زبان انگلیسی دوازدهم ماجراهای من و درسام خیلی سبز

زبان انگلیسی دوازدهم خیلی سبز

از {{model.count}}
170,000
136,000 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب زبان انگلیسی دوازدهم ماجراهای من و درسام خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

زبان انگلیسی دوازدهم ماجراهای من و درسام خیلی سبز


بدیهی است که یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم به علت اهمیت و کاربرد بالای این زبان در سطح بین‌المللی یکی از اولویت‌های اساسی دانش‌آموزان است. زبان انگلیسی نه تنها در سطح بین‌المللی که در بسیاری از کارهای روزمره استفاده می‌شود و دانش آن عملاً از واجبات شمرده می‌شود. به همین دلیل است که آموزش این زبان در سیلابس آموزش و پرورش ایران قرار گرفته و این درس جزو چهار درس عمومی موچود در کنکور است. امروزه بسیاری از دانش‌آموزان به کمک کلاس‌های زبان خارج از مدرسه دانش زبان خود را تقویت می‌کنند؛ اما همچنین دنش‌آموزان فراوانی در سر تا سر کشور هستند که می‌خواهند به کمک کتب درسی خود این زبان را فرا گیرند. تمرین های ارائه شده در کتب درسی برای این دسته از دانش‌آموزان کافی نیست. در واقع دانش‌آموزان برای یادگیری عمیق‌تر و بالا بردن تسلط خود بر مباحث بهتر است که از منابع کمک آموزشی موجود در بازار کمک بگیرند. کتاب «ماجراهای من و درسام برای ۲۰ گرفتن» مختص درس زبان انگلیسی پایهٔ دوازدهم از انتشارات خیلی سبز یک منبع عالی برای یادگیری کامل تمامی مطالب زبان انگلیسی پایهٔ دوازدهم است. این کتاب که توسط حسن بلند نوشته شده است، تک تک نکات کتاب درسی زبان انگلیسی پایهٔ دوازدهم را به طور کامل و با جزئیات لازم آموزش داده و همچنین نمونه سؤال‌های مختلفی اعم از تشریحی و تستی برای هر مبحث مطرح کرده است. پاسخنامهٔ تشریحی سؤالات نیز در این کتاب موجود است. این کتاب همچنین نمونه سؤال‌های امتحانی خوبی برای امتحانات نیم‌سال اول و دوم در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد تا بتوانند خود را برای این امتحانات به خوبی آماده نمایند. به طور کل این کتاب برای دانش‌آموزان با سطح ضعیف و متوسط بسیار کاربردی است.

