شیمی دهم تک جلدی بازرگانی واجب مبتکران

شیمی دهم مبتکران

از {{model.count}}
640,000
480,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین شیمی دهم تک جلدی بازرگانی واجب مبتکران از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

شیمی دهم تک جلدی بازرگانی واجب مبتکران


چکیده

کتاب شیمی دهم سری تست از انتشارات مبتکران کتابی است با هدف آمادگی برای کنکور سراسری و همچنین آزمون های آزمایشی. فهرست کامل این کتاب با توجه به اینکه هر فصل به تعداد زیادی زیر عناوین تقسیم بندی شده، باعث سهولت در مطالعه می شود. چینش فصل ها و زیر عناوین مطابق کتاب درسی است. لحن کتاب مانند سایر کتاب های شیمی این انتشارات رسمی و صمیمی است. توضیحاتی درباره ی نمادهای به کار رفته در ابتدای کتاب شیمی دهم بازرگانی قرار گرفته است. پیشنهاد می شود دانش آموزان برای استفاده بهتر از کتاب و آشنایی کامل با عملکرد آموزشی آن پیش از مطالعه کتاب، آن را مطالعه کنند. تمامی مطالب کتاب درسی شیمی دهم از جمله مباحث حذف شده کتاب درسی چاپ سال 97 و 98 در هر دو بخش تست و درسنامه در این کتاب پوشش داده شده است و نظر نویسنده بر این بوده که این مطالب حذف نشود. البته بیان شده چنانچه دانش آموز سال دهم هستید سراغ آن ها نروید «تابلوی ١٠ ممنوع». در ادامه به بررسی کتاب شیمی 10 ام مبتکران اثر بهمن بازرگانی می پردازیم.

صفحه آرایی، کیفیت رسم اَشکال و نمودار و همچنین تنوع رنگ های به کار رفته در کتاب تست شیمی دهم مبتکران مناسب است. طرح رو و پشت جلد بسیار جذاب و مفهومی است و “مشکلات زیست محیطی” را بررسی می کند، در جلد کتاب، گرمایش زمین و بحران کم آبی، گازهای گلخانه ای و همینطور تلاش های نیلز بور در شیمی کوانتوم به تصویر کشیده شده که خود به جذابیت کتاب افزوده است. دلیل قیمت بالای کتاب نیز می تواند مربوط به جنس کاغذ مرغوب استفاده شده در آن و همینطور حجم بالای کتاب باشد.

در نهایت باید گفت کتاب شیمی دهم مبتکران (تک جلدی) منبع کامل و جامعی برای درس شیمی سال دهم است. یعنی اگر داوطلب کنکور هستید و قصد سرمایه گذاری روی مباحث سال دهم دارید، تمامی تست ها را بررسی کنید، اگرچه بررسی 1100 تست فقط از شیمی سال دهم کار نسبتاً راحتی نیست، اما اگر این کتاب را انتخاب می کنید، از ابتدای سال در کنارش برنامه ای برای بررسی تمامی تست ها داشته باشید. در این کتاب غلط املایی و علمی به چشم نمی خورد و حجم 720 صفحه ای آن با توجه به مطالب موجود در آن مناسب است. قبل از خرید اینترنتی کتاب شیمی 10 ام تک جلدی مبتکران ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های کتاب شیمی 1 تست مبتکران در قالب “ایستگاه های درس نکته” در قسمت پاسخنامه تشریحی وجود دارند. تعداد مباحث و زیرعناوین در فصل دوم (ردپای گازها در زندگی) بیشتر از دو فصل دیگر کتاب است (21 زیر عنوان). بعد از شروع هر زیر عنوان در قالب پیش نیاز، شماره ایستگاه درس نکته نوشته شده است، یعنی نظر نویسنده بر این است که ابتدا دانش آموزان ایستگاه های درس نکته را بخوانند و بعد سراغ حل تست ها بروند.

