زمین شناسی جامع کنکور سری میکرو طبقه بندی گاج

زمین شناسی جامع گاج

از {{model.count}}
149,000
111,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب زمین شناسی جامع کنکور سری میکرو طبقه بندی کنکور 1402 گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

زمین شناسی جامع کنکور سری میکرو طبقه بندی کنکور 1402 گاج


مقدمه

هدف از نوشتن کتاب زمین شناسی کنکور میکرو گاج کمک به دانش آموزانی است که به درس زمین شناسی علاقه مند بوده و مطالب کتاب درسی را مطالعه کرده اند و می خواهند خود را برای سطح بالاتر و عمیق تری از یادگیری آماده کنند و توانایی خود را برای تست های کنکور سراسری و آزمون های آزمایشی افزایش دهند . چینش فصلها مشابه کتاب درسی و مطابق با اصول علمی و آموزشی است. فهرست کتاب زمین شناسی کنکور میکرو گاج شامل اسم هر فصل و شماره صفحه آن است و اطلاعات بیشتری ندارد. لحن کتاب در عین رسمی بودن، حس صمیمیت را هم به دانش آموز منتقل می کند.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه کتاب زمین شناسی کنکور میکرو گاج مطالب کتاب را خیلی خوب و کامل دسته بندی کرده است. توضیحات لازم برای پاسخ به سوال های متن کتاب در درسنامه طرح شده است، به طوری که دانش آموزان با مطالعه دقیق درسنامه و تسلط به مطالب آن می توانند به خوبی از عهده پاسخگویی به تست های طرح شده از متن کتاب درسی که در پایان هر فصل آورده شده برآیند. با توجه به اینکه در تستهای پایان هر فصل هم تست های کنکور سراسری داخل و خارج آورده شده و هم تست های تالیفی و با توجه به دسته بندی موضوعی مناسب تستها، این کتاب می تواند به عنوان منبع خوبی برای افزایش تسلط بر مطالب درسی استفاده شود.

درسنامه ی کتاب زمین شناسی کنکور میکرو گاج مطالب کتاب درسی را با دسته بندی مناسب به سادگی بیان کرده است و مطالب مورد نیاز برای پاسخ گویی به تست های مفهومی کنکور را هم در جای مناسب خود توضیح داده و تفهیم کرده است. حجم درسنامه مناسب و معقول است. ارائه درسنامه به صورت خلاصه و به شکل نموداری و رنگی، باعث میشود مطالعه درسنامه آسان تر و سریعتر انجام شود و مطالب بهتر در ذهن دانش آموز تثبیت شود . در این درسنامه نکات مهم و ریز کتاب درسی که در متن کتاب یا شکل های کتاب یا جدولها و نمودارهای آن جای داده شده به خوبی مورد توجه قرار گرفته و توضیح داده شده است. بنابراین می توان گفت این کتاب برای دانش آموزان متوسط و قوی که کتاب درسی را درطول سال تحصیلی خوب مطالعه کرده اند، مناسب است.

چون درسنامه بیشتر به آموزش نکته وار و تستی توجه دارد، دانش آموزان ضعیف تر هم می توانند بعد از مطالعه متن کتاب زمین شناسی کنکور میکرو گاج و حل سوال های تشریحی از درسنامه برای بالا بردن توانایی تست زنی استفاده کنند. مطالب درسنامه کاملا کاربردی است و موارد اضافه و غیرضروری در آن دیده نمی شود. با توجه به توضیحات مناسب و کاربردی درسنامه می توان از آن برای پاسخ گویی به تست های کنکور سراسری و آزمون های آزمایشی مثل آزمون های سنجش یا گزینه دو استفاده کرد. در متن درسنامه ابتدا از یک یا چند مثال و تست ساده استفاده شده تا مطلب جا بیفتد و سپس نکات مفهومی تر در تستها طرح شده است و در مجموع عملکرد آموزشی مناسبی دارد که با کتاب درسی هم هماهنگ است.