ویژگی‌های کتاب ماجراهای من و درسام انگلیسی دوازهم خیلی سبز

 • این کتاب تنها در یک جلد با ۲۶۹ صفحه ارائه می‌شود.
 • هدف از تألیف این کتاب آموزش کامل مباحث زبان انگلیسی پایهٔ دوازدهم و توانمندسازی آنان جهت گرفتن نمرهٔ ۲۰ در تمامی امتحانات این درس است.
 • این کتاب شامل درسنامه‌های کامل و به شدت کامل ، تمارین تشریحی مختلف و نمونه سؤالات امتحانی به همراه پاسخنامهٔ تشریحی تمامی سؤالات مطرح شده در این کتاب است.
 • این کتاب که توسط حسن بلند نوشته شده است، یک منبع کمک آموزشی بسیار مفید و کاربردی و یک مکمل بی‌نقص برای کتاب درسی زبان انگلیسی ۳ است.
 • همهٔ دانش‌آموزان حتی آنان که سطح دانش زبانشان ضعیف است هم می‌توانند به کمک این کتاب مباحث را به خوبی فرا گرفته و به نتیجه‌ای عالی در امتحانات این درس دست یابند.
 • در این کتب علاوه بر تمارین تشریحی تعدادی تست نیز از هر مبحث ارائه شده است که دانش‌آموزان با نحوهٔ حل تست از این درس نیز آشنا شوند. در واقع این کتاب با ارائهٔ تست‌های گرامر، واژگان، درک متن و کلوز تست می‌تواند آمادگی اولیه برای شرکت در آزمون‌های آزمایشی تستی و یا کنکور را در دانش‌آموزان ایجاد کند. با این حال این کتاب برای هدف کنکور تألیف نشده است و برای این هدف تعداد تست کافی ندارد.
 • در این کتاب علاوه بر رنگ مشکی از دو رنگ خاکستری و قرمز برای متون و کادربندی استفاده شده است. درست است که رنگ قرمز توجه دانش‌آموزان را بیشتر جلب می‌کند، اما شاید بهتر بود از رنگ دیگری که چشمان را کمتر اذیت کند، در این کتاب استفاده میشد.
 • یک ویژگی بسیار خوب این کتاب ارائهٔ توضیحات نکات متنوع در جداولی کاربردی است. این کار بسیار به انسجام مطالب در ذهن دانش‌آموزان کمک می‌کند.
 • در این کتاب برای فهم بهتر و بیشتر دانش‌آموزان نکاتی فراتر از کتاب درسی نیز توضیح داده شده است. این نکات با عنوان «کمی بیشتر از کتاب یاد بگیرین» نوشته شده است تا دانش‌آموزان در صورتی که نمی‌خواهند، از مطالعهٔ آن‌ها بپرهیزند.
 • در ابتدای این کتاب مباحث دهم و یازدهم به طور خلاصه ولی کامل در دو بخش با عناوین «واژگان کتاب دهم و یازدهم (summary)» و «خلاصهٔ گرامر و نگارش کتاب دهم و یازدهم» یادآوری شده است.
 • این کتاب در کل شامل ۱۵۲۹ سؤال تشریحی و تستی است که از این تعداد ۴۵۰، ۴۶۰ و ۳۹۱ سؤال به ترتیب از فصل اول، دوم و سوم کتاب درسی هستند. همچنین در انتهای این کتاب چهار نمونه سؤال امتحانی نیم‌سال اول و دوم شامل ۲۲۸ سؤال استاندارد به همراه پاسخ کامل قرار گرفته است.

بررسی ساختار کتاب ماجراهای من و درسام انگلیسی دوازهم خیلی سبز

در این کتاب به تمامی مهارت‌های انگلیسی دانش‌آموزان در هر فصل به طور کامل پرداخته می‌شود. به طور جزئی‌تر هر فصل از این کتاب دارای بخش‌های زیر است:

 1. واژگان: در این بخش ابتدا لیست تمامی واژگان مهم درس به همراه معنی، تلفظ، نوع ساختاری و یک مثال از کاربرد واژه در جمله ارائه شده است. سپس انواع سؤالات واژگان معرفی شده و تمرین‌های مربوط به این بخش ارائه شده است.
 2. گرامر: در این بخش ابتدا تمامی نکات گرامری درس به طور کامل آموزش داده شده است و سپس پس از بیان یبک‌های متنوع سؤالات گرامری ترین‌های مربوط به دستور زبان آن درس ارائه شده است.
 3. مکالمه: در این بخش مکالمهٔ موجود در درس به همراه تعداد محدودی تمرین از آن ارائه شده است.
 4. خواندن: متن موجود در کتاب درسی به همراه تعدادی سؤال از متن ارائه شده است. تکنیک‌های متن‌خوانی توضیح داده شده است و همچنین برای تمرین یک متن و یک کلوز تست با موضوع مرتبط به موضوع درس ارائه شده است.
 5. نگارش: ابتدا درسنامهٔ نگارش توضیح داده شده است و سپس انواع سؤالات قابل طرح در بخش نگارش معرفی شده و تعدادی تمرین نیز از این بخش ارائه شده است.
 6. شنیداری: از آن جا که این بخش بیشترین نمره در امتحانات نهایی را به خود اختصاص می‌دهد، تمارینی از متون متنوع هر درس برای تقویت مهارت شنیداری دانش‌آموزان در این بخش مطرح شده است.

