
65,000
48,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب جمع بندی شیمی دهم نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

کتاب جمع بندی شیمی دهم نشر الگو


مقدمه

هدف از نوشتن کتاب جمع بندی شیمی دهم نشر الگو آماده کردن دانش آموزان پایه دوازدهم برای کنکور سراسری است به‌گونه‌ای که بتوانند مطالب فراموش ‌شده را به یاد بیاورند و مروری سریع نیز داشته باشند. چینش فصل‌ها مطابق با اصول علمی و آموزشی این درس است. در این کتاب هر فصل شیمی پایه دهم به چهار زیر فصل تقسیم‌بندی شده است و در انتهای هر زیرفصل یک آزمون کوچک شامل سؤال‌های درست و نادرست و سه تست قرار داده‌ شده است. همچنین در پایان هر فصل دو آزمون تستی ده سواله قرار داده‌ شده است. در ادامه به بررسی کتاب جمع بندی شیمی دهم نشر الگو می پردازیم.

فهرست کتاب در مورد فصل‌ها و تعداد زیرفصل‌ها و آزمون‌ها اطلاعاتی به ما می‌دهد. لحن کتاب رسمی است و قالب کلی کتاب شیمی دهم نشر الگو به این شکل است که در ابتدای هر زیرفصل درسنامه قرار داده ‌شدهاست ، سپس مثال‌های حل ‌شده در تیپ‌های متنوع و در پایان یک آزمون کوچک و در پایان هر فصل نیز دو آزمون 10 تستی قرار داده‌ شده است. این کتاب دارای 96 تست و 189 صفحه می باشد. در پاسخ‌های تشریحی سعی شده تا از راه‌حل‌های مفید و کاربردی استفاده شود و مسائل به دو روش تناسب و کسرتبدیل حل ‌شده است.  قبل از خرید اینترنتی کتاب جمع بندی شیمی دهم الگو ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

در درسنامه‌های جمع بندی شیمی دهم الگو جملات مهم و شکل‌های کتاب درسی بررسی‌ شده اند و مطالب اضافی و بیهوده به چشم نمی‌خورد و در کل سعی شده  تمام آنچه که باید، پوشش داده شود. تمرین‌های کتاب درسی تا حدودی به ارائه نکات و نوع نگارش درسنامه جهت داده است. برای بررسی شکل‌های کتاب درسی از جدول‌های مجزایی بهره گرفته‌ شده است. نحوه ارائه مطالب در این کتاب مطابق با کتاب درسی است و باعث سردرگمی دانش آموزان نمی‌شود. حجم مطالب گفته‌ شده با توجه به حجم  مطالب کتاب درسی مناسب است. سؤالات کنکورهای سراسری اخیر تا حدی توانسته به نوع نگارش درسنامه جهت دهد.

دانش آموزان دوازدهم در تمامی سطوح می‌توانند از این کتاب بهره ببرند. همچنین این کتاب موجب افزایش سطح علمی دانش آموزان ضعیف نیز می‌شود. در درسنامه‌ها سعی شده برای طبقه‌بندی مطالب در ذهن دانش‌آموز از تصویرها و نمودارها و جدول‌های گوناگونی استفاده شود. مطالب مهم موجود در کتاب درسی با عنوان‌های “توجه و نکته” مشخص‌ شده است و برای بیان مطالب بیشتر از کامه ی “توضیح” استفاده ‌شده است. همچنین برای جلوگیری از ایجاد ابهام و اشتباه در ذهن دانش‌آموز کلمه ی “اشتباه نکنید” به‌کار رفته است.

مثال‌های به‌کار رفته در درسنامه جهت یادآوری تیپ‌های متنوع سؤالات و نکات و مطالب مهم است اما این مثال‌ها اکثراً تألیفی هستند. بهتر می‌بود که از تست های کنکورهای سراسری سال‌های اخیر بیشتر استفاده می‌شد. بااین‌حال مثال‌های داخل درسنامه برای پاسخگویی به تست های کتاب شیمی دهم نشر الگو کافی هستند.

 تست (تمرین)

تست های کتاب شیمی دهم نشر الگو در سه بخش جای داده شده است شده‌اند. بخش اول تست ها در درسنامه‌ها هستند که دربرگیرنده تست های آموزشی اند و در آن‌ها تیپ‌های متنوع سؤالات بررسی می‌شود. بخش دوم آزمون‌های کوچک بعد از هر زیرفصل هستند و بخش سوم که آزمون‌های 15 سواله  جمع‌بندی پایان هر فصل هستند. تعداد تست ها برای تثبیت مطالب در ذهن دانش‌آموز می‌توانست بیشتر هم باشد. تعداد تست ها کافی نیست اما سعی شده که از ترتیب مناسبی به لحاظ آموزشی برخوردار باشند.

تست ها تیپ‌های متنوع را پوشش می‌دهند. از تست های کنکورهای سراسری و آزمون‌های آزمایشی بسیار کم استفاده ‌شده است و اکثر تست ها تألیفی هستند. در بین تست ها گاهی با تست هایی روبه‌رو می‌شویم که دارای ایده‌های نو هستند مانند فصل سوم بخش انحلال‌پذیری که در آنجا با تست هایی دارای ایده‌های جدید روبه رو می‌شویم. تست ها سعی شده تا حتی‌الامکان در حد کنکورهای سراسری سال‌های اخیر باشد. دانش آموزان در هر سطحی قادر به پاسخگویی به سؤالات هستند و مثال‌ها و تست ها از هدف ما که کنکور سراسری است خارج نشده اند. پاسخ‌های تشریحی تست ها بسیار کامل است به‌گونه‌ای که سایر گزینه‌ها را بررسی تجزیه و تحلیل کرده و مسائل را با دو روش تناسب و کسرتبدیل حل کرده است و در پاسخ‌ها از نکته تستی دیگری استفاده‌ نشده و هر آنچه در درسنامه ذکرشده به کار گرفته‌ شده است.

 ظاهر کتاب

ظاهر کتاب جمع بندی شیمی 10 مانند دیگر کتاب‌های نشر الگو هست. سایز کتاب نسبتاً کوچک است و قابل‌حمل و مطالعه در هر مکانی و زمانی است. سایز و فونت نوشته‌ها، صفحه‌آرایی، رسم نمودار و اشکال، تنوع رنگ‌های به‌کار رفته و گرافیک و طراحی جلد در کیفیت خوبی قرار دارد اما کیفیت کاغذ به‌کار رفته پایین است. جلد کتاب هم ازنظر ظاهری جذابیت مخصوص خودش را دارد.

 جمع بندی

حجم کتاب جمع بندی شیمی 1 نشر الگو با عنایت به اینکه کتاب جمع‌بندی است در حد مطلوبی قرار دارد. غلط‌های املایی و علمی دیده نمی‌شود. از ویژگی های کتاب شیمی دهم الگو می‌توان به جامع و کامل بودن درسنامه‌ها و تعداد تست پایین با پاسخ‌های تشریحی کامل اشاره کرد. استفاده از این کتاب به‌عنوان جمع‌بندی می‌تواند مناسب باشد. بهترین زمان استفاده از این کتاب در ماه‌های اخر کنکور سراسری است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسندگان
مسعود جعفری _ امیرحسین معروفی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
184
قطع کتاب
وزیری
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ
9

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...