زیست شناسی یازدهم IQ گاج

زیست شناسی گاج

از {{model.count}}
318,000
238,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب زیست شناسی یازدهم IQ گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

زیست شناسی یازدهم IQ گاج


درس زیست شناسی را می‌توان مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین درس در کنکور رشتهٔ تجربی دانست. این درس در دفترچه اختصاصی رشته تجربی، پس از دروس زمین شناسی و ریاضی قرار گرفته و دارای ۵۰ تست با ضریب ۴ است. مدت زمان پاسخگویی به این ۵۰ سوال، ۳۶ دقیقه در نظر گرفته شده است؛ یعنی به طور متوسط برای پاسخگویی به هر تست، حدود ۴۳ ثانیه زمان دارید که در این زمان، علاوه بر آن که باید صورت سوال و گزینه‌ها را بخوانید، باید به سوال پاسخ بدهید و پاسخ آن را در پاسخنامه وارد کنید. در نتیجه باید آنقدر تست حل کرده باشید که بتوانید با سرعت عمل بالا در جلسه کنکور به سوالات پاسخ بدهید. لازمهٔ موفقیت در این درس، مطالعهٔ دقیق و موشکافانه متن، نمودارها و تمامی تصاویر و اشکال کتاب درسی و تسلط بر آن‌ها و همچنین حل تست‌های مختلف و زیاد است. بودجه بندی درس زیست شناسی به گونه‌ای است که از هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم تست مطرح می‌شود. تعداد تست‌های طرح شده در کنکور به تفکیک هر پایه به شرح زیر است:

  • زیست شناسی دهم: ۱۷ تست
  • زیست شناسی یازدهم: ۱۷ تست
  • زیست شناسی دوازدهم: ۱۶ تست

انتشارات بین‌المللی گاج در همین راستا با انتشار کتاب‌های IQ سعی بر آن داشته که با ارائه درسنامه‌های مفهومی و کامل و همچنین تست‌های استاندارد تألیفی و کنکوری در تمامی سطوح (چینش تست‌ها در این کتاب از آسان به سخت است.)، نیاز دانش‌آموزان را در این درس مهم را برآورده کند و شرایط را برای موفقیت بیشتر دانش‌آموزان در این درس فراهم نماید.

خرید کتاب زیست شناسی یازدهم IQ از انتشارات بین‌المللی گاج به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

با توجه به اینکه دانش‌آموزان پایه دوازدهم، جهت کسب آمادگی برای شرکت در کنکور، علاوه بر دروس سال دوازدهم، باید به مطالعه و حل تمرین دروس دهم و یازدهم نیز بپردازند، معمولا با کمبود وقت مواجه می‌شوند. زیرا اگر دانش‌آموز پایه یازدهم رشته تجربی هستید و قصد دارید که با قدرت و به صورت هدفمند در مسیر کنکور قدم بردارید، پیشنهاد ما به شما این است که از همین الان با کتاب آی کیو زیست یازدهم شروع کنید. همچنین دانش‌آموزان مقطع دوازدهم جهت مرور و جمع‌بندی کامل مطالب، می‌توانند از محتوای این کتاب بهره ببرند.

ویژگی‌های کتاب زیست شناسی یازدهم IQ از انتشارات بین‌المللی گاج

کتاب زیست شناسی IQ یازدهم، ۴ ویژگی خاص دارد که این ویژگی‌ها سبب شده که تمایل دانش‌آموزان برای استفاده از این کتاب جهت افزایش سطح علمی‌شان در درس زیست شناسی، افزایش یابد. این ۴ ویژگی عبارتند از:

  1. کتاب IQ زیست یازدهم، در زمینهٔ کنکور نوشته شده است و مطالب اضافی و خارج از کنکور در آن وجود ندارد.
  2. در طراحی و تنظیم تست‌های این کتاب، تلاش نویسندگان محترم بر آن بوده که سطح سختی تست‌ها را با سطح تست‌های درس زیست شناسی در کنکور سراسری سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ مطابقت دهند. در نتیجه تست‌های این کتاب، مانند تست‌های کنکور، دارای سطوح دشواری متفاوت و تیپ‌های مختلف هستند و همین مسئله می‌تواند کمک خوبی به داوطلبان کنکور تجربی بکند که با حل این سوالات و یاد گرفتن ایده‌های جدید، هنگام مواجهه با تست‌های سخت در جلسه کنکور غافلگیر نشوند و بتوانند با موفقیت به حل آن‌ها بپردازند.
  3. پاسخ‌نامه تشریحی و آموزشی مربوط به هر فصل، بلافاصله پس از تست‌های آن فصل قرار گرفته است. این پاسخنامه به قدری گویا، روان و کامل به تشریح گزینه‌ها و بررسی جداول و نمودارها پرداخته است که تمامی مطالب و نکات مهم، حتی سخت‌ترین آن‌ها را نیز برای دانش‌آموزان تفهیم می‌کند. با مطالعهٔ این پاسخ‌نامه تشریحی و آموزشی، از مطالعه محتواهای آموزشی و درسنامه‌های کتب دیگر، بی‌نیاز می‌شوید.
  4. چینش تست‌ها در هر فصل، به ترتیب از آسان به دشوار بوده است. این شیوهٔ چیدمان سبب می‌شود که دانش‌آموزان پله به پله جلو بروند و با حل سوالات آسان و متوسط، آمادگی لازم را برای حل سوالات سخت کسب کنند و بتوانند با آرامش و حس بهتری به حل این سوالات بپردازند.