بررسی بخش‌های کتاب ماجراهای من و درسام انگلیسی دوازدهم خیلی سبز

 • درسنامه‌ها: مباحث کتب درسی در این بخش به طور کامل آموزش داده شده‌اند.
 • ایستگاه ارزیابی گرامر: در این بخش که پس از درسنامهٔ گرامر هر درس قرار می‌گیرد، یک یا دو تمرین آموزشی به همراه توضیح کامل و حل نوشته شده است تا دانش‌آموزان به کمک آن از یادگیری کامل خود اطمینان حاصل کرده و برای حل سؤالات اصلی مبحث آماده شوند.
 • کلاس خصوصی: در این بخش که در انتهای درسنامه‌های هر درس می‌آید، انواع سؤالات قابل طرح از مبحث معرفی شده و نحوهٔ پاسخ دادن به این سؤالات توضیح داده شده است. نکتهٔ قابل توجه در بخش کلاس خصوصی آن است که نویسنده در این بخش توضیحات را با بیانی روان و صمیمی نوشته استتا فضای یک کلاس خصوصی بیشتر برای دانش‌آموزان تداعی شود.
 • تمارین: برای هر بخش از هر درس تعداد مناسبی تمرین استاندارد با پوششدهی انواع سبک سؤالات ارائه شده است. دانش‌آموزان با حل تمامی این تمریات می‌توانند یادگیری خود را تکمیل نمایند.
 • پاسخنامهٔ تشریحی: پاسخنامهٔ تشریحی هر درس در انتهای همان درس ارائه شده است. در این پاسخنامه ترجمهٔ روان تمامی سؤالات و پاسخ درست آن‌ها نوشته شده است. نکات تکمیلی توضیح سؤالات نیز با فونتی متفاوت از سایر متون در همین بخش نوشته شده است.
 • خلاصهٔ درس‌ها: این بخش در انتهای کتاب با هدف مرور و جمع‌بندی مطالب کل کتاب قارا داده شده است. این بخش شامل خلاصهٔ گرامر و نگارش همهٔ دروس و لغات مهم آن‌ها می‌شود.
 • آزمون‌ها: در انتهای کتاب ۴ نمونه امتحان شامل یک نمونه امتحان نیم‌سال اول، یک نمونه امتحان نیم‌سال دوم و سؤالات امتحان‌های نهایی خرداد ۹۸ و ۹۹ می‌شود. پاسخ تمامی این سؤالات نیز ارائه شده است.
 • پیوست‌ها: این بخش که پایانی‌ترین بخش کتاب است، شامل جداول افعال بی‌قاعده، پیشوندها و پسوندها، علائم اختصاری و نحوهٔ تلفظ حروف می‌شود.

کلام آخر

کتاب ماجراهای من و درسام برای ۲۰ گرفتن مختص درس زبان انگلیسی ۳ پایهٔ دوازدهم از انتشارات خیلی سبز تمامی مباحث موجود در کتاب درسی زبان انگلیسی ۳ را به طور مفصل آموزش داده و تعداد زیادی تمرین تشریحی و تعدای تمرین تستی از هر مبحث ارائه کرده است. این کتاب به شدت برای دانش‌آموزانی که سطح زبانشان ضعیف یا متوسط است مفید خواهد بود؛ اما برای دانش‌آموزانی که سطح زبانشان قوی است، بهتر است به جای این کتاب که تأکید بر امتحانات نهایی و سؤالات تشریحی دارد، کتب بانک تست مختص کنکور را خریداری نمایند. به طور کل این کتاب با ارائهٔ درسنامه‌های کامل ، تمرینات تشریحی و تستی استاندارد و پاسخنامهٔ تشریحی سؤالات می‌تواند به دانش‌آموزان پایهٔ دوازدهم در راستای افزایش سطح دانش زبان انگلیسی بسیار کمک کند.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
حسن بلند
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
۲۴۴
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...