 تست (تمرین)

تعداد تست های کتاب زمین شناسی کنکور میکرو گاج برای موضوعات طرح شده در کتاب تقریبا مناسب است و تفکیک تستها با توجه به ترتیب محتوای آموزشی کتاب بسیار خوب انجام شده است. دانش آموز میتواند با خواندن هر یک از مباحث کتاب، تست های مربوط به آن مبحث را زده و تسلطش را بر آن مبحث بالا ببرد. شکل میکرو طبقه بندی در تستها کمک خوبی به درک بهتر مطلب هر فصل می کند و توانایی تعیین میزان اهمیت هر مبحث در کنکور سراسری را افزایش میدهد. تستها انواع متنوع داشته و انواع حیطه های آموزشی را مورد سنجش قرار می دهد. در هر فصل تست های کنکور سراسری داخل وخارج آورده شده است.

علاوه بر آن در میان تست های تالیفی تست های خوبی دیده می شود که بعضی از آنها از سطح کنکور بالاتر است . مخاطب کتاب زمین شناسی کنکور میکرو گاج دانش آموزان متوسط یا قوی هستند که به کتاب درسی زمین تسلط نسبی دارند و کتابی برای بالا بردن میزان تسلط بر مطالب کتاب درسی می خواهند. در پاسخنامه تشریحی کتاب، نکته سوال مورد نظر در هر تست گفته شده و در جایی که نیاز بوده همه گزینه ها بررسی شده اند. در پاسخ تشریحی هر تست به صورت کاملا مفهومی و با توجه به درسنامه گفته شده در کتاب توضیح داده شده است به طوری که مطالعه پاسخنامه تشریحی کتاب می تواند برای دانش آموزان مفید باشد.

تست های این مجموعه با وجود تعداد بالا از مسیر آموزشی مورد نظر کنکور خارج نشده و عملکرد مناسب و مورد قبولی را طی می کند و ارزش آموزشی خوبی دارد، به طوری که برای دانش آموزان با هر سطح علمی کمک کننده و مناسب است. در نهایت می توان گفت این کتاب به دلیل داشتن سوال های تستی مختلف ، به طور خاص یک منبع مناسب برای کنکوری ها می باشد. با توجه به تعداد خوب تست ها و پوشش تقریبا کامل کتاب یازدهم و حجم کم کتاب مطالعه آن راحت وآسان بوده و سرعت مطالعه خوبی برای داوطلبان کنکور که زمان برایشان خیلی مهم است، ایجاد می کند.

ظاهر کتاب

سایز نوشته های کتاب زمین شناسی کنکور میکرو گاج کمی ریز است، اما نوشته های کتاب فونت مناسبی دارد و صفحه آرایی کتاب هم به خوبی انجام شده به طوری که به مطالعه سریعتر کتاب کمک می کند. نمودارها و شکلهای کتاب به صورت رنگی و در اندازه مناسب رسم شده اند تا بهتر در حافظه جای بگیرند. به عنوان مثال جدول مقیاس زمان زمین شناسی در صفحه 11, مراحل چرخه ویلسون در صفحه 12 یا توضیح امواج لرزه ای صفحه 112.  طراحی روی جلد در عین زیبایی با محتوای کتاب هم خوانی دارد. توضیح کوتاه پشت جلد هم انگیزشی و مثبت است.

 جمع بندی

حجم کتاب زمین شناسی کنکور میکرو گاج با توجه به محتوای مطالب آن خوب است و  مطالب کتاب به خوبی نکات کنکوری زمین شناسی یازدهم را پوشش می دهد. در متن کتاب و تستها غلط املایی و علمی خاصی مشاهده نشد. درسنامه کتاب در عین خلاصه بودن کاربردی و نکته دار است و روش میکروطبقه بندی در ارائه تستها و پاسخنامه تشریحی خوب از نقاط قوت کتاب است. کتاب زمین شناسی کنکور میکرو گاج بعد از مطالعه کتاب درسی و استفاده از یک کتاب که دارای سوال های تشریحی می باشد، به عنوان منبع دوم و برای تست زنی مناسب است. بهترین زمان استفاده از این کتاب برای مطالعه بعد از مطالعه کتاب درسی و در طول سال تحصیلی است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسنده
لیلی نظیف
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
160
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...