زیست‌شناسی یازدهم فارآزمون

زیست‌شناسی یازدهم فارآزمون

از {{model.count}}
200,000
150,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب زیست‌شناسی یازدهم فارآزمون از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

زیست‌شناسی یازدهم فارآزمون


مقدمه

با نگاهی کلی به مطالب کتاب آزمون زیست شناسی یازدهم فار می توان دریافت که این کتاب برای آمادگی دانش آموزان برای رویارویی با سوالات کنکور سراسری طرح شده است. شیوه ای که این کتاب برای آموزش انتخاب کرده است، آزمون محور است یعنی آموزش بر اساس سوال و طراحی آزمون است . از آنجایی که کتاب آزمون زیست شناسی یازدهم فار بخش مجزایی به عنوان درسنامه ندارد و سوالات و آزمون ها تماما تستی اند، پس برای دانش آموزانی که برای امتحانات نهایی آماده می شوند توصیه نمی شود. چینش فصل ها مطابق کتاب درسی است. فهرست مطالب شامل صفحات مربوط به آزمون ها و پاسخنامه است. لحن کتاب در متن پاسخنامه رسمی است و برای اهداف آموزشی کتاب مناسب می باشد.

 آموزش (درسنامه)

همانطور که پیش تر گفته شد کتاب فارآزمون زیست 11، آزمون محور است و نکات مربوط به هر فصل را در بخشی جداگانه تحت عنوان درسنامه نیاورده است.

 تست (تمرین)

همانطور که گفته شد کتاب آزمون زیست شناسی 11 فار با طراحی آزمون های متنوع در تلاش است مطالب آموزشی کاملی را برای دانش آموزان فراهم کند. چند نوع آزمون در این کتاب به چشم می خورد: آزمون های دسته اول تحت عنوان «آزمون های مویرگی» هستند. این آزمون ها مطالب هر فصل را در قالب چند گفتار تحت پرسش قرار می‌دهند. یعنی نویسنده هر فصل را به چند قسمت تقسیم کرده و برای هر قسمت یک آزمون مویرگی آورده است. در این آزمون ها تلاش شده است که تمام نکات کتاب درسی مورد پرسش قرار بگیرد و از تمرین ها و فعالیت های کتاب درسی نیز گفته شده است. آزمون های دسته دوم که از فصل دوم به بعد به چشم می خورند، آزمون های ترکیبی هستند که تحت عنوان «یادآوری» آورده شدند و مطالب فصل اول تا همان فصل را به شکل تجمعی مورد پرسش قرار می‌دهند و جنبه یادآوری و مرور مطالب را برای دانش آموزان دارند.آزمون های دسته سوم «آزمون های کلی» برای هر فصل هستند و تمام مطالب هر فصل را تحت پرسش قرار می دهند. آزمون های دسته چهارم «آزمون های جامع» هستند که تمام فصول کتاب زیست شناسی 2 را بررسی می کنند. در این آزمون ها علاوه بر اینکه سوالات سعی در پوشش کامل مطالب کتاب درسی دارند، تست هایی توسط نویسنده طرح شده اند که تحت عنوان «تست های پیشرو» هستند. این تست ها به نوعی پیش بینی سوالات کنکور هستند و از مطالبی از کتاب درسی طرح شده اند که تا به حال مورد پرسش قرار نگرفته اند و احتمال طرح شدن این چنین سوال هایی در کنکورهای سراسری سال های آینده وجود دارد.

یکی از نکات مثبت که کتاب آزمون زیست شناسی یازدهم فار دارد تعیین زمان لازم برای تست زنی هر سوال است. یعنی نویسنده خودش زمان لازم برای پاسخگویی به هر سوال را ۴۵ ثانیه در نظر گرفته است و از داوطلبان می خواهد که تمامی آزمون ها را در وقت معین تمام کنند و از زودتر و تحویل دادن آزمون و یا کش دادن زمان آزمون دوری کنند. شما به عنوان دانش آموز سال یازدهم بهتر است بعد از مطالعه مطالب کتاب درسی و یا درسنامه های سایر کتاب‌های کمک آموزشی از تست های کتاب آزمون زیست 2 فار و تست های مربوط به هرفصل است بهره بگیرید. همچنین از آزمون های جامع برای مرور مطالب و جمع بندی در سال آخر می توان بهره گرفت.

در بررسی پاسخنامه سوالات می ‌توانیم درسنامه ای کامل را مشاهده کنیم. در این پاسخنامه از اشکال رنگی و نکات تستی استفاده شده و به نوعی نویسنده سعی دارد جای خالی درسنامه را در این کتاب با بررسی کامل سوالات در پاسخنامه و آوردن نکات تستی تقریبا کاملی پر کند. به همین علت به دانش آموزانی که استفاده از کتاب آزمون زیست شناسی یازدهم فار را انتخاب کرده اند توصیه می شود که حتما به طور کامل پاسخنامه ی کتاب را بررسی کنند. در بررسی تست های این کتاب توجه نویسنده به رعایت استاندارد کنکور برای طرح سوال به راحتی دیده میشود و حتی تست های تالیفی نیز از مسیر کنکور تجربی خارج نمی شوند.

اگر بخواهیم هدف از مطالبی را که تحت عنوان درسنامه در پاسخنامه آورده شده است را مشخص کنیم، باید به آموزش تستی اشاره کرد تا عمق دادن به مطالب. در کل باید گفت که داشتن کتاب فارآزمون زیست شناسی یازدهم در کنار مطالعه ی مطالب کتاب درسی برای مرور و جمع بندی مطالب میتواند به شما کمک کند.

ظاهر کتاب

سایز و فونت نوشته ها در کتاب آزمون زیست شناسی یازدهم فار از زیبایی و آراستگی لازم برخوردار است. مطالب کتاب و شکل های رنگی در پاسخنامه مثل صفحه ی 587 توجه دانش آموزان را به خوبی جلب کرده و مانع از خستگی آن ها در هنگام مطالعه می شود. رنگ اصلی استفاده شده در این کتاب سبز است و در حاشیه ی تمام صفحات سبز به کار رفته اما این موضوع باعث خسته کننده بودن کتاب نشده و اتفاقا ظاهری آراسته را به کتاب می بخشد. در کل طراحی جلد از زیبایی لازم برخوردار است. کیفیت کاغذ به کار رفته نیز مناسب است.

 جمع بندی

با توجه به پاسخنامه ی کامل کتاب آزمون زیست شناسی یازدهم فار و نبود درسنامه ی مجزا و وجود 76 آزمون حجم کتاب مناسب است. ویراستاری علمی و نگارشی کتاب به خوبی انجام گرفته است و در بررسی کلی کتاب غلط علمی دیده نمیشود . ایده ی خاص و نویی در این کتاب به چشم نمی خورد و تنها مشخص است که این کتاب به علت محتوای تست –محور بودن آن بهتر است به عنوان منبع دوم مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین کتاب زیست 11 فار می تواند برای دانش آموزان سال دوازدهم برای مرور و جمع بندی مورد استفاده قرار بگیرد. اما دانش آموزان سال یازدهم در طول سال تحصیلی خود از این کتاب به عنوان منبع مکمل برای منبع آموزشی دیگری می توانند استفاده کنند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوکتخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسندگان
احمد آل علی _ یونس حمه صادقی _ وحید عزیزی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
568
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...