کتاب زیست یازدهم آی کیو، در ۶۱۸ صفحه با نوشتن آقایان دکتر محمد عیسایی، حسن قائمی و امیررضا جشانی پور توسط گروه آموزشی زیست از انتشارات گاج، به چاپ رسیده است. فهرست این کتاب، همانند کتاب درسی، شامل ۹ فصل است. شیوه نگارش کتاب به صورتی بوده است که ابتدا با طرح پرسش‌های چهار گزینه‌ای، میزان یادگیری و دانسته‌های دانش‌آموز را می‌سنجد، سپس با ارائه پاسخنامه تشریحی و آموزشی مربوط به همین پرسش‌ها، به رفع اشکال و تکمیل فرآیند یادگیری دانش‌آموز می‌پردازد. یکی دیگر از نقاط قوت کتاب، ارائه جدول‌هایی در ابتدای هر فصل است که در این جداول، تعداد تست‌هایی که از آن فصل در کنکور سراسری داخل و خارج از کشور سال‎های ۱۳۹۸، ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ مطرح شده است، به تفکیک گفته شده و مباحث مهم هر فصل نیز در همین جدول، عنوان شده است

بخش اول کتاب: پرسش‌های چهار گزینه‌ای

در کتاب آی کیو زیست یازدهم، هر فصل با تعدادی تست آغاز می‌شود. از نظر محتوایی، تست‌های این کتاب به ۳ دسته تقسیم می‌شوند:

۱- تست‌های خط به خط: در این نوع تست‌ها، اکثر گزینه عینا با متن کتاب درسی مطابقت دارند و تغییر زیادی در آنها ایجاد نشده است.

۲- تست‌های مفهومی: در این تست‌ها، سوالات و همچنین گزینه‌ها با کمی تغییر نسبت به متن کتاب درسی طرح می‌شوند و نسبت به تست‌های خط به خط، مفهومی‌تر هستند.

۳- تست‌های استنباطی: این تست‌ها، نکاتی را مورد پرسش قرار می‌دهند که به طور مستقیم در کتاب درسی نیامده است، اما از متن درس و اشکال و تصاویر کتاب، قابل برداشت است.

این کتاب ۱۱۹۴ تست دارد که از نظر سطح دشواری، با سوالات زیست کنکور ۱۴۰۰ مطابقت دارد.

بخش دوم کتاب: پاسخنامه تشریحی کتاب زیست شناسی یازدهم IQ گاج

حدود ۷۰ درصد از حجم کتاب را، پاسخ‌نامه تشریحی تست‌ها و درسنامه‌های آموزشی مرتبط با آنها تشکیل می‌دهد. بیش از ۳۰۰ درسنامه جدولی و نموداری در این بخش وجود دارد و افزون بر آن، بیش از ۱۰۰۰ باکس مجزا به نکات مهم و ترکیب مطالب درسی اختصاص یافته است.

بخش پایانی کتاب: کنکورهای ۱۴۰۰

این کتاب با ۲۹ تست از زیست یازدهم که در کنکورهای داخل و خارج سال ۱۴۰۰ مورد پرسش قرار گرفته بودند به همراه پاسخ‌نامهٔ تشریحی‌شان، به پایان می‌رسد.

جمع‌بندی

کتاب زیست شناسی یازدهم آی کیو از انتشارات گاج با ۱۱۹۴ پرسش چهار گزینه‌ای در ۶۱۸ صفحه توسط آقایان دکتر محمد عیسایی، حسن قائمی و امیررضا جشانی پور نوشته شده است. این کتاب همانند کتاب درسی، در ۹ فصل تنظیم شده و شامل ۳ بخش است که به ترتیب عبارتند از: پرسش‌های چهار گزینه‌ای، پاسخنامه تشریحی و کنکورهای ۱۴۰۰. داوطلبان کنکور رشته تجربی و همچنین دانش‌آموزان پایه یازدهم تجربی، می‌توانند جهت آمادگی بیشتر برای شرکت در کنکور و یا آزمون‌های آزمایشی، از این کتاب استفاده کنند.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسندگان
امیررضا جشانی‌پور _ حسن قائمی _ محمد عیسایی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
624
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...