شیمی جامع کنکور منتشران

شیمی جامع منتشران

از {{model.count}}
370,000
277,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب شیمی جامع کنکور منتشران از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

شیمی جامع کنکور منتشران


چکیده

تعداد زیادی از دانش آموزان پایه دوازدهم با شروع این پایه سرنوشت ساز به دنبال کتاب تست هایی جامع، از دروس گوناگون می روند تا هر سه پایه دهم تا دوازدهم را پوشش دهد. انتشارات منتشران نیز کتاب هایی در این باب منتشر کرده است. کتاب شیمی جامع منتشران تمامی پایه های دهم الی دوازدهم را تحت پوشش قرار می دهد. رویه ی این کتاب به گونه ای است که ابتدا تست های تمامی فصول قرار داده شده اند، سپس پاسخنامه های تشریحی و درسنامه ها به صورت ترکیبی قرار دارند. این کتاب برای آمادگی دانش آموزان کنکوری نوشته شده است و چینش فصل ها و رویه پیشروی کتاب مطابق کتاب درسی است. در ادامه به بررسی کتاب شیمی جامع منتشران اثر افشین احمدی و دنیای شیمی پات می پردازیم.

فهرست کتاب شیمی جامع کنکور منتشران در مورد نام فصل ها و شماره صفحات آن ها اطلاعاتی به ما می دهد. لحن کتاب تا حدود زیادی رسمی است. با توجه به مقدمه، نویسنده تا حدودی توانسته به وعده های خود عمل کند . این کتاب با اینکه بر روی جلدش نوشته شده که مناسب برای دانش آموزان کنکوری 1400 اما هیچ کدام از تست های کنکور سراسری سال 99 در آن به چشم نمی خورد.

ظاهر کتاب مانند سایر سری کتاب های جامع انتشارات منتشران می باشد. جامع بودن کتاب و حجم و سنگینی آن امکان همراه داشتن و حمل را مشکل می کند. سایز نوشته ها کوچک است، اما فونت نوشته ها، صفحه آرایی، کیفیت رسم نمودار و اشکال، تنوع رنگ های به کار رفته، گرافیک، طراحی جلد و کیفیت کاغذ به کار رفته همگی مناسب هستند.

حجم درسنامه ها برای دوران جمع بندی مناسب اند اما حجم کتاب نه. این کتاب دارای حجم 755 صفحه و 2089 تست می باشد. در بررسی اولیه غلط های املایی و علمی در کتاب به چشم نمی خورند. از ویژگی های خاص این کتاب می توان به کم حجم بودن و مختصر و مفید بودن درسنامه ها اشاره کرد. بهترین زمان استفاده از این کتاب تابستان منتهی به سال دوازدهم است. قبل از خرید اینترنتی کتاب شیمی جامع منتشران ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های کتاب شیمی جامع منتشران در کنار پاسخنامه های تشریحی تست ها جای داده شده اند. تمامی فصل های کتاب درسی به چندین زیر فصل تقسیم بندی شده اند و توضیحات درسنامه ها برای هر زیر فصل به صورت مجزا هستند. درسنامه های این کتاب کم حجم هستند و تنها نکات و مطالب مهم متن کتاب درسی ذکر شده اند. بنابراین عملکرد درسنامه های این کتاب آموزش عمیق مطالب کتاب درسی نیست. درسنامه ها قابل فهم و درک هستند و به گونه ای نوشته شده اند تا دانش آموزان مطالب مهم و نکات کلیدی را یادآوری و مرور کنند.

درسنامه های کتاب برای تمامی دانش آموزان در تمام سطوح مناسب هستند اما موجب افزایش سطح علمی دانش آموزان ضعیف نمی شوند. حجم درسنامه ها با توجه به عملکرد نویسنده برای دوران جمع بندی مناسب هستند. درسنامه ها تمامی مطالب کتاب های هر سه پایه دهم الی دوازدهم را پوشش می دهند. بر روی جلد کتاب نوشته شده که این کتاب مناسب کنکوری های 1400 است اما هیچ گونه مطلبی در خصوص عملکرد و هدف طراحان کنکور های سراسری در سال 99 به چشم نمی خورد.

تمرین ها و فعالیت های کتاب درسی و همچنین کنکور های سراسری سال های اخیر و آزمون های کانون فرهنگی آموزش نیز به جز سال 99 به نوع نگارش درسنامه ها جهت داده اند. در درون درسنامه ها مثال ها و تست های اندکی به صورت حل شده قرار دارند. درسنامه های کتاب شیمی جامع کنکور منتشران تا حدودی برای پاسخ گویی به تست های کتاب مناسب هستند چرا که مثال های حل شده و همچنین مطالب آورده شده بسیار خلاصه و کم حجم هستند. از نکات خوب درسنامه های این کتاب می توان به قرار دادن نمودار های درختی و همچنین انواع جداول و تصاویر کتاب های درسی جهت طبقه بندی هر چه بهتر مطالب در ذهن دانش آموزان اشاره کرد.

 تست (تمرین)

همان طور که در مقدمه گفته شد، در ابتدا تست های فصل های متنوع کتاب درسی به ترتیب از پایه ی دهم تا دوازدهم جای داده شده است . با توجه به این که فصل های کتاب درسی به چندین زیر فصل یا بخش تقسیم بندی شده اند، بنابراین تست های هر زیر فصل به صورت جداگانه و پشت سر هم آورده شده اند. با وجود این که کتاب شیمی جامع منتشران برای دانش آموزان کنکوری سال 1400 نوشته شده است، اما هیچ گونه تستی از کنکور های سراسری سال 99 به چشم نمی خورد و همچنین عملکرد طراحان کنکور های سراسری در سال 99 در طراحی و ایده پردازی تست ها دیده نمی شود.

تست های کتاب شیمی جامع کنکور منتشران، اکثر تمرین ها و فعالیت های کتاب های درسی و کنکور های سراسری سال های اخیر به جز سال 99 و همچنین آزمون های کانون فرهنگی آموزش یا قلم چی را تحت پوشش قرار می دهند. تعداد تست ها برای تمامی موضوعات فصل ها مناسب هستند اما برای دوران جمع بندی مناسب نیستند و نمی توان تست ها را در این دوران حل و بررسی کرد. ترتیب تست ها با توجه به روند و ترتیب مطالب کتاب درسی هستند. تست ها به صورت میکرو طبقه بندی جای داده شده اند و تمامی تیپ های متنوع را پوشش می دهند، اما در بین تست ها ایده های نو و جدید در طراحی تست ها دیده نمی شود. مخاطب تست ها تمامی دانش آموزان کنکوری رشته های تجربی و ریاضی در تمام سطوح هستند.

پاسخ های تشریحی کتاب شیمی جامع منتشران به گونه ای نوشته شده اند تا کامل و قابل درک باشند. در پاسخنامه های تشریحی تمامی گزینه های تست ها بررسی شده است، اما مسائل به دو روش کسر تبدیل و تناسب حل نشده اند. نکات مهم تست ها و مطالب درسی در قالب کادر های «به خاطر بسپارید» در لا به لای تست ها آورده شده اند. روش های حل تست ها یا سوال ها در پاسخنامه های تشریحی با درسنامه ها همخوانی دارند و با هم یک دست هستند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسندگان
مهندس افشین احمدی _ دنیای شیمی پات
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
813
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...