کتاب شیمی جامع کنکور مهروماه

شیمی جامع مهروماه

از {{model.count}}
360,000
270,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب شیمی جامع کنکور مهروماه از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

کتاب شیمی جامع کنکور مهروماه

چکیده

کتاب شیمی جامع کنکور مهروماه مدعی کاری بزرگ است. در مقدمه مولف عنوان شده که این کتاب هم برای دانش آموزان پایه است، هم برای دانش آموزان دوازدهم و هم کنکوری. اهل فن می دانند که پیشتر، خیلی از بزرگان از این عبارت ترس داشتند و یا رویای این کار را داشتند تا با یک کتاب چند نشان را با هم بزنند. اما باید گفت که واقعا این کتاب توانسته از پس این ادعای بزرگ برآید. در ادامه به بررسی کتاب شیمی جامع مهر و ماه اثر محمد حسین انوشه می پردازیم.

رویکرد کتاب این چنین است که در ابتدا درسنامه را به همراه کتاب درسی و تیکه گذاری هایی به دانش آموز نشان می دهد و در گام بعدی تست هایی از همان بخش از کتاب را با چینش ساده به سخت قرار می دهد و در انتهای فصل نیز با قرار دادن تست، مرور فصل را انجام می دهد. در پایان این قسمت نیز تست های سخت تری به نام «هایپر» قرار داده و در انتهای کار  نیز پاسخ تشریحی فصل قرار دارد.

صفحه آرایی کتاب شیمی جامع مهروماه، گرافیک صفحات و …. بی نظیر و عالی هستند. استفاده زیاد از رنگ های متنوع به چشم نواز شدن بیشتر کتاب کمک شایانی کرده است. جنس کاغذ صفحات و همچنین جلد، سفید و مرغوب است، اما طراحی جلد ساده ای دارد که می توانست جذاب تر باشد. طراحی جلد به نوعی مینیمالیستی است اما اصول آن رعایت نشده است.

کتاب شیمی جامع مهروماه جزء بهترین کتاب های موجود در این حوزه است و می توان گفت که این کتاب واقعا اسمی برازنده دارد و انتخاب اسم جامع درست ترین کار برای این کتاب است. این کتاب دارای 2282 تست و 652 صفحه می باشد و می تواند به عنوان کتاب اصلی و شماره یک هر کنکوری هم به عنوان آموزش و هم به عنوان منبع تستی کاربرد داشته باشد. هرچند می توان که در کنار این کتاب از کتاب های دیگری نیز با صلاح دید شخصی استفاده کرد. قبل از خرید اینترنتی کتاب شیمی جامع مهروماه ادامه مطلب را بخوانید.

 

آموزش (درسنامه)

آموزش در کتاب شیمی جامع کنکور مهر و ماه علاوه بر اینکه جامع است، خلاصه هم است. یعنی مختصر و مفید به آموزش مطالب پرداخته است. نکته مهم تر این است که نویسنده بر خلاف بسیاری از کتب دیگر که سعی می کنند برای توضیح کتاب مطالب خارج از کتاب یا فراتر را بیاورند یا خودشان نمودار و شکل ایجاد کنند این کار را نمی کند، بلکه خود شکل کتاب را به گونه دیگر توضیح می دهد. در واقع این کتاب با روح کتاب نظام جدید عجین شده و معلوم است که قصد ندارد خود را عقل کل یا دانای مطلق معرفی کند. این کتاب خیلی شسته رفته درسنامه را در حد کتاب درسی و با زبانی بهتر و گویاتر که هنر نویسنده است بیان می کند. استفاده از شکل های رنگارنگ و گرافیک بالای صفحات نیز در این امر یاریگر بوده است.

درسنامه های کتاب شیمی جامع کنکور مهروماه برای دانش آموزان ضعیف و متوسط فوق العاده است زیرا کتاب را خیلی خوب برای آنان حلاجی می کند. هر چند که امکان داشت تا در قسمت هایی، درسنامه مفصل تر شود. اما به نظر قطع کتاب و هدف اصلی کتاب این اجازه را نمی داده و مشخص است که درسنامه در حد استفاده خود برای پوشش سایر قسمت های کتاب به اختیار گرفته شده است و نه برای صرف خود آموزش و این نکته درستی است که کمتر کتابی بدان دست یافته است و اصولا یا اینقدر آموزش درسنامه شور می شود که حد ندارد و یا اینقدر بی نمک است که مشکلات دیگری در پی دارد.

 

تست (تمرین)

تمرین در کتاب شیمی جامع مهروماه به چند بخش تقسیم می شود. یکی تمارین اولیه که بعد درسنامه آورده شده است. دوم تست های مروری و جمع بندی فصل است که در قالب تست های ترکیبی است. سوم تست های به اصطلاح «هایپر» که تست های سخت تر برای مخاطبان خاص خود است. چهارم تست های کنکور سراسری از مبحث مورد نظر است.

البته نکته ای که باعث می شود کتاب شیمی جامع مهروماه واقعا جامع باشد بخش ضمیمه این کتاب است که کنکور سراسری های سال 98 داخل و خارج کشور ریاضی و تجربی (4 سری) را پوشش داده است، به علاوه برخی پیش نیاز های فهم اولیه شیمی که از اولویت های اصلی در شیمی است. اساساً مخاطب اصلی این کتاب دانش آموزان ضعیف و متوسط هستند و برای پوشش دانش آموزان سخت کوش نیز قسمت هایپر در نظر گرفته شده است.

تعداد تست ها کافی است اما تنها نقدی که می شود بر این کتاب وارد دانست تعداد کم تست های هایپر است. در واقع کتاب از نظر پوشش تست های ساده، متوسط و کنکوری بسیار خوب عملکرده است، اما تعداد تست های سطح بالاتر در این کتاب می توانست بیشتر باشد.

همچنین از دیگر قسمت های خیلی خوب کتاب شیمی جامع کنکور مهروماه بخش پاسخ تشریحی آن است. در قسمت پاسخ تشریحی فقط به توضیح گزینه درست پرداخته نشده است، بلکه سایر گزینه های غلط نیز بررسی شده است و این نکته به فهم بیشتر دانش آموزان کمک شایانی می کند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسنده
محمدحسین انوشه
سال چاپ
۱۴۰1
تعداد صفحات
649
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...