مخاطب این درسنامه ها تمامی دانش آموزان با هر سطحی هستند. زیرا درسنامه ها خود آموز اند، یعنی حتی اگر دانش آموزی هستید که در درس شیمی سطح بالایی ندارید و یا اهل پیش خوانی هستید، این درسنامه ها کمک خوبی به شما خواهد کرد. در درسنامه ها، کفه ی ترازو به سمت تدریس مفهومی و عمق دادن به مباحث از جهت یادگیری عمیق و مفهومی است تا آموزش نکته محور و تستی.

پوشش تمامی مطالب کتاب درسی و تمرین ها آن از نکات حائز اهمیت کتاب شیمی دهم تست مبتکران است. در بعضی از ایستگاه های مسئله محور مانند مفهوم انحلال پذیری در فصل سوم، مثال های آموزشی برای فهم بهتر مطالب قرار گرفته است که این موضوع یکی از نکات قوت کتاب است. البته بهتر بود در تمامی این ایستگاه ها مثال های حل شده قرار می گرفت. سطح این مثال ها خوب است و از آسان به سخت انتخاب شده اند.

مطالب خارج کتاب و کنکور در کتاب شیمی دهم آقای بازرگانی به چشم نمی خورد، بجز مباحثی که جزء حذفیات فصل 1، 2 و 3 است و با تابلوی «10 ممنوع» مشخص شده اند، مانند مبحث یافتن بهترین رسانای یونی در فصل سوم (آب، آهنگ زندگی).

 تست (تمرین)

در کتاب تک جلدی شیمی دهم مبتکران تست ها نیز همانند درسنامه ها، قدم به قدم با کتاب درسی پیش می روند. تست ها به صورت میکروطبقه بندی آورده شده اند و تعداد آن ها در هر موضوع بسته به اهمیت آن موضوع متنوع است. اما در مجموع از نظر تعداد، منبع کاملی برای تسلط دانش آموزان بر مطالب شیمی 1 است. بیشترین تعداد تست مربوط به فصل سوم (آب، آهنگ زندگی) است که حدود 400 تست دارد.

در کتاب شیمی 10 ام مبتکران تیپ تست های متنوع با سطوح گوناگون دیده شود. این کتاب چندین سال است که به همین شیوه تألیف می شود. نوع نگارش تست ها و همچنین پاسخ تشریحی سال هاست که دچار تغییرات عمده ای نشده و یا خلاقیت جدیدی در آن دیده نمی شود. گاهی در میان تست ها، تست های خوب با ایده ی خلاقانه مشاهده می شود که بالاتر از سطح کنکور سراسری است. با توجه به کنکور سراسری سال 99 و 1400، مشاهده ی هر نوع تستی فارغ از سطح متداول اما با کیفیت و در راستای کنکور و کتاب درسی، صرفاً برای آشنایی با دیدگاه های متنوع توصیه می شود.

پاسخ تشریحی تست ها کاملاً فراتر از یک پاسخ تشریحی عادی است و درسنامه ای کامل در آن ها جای داده شده است. در حقیقت بر اشاره به گزینه درست اکتفا نشده و هر تست (بجز آن هایی که در درسنامه گفته شده است و در پاسخ تشریحی به ایستگاه درس نکته ارجاع داده  می شود) به طور کامل تجزیه و تحلیل شده است. همانند درسنامه، مخاطب تست ها نیز تقریباً همه سطوح دانش آموزان را شامل می شود.

در پایان باید گفت در تست های کتاب شیمی دهم تست واجب مبتکران حواستان به حذفیات فصل 1، 2 و 3 و تست هایی که مربوط به سال دهم نیستند، مانند تست های مربوط به اکسایش و خوردگی آن و آلومینیوم در فصل دوم (ردپای گاز ها در زندگی) باشد.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسنده
بهمن بازرگانی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
740
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
نوبت چاپ
23

این کتاب واقعا محشره مخصوصا درسنامش

255 روز پیش ارسال پاسخ

بله دقیقاً همینطور هست،ممنون از شما

255 روز پیش ارسال پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...