زبان انگلیسی جامع کنکور IQ گاج

زبان انگلیسی گاج

از {{model.count}}
250,000
200,000 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور IQ گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

زبان انگلیسی جامع کنکور IQ گاج


درس زبان انگلیسی از کاربردی‌ترین دروس به شمار می‌رود؛ زیرا که امروزه دانش زبان انگلیسی بر جزئی‌ترین ابعاد زندگی افراد به خصوص در محیط‌های کاری و تحصیلی تأثیر فراوانی می‌گذارد. سؤالات این درس در کنکور به چهار دسته تقسیم می‌شود: گرامر، واژگان، کلوز تست و درک مطلب. برای دستیابی به نتیجهٔ بسیار خوب در سؤالات کنکور این درس، لازم است دانش‌آموزان تسلط کافی برای پاسخ‌دهی به هر چهار نوع سؤال را داشته باشند. از این رو یافتن کتابی با قابلیت بهبود تمامی مهارت‌های زبان انگلیسی دانش‌آموزان دارای اهمیت ویژه‌ای است.  همچنین باتوجه به عملکرد سؤالات زبان انگلیسی کنکور که هر سال ترکیبی‌تر، مفهومی‌تر و حتی تاحدی سخت تر می‌شوند، دیگر حفظ کردن سطحی لغات و نکات گرامری به تنهایی منجر به پاسخ‌دهی مطلوب سؤالات کنکور نمی‌شود. کتاب انگلیسی جامع کنکور سری کتاب‌های آی‌کیو از انتشارات بین‌المللی گاج اثر امید یعقوبی‌فر با ارائهٔ درسنامه‌هایی بسیار کامل و کاربردی یکی از بهترین منابع کمک‌آموزشی برای یادگیری کامل و مرور درس زبان انگلیسی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم جهت شرکت در کنکورهای سراسری است. به کمک این کتاب، نه تنها دانش‌آموزان می‌توانند در قالبی منسجم تمامی مباحث هر سه پایهٔ درس زبان انگلیسی را به طور کامل فرا گرفته و مرور کنند، بلکه می‌توانند مهارت تست‌زنی خود را افزایش دهند. به همین دلیل این کتاب می‌تواند به تمامی دانش‌آموزانی که می‌خواهند رویکردی بسیار قوی در سؤالات کنکور درس زبان انگلیسی داشته باشند، کمک کند.

ویژگی‌های کتاب انگلیسی جامع کنکور آی کیو گاج

این کتاب در دو جلد ارائه می‌شود؛ جلد اول شامل درسنامه‌ها و تست‌ها بوده و پاسخنامهٔ تشریحی سؤالات در جلد دوم ارائه شده است. این کتاب دارای ۵۳۴ صفحه و ۳۰۲۱ تست است که ۶۸۱، ۸۰۵، ۱۲۶۰ و ۲۷۵ عدد از آن‌ها به ترتیب مربوط به پایهٔ دهم، یازدهم، دوازدهم و سؤالات کنکورهای سراسری سال ۱۳۹۹ است. یکی از برترین ویژگی‌های این کتاب قالب منسجم و کاربردی آن است. در این کتاب مطالب هر درس از هر کتاب به گونه‌ای منظم کنار هم قرار گذاشته شده است که دانش‌آموزان بتوانند با توجه به مهارت‌های فردی خود، وقت بیشتری بر روی مطالبی که تسلط کافی بر آن‌ها ندارند، بگذارند. از دیگر ویژگی‌های این کتاب گردآوری پیشوندها و پسوندهای رایج زبان انگلیسی در دو جدول و ذکر معنی و مثال برای هر مورد در انتهای کتاب است. در ابتدای کتاب نیز جداولی برای نشان دادن نحوهٔ تلفظ حروف قرار گرفته است. کلیدی‌ترین ویژگی این کتاب درسنامه‌های جامع آن است. در واقع، درسنامه‌های این کتاب خود یک منبع کامل و کافی برای دستیابی به نتیجهٔ عالی در زبان انگلیسی کنکور است. همچنین استفادهٔ بجا از تصاویر مختلف و مثال‌های پرکاربرد در این درسنامه‌ها تأثیر به‌سزایی بر یادگیری دانش‌آموزان می‌گذارد. در انتهای کتاب نیز یک درسنامهٔ تفضیلی برای توضیح سؤالات کلوزتست و درک مطلب و آموزش نحوهٔ پاسخ‌دهی به این سؤالات ارائه شده است. میزان سختی سؤالات این کتاب در حدود سؤالات کنکورهای سراسری است؛ با آن‌که سطح سختی سؤالات به طور مستقیم مشخص نشده است، اما در هر بخش از تست‌ها، سؤالات به ترتیب از ساده به سخت چیده شده‌اند. بدین ترتیب دانش‌آموزان با شروع هر بخش و پاسخ به سؤالات آن، یک روند منطقی را طی کرده و بر مهارت خود می‌افزایند.

