فصل آزمون زیست شناسی جامع خیلی سبز

زیست شناسی جامع خیلی سبز

از {{model.count}}
220,000
176,000 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب فصل آزمون زیست شناسی جامع خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

فصل آزمون زیست شناسی جامع خیلی سبز


مقدمه

کتاب پیش روی شما یعنی زیست شناسی جامع از مجموعه کتاب های فصل آزمون انتشارات خیلی سبز با هدف جمع بندی مطالب سه کتاب درسی زیست شناسی دهم، یازدهم و دوازدهم نوشته شده است. داوطلبان آزمون کنکور سراسری می توانند برای جمع بندی مطالب در ماه های آخر از این کتاب استفاده کنند. لحن کتاب رسمی است و در پاسخنامه ها نیز این لحن حفظ شده است. در ادامه به بررسی کتاب فصل آزمون زیست شناسی خیلی سبز می پردازیم. ترتیب آزمون های آورده شده مطابق فهرست کتاب های درسی است. فهرست کتاب فصل آزمون زیست شناسی خیلی سبز صفحات مربوط به هر آزمون را مشخص می کند. در این کتاب ابتدا آزمون ها به طور کامل آورده شده اند، سپس پاسخنامه ی کلیدی و بعد ازآن پاسخنامه ی تشریحی تمام تست ها آورده شده است. کتاب در مجموع 1120 تست دارد و درسنامه مستقلی ندارد. فصل آزمون زیست شناسی 353 صفحه است. قبل از خرید اینترنتی کتاب فصل آزمون زیست شناسی خیلی سبز ادامه این مطلب را بخوانید.

 تست (تمرین)

آزمون های کتاب فصل آزمون زیست شناسی خیلی سبز با توجه به اهمیت هر فصل آورده شده است. یعنی تعداد آزمون ها منطبق با اهمیت آن فصل در کنکور سراسری می باشد. هر آزمون شامل ۱۰ سؤال است. زمان لازم برای پاسخگویی به سؤالات هر آزمون در ابتدا مشخص شده و نویسنده برای هر سؤال یک دقیقه زمان در نظر گرفته است. در ابتدای هر آزمون صفحاتی از کتاب را که آزمون مورد نظر تحت پوشش قرار می دهد، گفته شده است. این مسئله به دانش آموزان کمک می کند تا بتوانند به صورت طبقه بندی شده و جزئی تسلط خود را بر مطالب متنوع کتاب مورد بررسی قرار دهند.

علاوه بر آزمون های ۱۰ سؤالی که فصل های گوناگون هر سه سال  را تحت پوشش قرار می دهند، آزمون های جامع نیز در کتاب فصل آزمون زیست شناسی وجود دارد که هر آزمون جامع شامل ۵۰ سؤال است. یک آزمون جامع برای سال دهم، یک آزمون جامع برای سال یازدهم و سه آزمون جامع برای کتاب درسی دوازدهم آورده شده است و در ادامه پنج آزمون جامع برای هر سه پایه آورده شده است که دانش آموزان می توانند به خوبی تسلط خود را بر تمامی مطالب زیست شناسی دبیرستان با استفاده از این آزمون ها بسنجند .

سؤالات کتاب فصل آزمون زیست شناسی جامع خیلی سبز تماماً تألیفی است و سؤالات کنکور عیناً در میان این سؤالات آورده نشده است، زیرا نویسنده معتقد است که دانش آموزان به اندازه کافی در کتاب های گوناگون سؤالات کنکور را مورد بررسی قرار داده اند و تا حدی این نظر برای دانش آموزان دوازدهم درست به نظر می رسد. آزمون هایی که مربوط به سال یازدهم و دوازدهم اند، فقط با مطالب همان سال ترکیب شده، به همین دلیل دانش آموزان سال دهم و یازدهم نیز می توانند از این فصل های کتاب استفاده کنند و لازم نیست برای پاسخگویی به سؤالات این کتاب به مطالب تمام کتاب های درسی مسلط باشند.

پاسخنامه سؤالات هم به صورت کلیدی و هم به صورت تشریحی وجود دارد. در پاسخنامه تمامی چهار گزینه ها بررسی شده است . همچنین وجود جداول آموزشی و تقسیم بندی مطالب به شکل کادربندی شده و نشان دادن ارتباط آن ها با فلش به تقسیم بندی و جمع بندی مطالب در ذهن دانش آموزان کمک می کند. متأسفانه ایرادی که این کتاب دارد این است که سطح سؤالات در پاسخنامه و یا در کنار سؤالات مشخص نشده و این مسئله ممکن است کمی دانش آموزان را در ارزیابی سطح سؤالات اذیت کند. در کل سطح سؤالات خوب است و دانش آموزان متوسط و قوی می توانند بهتر از سؤالات این کتاب استفاده کنند .

ظاهر کتاب

با توجه به اینکه کتاب فصل آزمون زیست شناسی خیلی سبز، مطالب سه سال دبیرستان را تحت پوشش قرار می دهد، دارای حجم مناسبی است. همچنین برای دانش آموزان دوازدهم امکان همراه داشتن آن و حمل آن در کلاس و منزل راحت است. سایز نوشته ها و فونت نوشته ها مناسب است و در مطالعه مطالب برای دانش آموزان مشکلی ایجاد نمی کند. تنوع رنگ های به کاررفته در کتاب کم است و این مطلب ممکن است دانش آموزان را در استفاده ی طولانی مدت از این کتاب خسته کند، اما کتاب دارای نظم و زیبایی کافی و طبقه بندی درست مطالب است. زیرا اگر روی رنگ های به کاررفته زیاد حساس نیستید این کتاب برای شما انتخاب خوبی است.

 جمع بندی

ویراستاری علمی و نگارشی کتاب فصل آزمون زیست شناسی به خوبی انجام شده است و نظم و روان بودن متن کتاب به گونه ای است که دانش آموزان در هنگام استفاده از کتاب با مشکل روبرو نمی شوند و درک و فهم مطالب برای آن ها آسان است. همچنین وجود پاسخنامه کاملاً تشریحی و بررسی هر چهار گزینه ی سؤال به دانش آموزان کمک می کند که مطالب مورد پرسش را به خوبی بررسی کنند. این کتاب برای ایام جمع بندی و همچنین قبل از آزمون های مهم مناسب است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسندگان
مهرداد قدک کار _ هادی حسن پور _ حسن محمد نشتایی _ سینا شمسی بیرانوند
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
430
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...