زیست شناسی دوازدهم زیر ذره بین

زیست شناسی دوازدهم زیر ذره بین

از {{model.count}}
130,000
97,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب زیست شناسی دوازدهم زیر ذره بین از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

زیست شناسی دوازدهم زیر ذره بین


هدف از کتاب زیست شناسی دوازدهم زیر ذره بین ایجاد تسلط به کتاب درسی در دانش آموزان دوازدهم تجربی است که با نگاه کلی به کتاب های زیست شناسی دهم و زیست شناسی یازدهم نوشته شده است. علاوه برنکات درسی کتاب زیست شناسی دوازدهم نکات ترکیبی نیز ذکر در آن شده است. چینش فصل ها مطابق کتاب درسی است و هرفصل شامل 2 تا 3 گفتار می شود که اطلاعات مربوط به آن هم در فهرست گفته شده است. لحن کتاب زیست شناسی دوازدهم زیر ذره بین رسمی و مشابه کتاب درسی است

 آموزش (درسنامه)

نویسنده برای درسنامه ی کتاب زیست شناسی دوازدهم زیر ذره بین تمام صفحات کتاب درسی را (به جز صفحاتی که از آن ها سوالی در کنکور سراسری آورده نمی شود) آورده و نکاتی را در کنار صفحات کتاب ذکر کرده است که این نکات شامل موارد زیر می شود:

  1. تمام قید های متن کتاب درسی با رنگ زرد، عبارات دارای »ترین« با رنگ آبی و افعال خاص با رنگ قرمز مشخص شده اند.
  2. نکات ترکیبی زیست دهم با رنگ آبی، زیست یازدهم با رنگ قرمز و زیست دوازدهم با رنگ سبز در حاشیه ی صفحات درسنامه آورده شده است.
  3. نکات یک دهه ی آخر کنکور سراسری در صفحات کتاب آورده شده است تا خواننده علاوه بر جمع بندی نکات مربوط به کنکور، با ادبیات سوال های کنکور نیز آشنا شود.

برخلاف جلد های 1 و 2 این کتاب که مربوط به زیست شناسی دهم و یازدهم است، جلد سوم شامل نکات ترکیبی بیشتری از سال های دهم و یازدهم است. متن درسنامه مشابه متن کتاب درسی است و لحنی رسمی دارد، ولی از نظر گیرایی و رسایی مشکلی ندارد و به آسانی قابل درک و فهم است. درسنامه کتاب زیست شناسی دوازدهم زیر ذره بین سعی دارد هر آنچه شما نیاز دارید از متن مستقیم کتاب درسی دریابید را در اختیارتان قرار بدهد، تا هنگامی که شما در مقابل سوالات کنکور قرار میگیرید بتوانید راحت تر مطالب را استدلال کنید و نکته ای از متن کتاب درسی را جا نیاندازید.

همانطور که میدانید برای هر داوطلب کنکور سراسری تسلط بر متن کتاب درسی واجب است، پس تسلط به محتوای این کتاب برای هر داوطلب کنکور سراسری خوب و مفید است. همچنین دانش آموزانی که پایه ی ضعیفی دارند، میتوانند به خوبی از کتاب زیست شناسی دوازدهم زیر ذره بین و نکات آن برای افزایش سطح تست زنی خود بهره ببرند. اما این به معنی این نیست که دانش آموزان قوی تر از مطالعه ی این چنین کتاب هایی بی نیازند. یک نکته ای که ممکن است خواننده زیست شناسی دوازدهم زیر ذره بین را در هنگام مطالعه ی اذیت کند، شلوغ بودن بعضی صفحات درسنامه است. برای مثال در صفحه ی 78 کتاب میبینیم که تعداد زیادی نکته در یک صفحه نوشته شده و دانش آموزان هنگام مطالعه باید خیلی دقت کنند که نکته ای را از قلم نیاندازند.