بررسی بخش‌های مختلف کتاب

این کتاب برای تمامی درس‌های هر سه پایه، یک ساختار مشخص و یکسان در نظر گرفته است. ساختار هر درس به صورت زیر است:

  • درسنامهٔ واژگان: در این بخش تمامی کلمات و عبارات جدید مربوط به درس از کتاب درسی و کتاب کار به همراه عبارات لازم از سال‌های گذشته در سه جلسهٔ مطالعاتی متنوع ارائه شده است. واژگان جلسهٔ مطالعاتی اول پرکاربردترین و مهم‌ترین واژه‌ها در سؤالات کنکور می‌باشند. جلسهٔ مطالعاتی دوم و سوم نیز به ترتیب شامل لغات و عبارات کم‌تکرارتر در کنکور و لغات کم‌اهمیّت درس می‌باشند. در این درسنامه علاوه بر معنای فارسی و تلفظ،  یک تصویر و یک مثال کاربردی به همراه ترجمهٔ آن نیز برای هر واژه ارائه شده است.
  • تست‌های واژگان: در این بخش تعدادی تست مرتبط به درسنامهٔ واژگان درس ارائه شده است تا دانش‌آموزان بتوانند پس از مطالعهٔ لغات جدید با پاسخ‌دهی به سؤالات این بخش از یادگیری خود اطمینان حاصل نمایند.
  • درسنامهٔ گرامر: در این بخش مبحث گرامر هر درس به طور کامل به زبان فارسی توضیح داده شده است. همچنین برای فهم عمیق‌تر نکات گرامری، مثال‌ها و تصاویر فراوانی در این بخش ارائه شده است.
  • تست‌های گرامر: در این بخش نیز تعدادی تست مختلف و مرتبط به درسنامهٔ گرامر آورده شده است.
  • تست‌های کلوزتست: با توجه به آن‌که یک پنجم تست‌های کنکور مربوط به بخش کلوزتست می‌باشد، این کتاب در این بخش برای هر درس چندین نمونه کلوزتست با ساختاری مشابه سؤالات کنکور آورده است تا دانش‌آموزان با هر سطحی، سؤال کافی برای بالا بردن مهارت خود در این نوع سؤال‌ها را داشته باشند.
  • سؤالات درک مطلب: در این بخش نیز بنا به اهمیّت بسیار بالای سؤالات درک مطلب در کنکور، مشابه بخش قبل، تعداد نسبتاً زیادی سؤال درک مطلب برای هر درس ارائه شده است.
  • آزمون پایانی: در پایان هر درس یک آزمون شامل ۲۵ تست با ساختار آزمون کنکورهای سراسری ارائه شده است که پیشنهاد می‌شود که به این آزمون‌ها در وقت پیشنهادی برای زبان انگلیسی کنکور یعنی ۲۰ دقیقه پاسخ داده بشود.

پس از تمام شدن دروس، یک ضمیمه با عنوان «درسنامهٔ طلایی کلوزتست و درک مطلب» قرار داده شده است که در آن انواع سؤال‌های کلوزتست و درک مطلب و نحوهٔ پاسخ‌دهی به این سؤالات به همراه چند نکتهٔ کلی به تفضیل توضیح داده شده است. سؤالات کنکورهای سراسری سال‌های ۹۸ و ۹۹ نیز در انتهای کتاب، قبل از پاسخنامهٔ تستی آورده شده‌اند.

منبع تست‌های کتاب انگلیسی جامع آی کیو گاج

تست‌های این کتاب را می‌توان به سه دستهٔ تست‌های تالیفی، تست‌های کنکور سراسری و تست‌های کنکور سراسری با تغییر طبقه‌بندی نمود. منبع تست‌ها جلوی هر تست نوشته شده است و شرح آن به صورت زیر است:

تست‌های کنکور سراسری

این دسته از تست‌های کتاب عیناً تست‌های اصلی کنکورهای سراسری هستند که بدون هیچ‌گونه تغییری آورده شده‌اند.

تست‌های کنکور سراسری با تغییر

این دسته از تست‌ها، همان تست‌های کنکورهای سراسری هستند که نویسنده کتاب در راستای تطابق دادن با کتاب‌های درسی جدید و همچنین با حفظ چهارچوب کلی و سطح دشواری سؤالات کنکور، آن‌ها را اندکی تغییر داده است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسنده
امید یعقوبی‌فرد
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
544
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...