سه سطحی شیمی دوازدهم قلم چی

سه سطحی شیمی دوازدهم قلم چی

از {{model.count}}
130,000
97,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب سه سطحی شیمی دوازدهم قلم چی از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

سه سطحی شیمی دوازدهم قلم چی


درس شیمی تنها درسی است که در رشته‌های ریاضی و تجربی به طور کامل یکسان و برای هر دو رشته در کنکور 35 سوال دارد. البته بودجه‌بندی این درس در کنکور رشته‌های ریاضی و تجربی متفاوت است. مثلا از شیمی دوازدهم برای رشتهٔ تجربی 13 سوال و رشتهٔ ریاضی 11 سوال از 35 سوال طرح شده است . انتشارات قلم‌چی (کانون فرهنگی آموزش) برای شیمی دوازدهم کتاب سه سطحی را منتشر کرده است. کتاب‌های سه سطحی قلم‌چی در بین دانش‌آموزان از پرطرفدارترین کتاب‌های این انتشارات به شمار می‌روند. مخاطبین این کتاب دانش‌آموزانی با نمره 14 تا 20 در مدرسه و یا دانش‌آموزانی که در آزمون‌های قلم‌ چی ترازهای بیش از 4750 را کسب می‌کنند، هستند. تک‌ تک سوالات این کتاب، شناسنامه و هویت دارند یعنی سوال‌ها به طور سلیقه‌ای و صرفاً بر اساس نظر شخصی تنظیم نشده‌است ؛ بلکه چیدمان آن بر اساس آمار و میزان مراجعه در آزمون‌های کانون و ارزیابی کارشناسان است. چون نحوهٔ انتخاب و نظم و ترتیب سوال‌ها به صورت سلیقه‌ای نیست و مبنای علمی و آماری دارد، بنابراین دبیران و دانش‌آموزان با خرید کتاب سه سطحی شیمی دوازدهم قلم‌چی می‌توانند برنامه ی دقیقی برای استفاده از کتاب داشته باشند.

ویژگی‌های کتاب سه سطحی شیمی دوازدهم قلم‌چی :

این کتاب که در حجم بسیار کمی به چاپ رسیده (140 صفحه) شامل تست‌های فصول اول تا چهارم شیمی دوازدهم به همراه پاسخنامه تشریحی است. این کتاب به سه سطح «نسبتاً دشوار»، «دشوار» و «دشوارتر» تقسیم شده است که در ادامه توضیحات بیشتری را دربارهٔ آن ارائه می‌دهیم.

تست :

همانطور که پیش‌تر گفتیم تست‌های این کتاب برای هر یک از چهار فصل موجود در شیمی دوازدهم به سه بخش «نسبتاً دشوار»، «دشوار» و «دشوارتر» تقسیم می‌شود. ابتدا با این سه نوع تست آشنا می‌شویم:

  • نسبتاً دشوار: این سوالات، سطح متوسطی دارند و تقریباً برای همهٔ دانش‌آموزان قابل استفاده است. طبق گفتهٔ نویسندگان کتاب، انتظار می‌رود، دانش‌آموزان با ترازهای 4750 تا 5500 در آزمون‌های قلم‌چی از هر 10 سوال به 5 سوال پاسخ دهند. دانش‌آموزان با تراز 5500 تا 6250 از هر 10 سوال به 6 یا 7 سوال پاسخ دهند. دانش‌آموزانی که تراز بیشتر 6250 دارند، از هر 10 سوال به بیش از 8 سوال پاسخ دهند.
  • دشوار: این سوالات سطح سختی دارند و طبق گفتهٔ نویسندگان کتاب انتظار می‌رود، دانش‌آموزان با ترازهای 4750 تا 5500 در آزمون‌های قلم‌چی از هر 10 سوال به 2 سوال پاسخ دهند. دانش‌آموزان با تراز 5500 تا 6250 از هر 10 سوال به 3 یا 4 سوال پاسخ دهند. دانش‌آموزانی که تراز بیشتر 6250 دارند، از هر 10 سوال به بیش از 5 سوال پاسخ دهند.
  • دشوارتر: این سوالات سطح سختی بالایی دارند و طبق گفته ی نویسندگان کتاب انتظار می‌رود، دانش‌آموزان با ترازهای 4750 تا 5500 در آزمون‌های قلم‌چی از هر 10 سوال به 1 سوال پاسخ دهند. دانش‌آموزان با تراز 5500 تا 6250 از هر 10 سوال به 2 یا 3 سوال پاسخ دهند. دانش‌آموزانی که تراز بیشتر 6250 دارند، از هر 10 سوال به بیش از 4 سوال پاسخ دهند.

در کنار هر یک از تست‌ها سه آیکون دیده می‌شود که این آیکون‌ها به ترتیب عبارت‌اند از:

  • درصد پاسخگویی: در این آیکون که نماد آن، دانش‌آموزی است که دست خود را بالا برده؛ به این معنا است که در جلسهٔ آزمون چند درصد حاضرین به این سوال پاسخ داده‌اند (چه پاسخ درست چه غلط). حداکثر درصد مراجعه برای سوالات نسبتاً دشوار در این کتاب 91 درصد، برای سوالات دشوار 69 درصد و برای سوالات دشوارتر 43 درصد است.
  • درصد پاسخ صحیح: این آیکون با علامت تیک نشان داده شده است و نشان‌دهندهٔ آن است که چند درصد حاضرین موفق شده‌اند که به سوال موردنظر پاسخ درست بدهند. بهتر است قبل از حل سوال این آمار را نبینید تا بدون داشتن هیچ پیش‌زمینه‌ای از سطح سوال، به پاسخگویی بپردازید. به این دلیل که شما در آزمون‌ها و کنکور هیچ پیش‌زمینه‌ای از سطح سوالات ندارید.
  • شناسنامه سوال: در این قسمت که با علامت تقویم مشخص شده، تاریخ دقیق آزمون حاوی سوال پیش‌رویتان گفته شده است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسندگان
هیات مولفان کانون
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
140
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...