 تست (تمرین)

در انتهای هر فصل از کتاب زیست شناسی دوازدهم زیر ذره بین تعدادی تمرین در قالب جای خالی و پرسش های کوتاه پاسخ آورده شده است که موارد زیر را مورد پرسش قرار میدهد. بخش اول تمارین سوالاتی است که در آن از دانش آموزان خواسته می شود که جاهای خالی را با عبارات دارای پسوند »ترین« پر کنند. بخش دوم تمارین  مربوط به سنجش تسلط دانش آموزان به قید های کتاب درسی است، که در قالب سوال های جای خالی طرح می شود. بخش سوم تمرین ها مربوط به عبارات مقایسه ای است که در کتاب درسی آورده شده است. در این بخش از سوالات دانش آموزان باید جاهای خالی یک جمله را با عبارات مقایسه ای مثل »همانند« ، »برخلاف« و… پر کنند.

در بخش دیگری از تمرینات جدولی آورده شده است که در آن از دانش آموزان خواسته شده است که تعبیر جملات آورده شده را رو به روی آن بنویسند. در بخش بعدی سوالاتی قرار دارند که کوتاه پاسخ هستند و میزان تسلط شما بر مفاهیم و حفظیات کتاب درسی را بررسی میکنند و در ادامه ی این نوع سوالات، سوالات جای خالی هم وجود دارد که باز هم میزان تسلط دانش آموز به مطالب کتاب را مورد سنجش قرار می دهند. آخرین بخش مربوط به سوالاتی است که از دانش آموز خواسته شده درستی یا نادرستی عبارات آورده شده را مشخص کنند که این نوع سوالات در کنکور سراسری اهمیت زیادی دارند.

همینطور که تا اینجا گفته شد، با اینکه تمرین هایی که در انتهای هر فصل آورده شده تشریحی است و زیست شناسی دوازدهم زیر ذره بین سوال تستی ندارد، اما قطعا به دانش آموزان در پاسخ گویی به تست های کنکور کمک خواهد کرد. در واقع سوالات تمارین  این کتاب هم مناسب داوطلبان کنکور است، هم مناسب آمادگی برای امتحانات نهایی است. نکته ی جالبی که در مورد این کتاب وجود دارد این است که این کتاب بخش مجزایی به نام پاسخنامه ندارد، بلکه برای پاسخ گویی به تمرین های کتاب تنها شماره صفحه ای که سوال از آن طرح شده است، آورده شده است و دانش آموز باید خودش مطالب را بررسی کند. با وجود این نوع از پاسخنامه اولا از زیاد شدن حجم کتاب زیست شناسی دوازدهم زیر ذره بین کم شده ، ثانیا به دانش آموز این مطلب را گوشزد میکند که در صورتی که به مطالب درسنامه مسلط شود، هیچ گونه مشکلی برای پاسخ گویی به تمرینات نخواهد داشت.

 ظاهر کتاب

ظاهر کتاب زیست شناسی دوازدهم زیر ذره بین هم زیبا است و هم از سادگی و آراستگی لازم برخوردار است. فونت و سایز نوشته ها مناسب آموزش است و مشکلی را در روند مطالعه ی دانش آموزان ایجاد نمی کند. کیفیت کاغذ به کار رفته مناسب است، اما صفحه آرایی بسته به عادات مطالعاتی دانش آموز ممکن است مناسب یا نامناسب تلقی شود. زیرا به خاطر نوشته شدن نکات در حاشیه ی متن کتاب درسی در درسنامه ی این کتاب، ممکن است این بی نظمی ظاهری برای برخی دانش آموزان آزار دهنده باشد و تمرکز آنان را به هم بریزد. گرافیک و طراحی جلد زیبا و آراسته است.

 جمع بندی

حجم کتاب زیست شناسی دوازدهم زیر ذره بین مناسب است به طوری که دانش آموزان به راحتی میتوانند این کتاب را در طول سال تحصیلی با خود به کلاس برده و برگردانند، بدون اینکه وزن زیاد کتاب آن ها را اذیت کند. ویراستاری کتاب به طور کلی مناسب است و در بررسی کلی کتاب غلطی به چشم نمی خورد. با توجه به تمرکز کتاب زیست شناسی دوازدهم زیرذره بین برمتن کتاب درسی پیشنهاد می شود که این کتاب در طول سال تحصیلی مطالعه شود و هم زمان با تدریس اساتید خود این کتاب را مطالعه کنید؛ تا از روز اول مطالب کتاب درسی به طور کامل و دسته بندی شده در ذهنتان جای بگیرد.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
مرتضی رضایی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
124
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...