زیست جانوری دور دنیا در نیم ساعت گاج

زیست جانوری گاج

از {{model.count}}
83,000
62,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب زیست جانوری دور دنیا در نیم ساعت گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

زیست جانوری دور دنیا در نیم ساعت گاج


چکیده

کتاب زیست شناسی جانوری دور دنیا در نیم ساعت شامل 719 تست (تالیفی و نمونه تست های کنکورهای گذشته) به همراه پاسخنامه تشریحی می باشد که برای مرور و جمع بندی داوطلبان کنکور در 291 صفحه طراحی شده است. در نوشتن کتاب حاضر تصمیم گرفته شده است برخلاف سایر کتاب های جمع بندی که شیوه ای تکراری و کلیشه ای را برای مرور مطالب در نظر می گیرند که دارای تعدادی تست که اغلب بخش های مهم زیست شناسی است استفاده شود. کتاب فاقد درسنامه است و فهرست آن شامل صفحات سکانس های متنوع پرسش نامه می باشد. اطلاعات فهرست کافی به نظر نمی رسد، به طوری که حتی صفحات پاسخنامه تشریحی را نیز در بر نمی گیرد. تست های مفهومی و ترکیبی این کتاب که اغلب، بخش ها و مطالب مهم کتاب های زیست شناسی را شامل می باشد می تواند به همراه سایر منابع تکمیلی (درسنامه ها) برای دوران جمع بندی و مرور مورد استفاده داوطلبان قرار گیرد. در ادامه به بررسی کتاب دور دنیا در نیم ساعت زیست جانوری گاج نوشته محمد کیشانی فراهانی می پردازیم.

 تست (تمرین)

پرسش نامه از 14 بخش متنوع تحت عنوان "سکانس" تشکیل شده است. هر سکانس شامل تعدادی تست می باشد که بخش های جانوری کتاب های زیست شناسی را در بر می گیرد. سکانس اول از فصل اول و بخش هایی از فصل دوم زیست 1 می باشد و سکانس های بعدی به همین ترتیب قسمت های بعدی کتاب های زیست شناسی را تشکیل می دهند. با این وجود طبقه بندی مشخصی از مطالب و موضوعات در طرح تست ها دیده نمی شود. لازم به ذکر است که کتاب حاضر فقط بخش های جانوری را در بر می گیرد و زیست گیاهی در کتاب دیگر دور دنیا قرار داده شده است. اغلب تست ها تألیفی هستند و نمونه تست های کنکورهای گذشته بخش کمتری از پرسشنامه را تشکیل می دهند. تست های آزمون های آزمایشی نیز جایی در بین تست ها ندارند. با این وجود در دو سکانس پایانی تست های کنکور 99 داخل و خارج قرار داده شده است.

سطح سوالات تألیفی استاندارد و هم تراز با تست های کنکور می باشد. با توجه به اینکه در بین سوالات کنکور به فراوانی سوالات مفهومی و پیچیده وجود دارد، در بین تست های پرسش نامه نیز همانند کنکور از این تیپ تست ها قرار داده شده است. با توجه به این موارد، مخاطب تست ها دانش آموزانی می باشند که پس از مطالعه چند باره کتاب درسی، درک عمیقی از مطالب درسی و نکات موجود در آن دارد. اخیراً در بین تست های کنکور سوالات دو قسمتی طرح می شود که ابتدا باید بخش اول سوال پاسخ مناسب داده شود و بعد قسمت دوم که پیچیده تر می باشد را حل نمود. از این دست تست ها به کرات در پرسش نامه مشاهده می شود، بعنوان مثال در تستی این سوال طرح می شود که «هر اندامی از دستگاه گوارش که بی کربنات ترشح می کند قطعاً می تواند…..». در این تست در ابتدا باید بدانیم که کدام اندام ها بی کربنات تولید می کنند و بعد در بین این اندام ها به دنبال پاسخ سوال دوم تست باشیم.

در طرح بسیاری از تست ها الگو برداری مناسبی از تست های کنکور شده است. به عنوان مثال تست 88 سکانس 2 که در مورد محل قرار گیری ارگان های دستگاه گوارش می باشد بارها جزء جدایی ناپذیر تست های کنکور بوده است. طرح تست های مفهومی از فعالیت ها و تمرین های کتاب از دیگر ویژگی های مثبت پرسش نامه می باشد. به عنوان مثال می توان به آناتومی مغز گوسفند اشاره کرد که تست های مطلوب و مناسبی از آن طرح شده است. تعداد تست ها با توجه به اهمیت هر موضوع متفاوت می باشد، به عنوان مثال در بخش گوارش تعداد تست ها برای موضوعات معده و روده کافی می باشد و یا در فصل گردش مواد تعداد سوالات برای موضوعات ساختار قلب، سیکل و نوار قلب مطلوب می باشد. در انتهای کتاب پاسخنامه کاملاً تشریحی قرار داده شده که در آن به آنالیز تمام تست ها پرداخته می شود. بررسی سایر گزینه ها از ویژگی های منحصر به فرد پاسخنامه می باشد. با تمام این تفاسیر پرسش نامه می تواند یکی از منابع مرور و جمع بندی مطالب مهم زیست شناسی باشد.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسنده
محمد کیشانی فراهانی
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
304
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...