زبان انگلیسی جامع دور دنیا در نیم ساعت گاج

زبان انگلیسی جامع دور دنیا در نیم ساعت گاج

از {{model.count}}
60,000
45,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب زبان انگلیسی جامع دور دنیا در نیم ساعت گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

زبان انگلیسی جامع دور دنیا در نیم ساعت گاج


چکیده

هدف نویسندگان کتاب دور دنیا در نیم ساعت انگلیسی جامع کنکور گاج، جمع‌بندی و مرور کلی تمامی مفاهیم کنکوری زبان انگلیسی در قالب مجموعه‌ای از تست‌ها بوده است. درسنامه‌ای در کتاب ارائه نشده است و مرور و جمع‌بندی، تماما از طریق تست‌ها و پاسخنامه تشریحی انجام شده است. فصل‌های کتاب به ترتیب موضوعاتی که در خود کنکور سراسری دانش آموزان با آن ها مواجه می‌شوند چیده شده‌اند. یعنی در کتاب، ابتدا تست‌های واژگان برای هر پایه به صورت درس به درس مطرح شده‌اند، سپس تست‌های گرامر بر اساس موضوع (مثل adjectives) طرح شده‌اند و بعد از تست‌های متنی درک مطلب و کلوز، 10 آزمون جامع مشابه کنکور آورده شده است. در انتهای کتاب هم پاسخنامه تشریحی کلیه تست‌ها قرار گرفته است. فهرست کتاب ساده و خلاصه است. فقط شماره صفحه شروع تست‌های هر موضوع برای هر پایه مشخص شده است. در انتهای فهرست هم بخش آزمون‌های جامع و همچنین پاسخ‌های تشریحی مشخص شده‌اند. کتاب در بخش پاسخ‌های تشریحی لحنی رسمی و روان دارد.

بخش معرفی و مقدمه کتاب دور دنیا در نیم ساعت زبان انگلیسی به نسبت سایر کتاب‌های مشابه طولانی است و بیشتر این بخش، توضیحات ناشر است. در مقدمه نویسنده هم معمولا نویسندگان به توضیح ساختار کتاب و معرفی نحوه استفاده از آن می‌پردازند که مقدمه مناسب و خوبی محسوب می‌شود، اما در این کتاب، نویسندگان اصلاً به این دو مورد نپرداخته‌اند و به توضیح اینکه چرا در کتاب درسنامه جداگانه‌ای ارائه نشده است، پرداخته‌اند. این کتاب ویژه کنکور 1400 نوشته شده است، اما چون احتمالاً تغییرات گسترده و کلی در کتاب‌های درسی زبان انگلیسی نداشته باشیم، برای کنکورهای یک الی دو سال بعد هم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در ادامه به بررسی کتاب دور دنیا در نیم ساعت انگلیسی جامع گاج نوشته امیر جهان بیاتی و مرتضی زینعلی می پردازیم.

فونت و سایز نوشته‌های کتاب بسیار خوانا و مناسب انتخاب شده است و مطالب با فاصله مناسب قرار گرفته‌اند. یکی از نقاط قوت کتاب، صفحه آرایی و استفاده از گرافیک جذاب و جالب درون آن است و کمتر کتابی چنین ساختاری دارد. چنین عملکردی باعث می‌شود خواننده دیرتر دچار خستگی شود که در دوره مرور و جمع‌بندی، این امر بسیار کلیدی است. همچنین تنوع رنگی به کار رفته در کتاب و تصاویر رنگی آن هم باز بر این جذابیت افزوده است. گرافیک روی جلد هم جذاب و مناسب انتخاب شده است و به طور کلی از جذاب‌ترین کتاب‌های زبان انگلیسی بازار به لحاظ ظاهری، گرافیک و تم رنگی درون کتاب به شمار می‌رود. کاغذ کتاب نیز سفید و منعطف است.

حجم کتاب دور دنیا در نیم ساعت انگلیسی گاج با توجه پوشش کامل مفاهیم کنکوری از طریق تست بسیار مناسب و منطقی است. این کتاب دارای حجم 170 صفحه و 882 تست می باشد. غلط املایی یا علمی در بررسی اولیه کتاب به چشم نمی خورد. بهتر است از این کتاب به عنوان منبع جمع‌بندی و مرور در دوران منتهی به کنکور سراسری استفاده شود و هر روز زمان مشخص و محدودی به تمرین و کار کردن با این کتاب سپری شود. با اینکه نسبت به کتاب‌های معمول جمع‌بندی، ابعاد و حجم بزرگ‌تری دارد، اما چون فرایند مرور از طریق تست زدن و تمرین انجام می‌شود، سرعت جلو رفتن روی مطالب کتاب به مراتب بیشتر است و به این دلیل برای دوران جمع‌بندی حجم کتاب مناسب است. قبل از خرید اینترنتی کتاب دور دنیا در نیم ساعت زبان انگلیسی جامع گاج ادامه مطلب را بخوانید.

 تست (تمرین)

از آنجایی که کتاب دور دنیا در نیم ساعت انگلیسی ویژه جمع‌بندی و مرور است، تعداد تست‌های آن نسبت به سایر کتاب‌های جامع برای هر موضوع کمتر است، ولی به تناسب هدفی که دارد مناسب و کافی است. مخصوصاً تعداد آزمون‌های جامع آن برای مرور خوب است. تست‌ها روند آسان به سخت مشخصی ندارند، اما به لحاظ اینکه دسته‌بندی مناسبی برای هر درس از هر پایه (دهم، یازدهم و دوازدهم) ارائه شده است، به لحاظ آموزشی روند خوبی را رقم زده است. همچنین، وجود آزمون‌های جامع در انتهای تست‌های کتاب، پایان خوبی برای یک کتاب جمع‌بندی است.

تست‌های کتاب در بخش گرامری به شکل میکروطبقه‌بندی ارائه شده‌اند و هر موضوع و زیرموضوع گرامری با ارائه چند تست جداگانه دسته‌بندی شده اند. البته این عملکرد برای تست‌های واژگان و تست‌های متنی انجام نشده است و آزمون‌های جامع انتهای کتاب هم ساختار ترکیبی آزمونی دارند. تست‌های کتاب انواع متنوع تیپ‌های مطرح شده در کنکور را پوشش می‌دهند. این امر باز هم به خصوص درباره تست‌های گرامر صدق می‌کند و کلیه تیپ‌هایی که ممکن است از آن ها در کنکور سوال طرح شود، پوشش داده شده است. تست‌های کنکورهای سراسری و آزمون های آزمایشی به طور مستقیم در کتاب پوشش داده نشده‌اند و تست‌ها تألیفی هستند.

تست‌های سختی که به طور مشخصی برای دانش آموزان قوی‌تر طرح شده باشد و بالاتر از سطح کنکور باشد هم در کتاب دور دنیا در نیم ساعت انگلیسی کنکور گاج طرح نشده است. تست‌های آزمون‌های جامع به صورت ترکیبی، هم به لحاظ مفهومی و هم سطح سختی سوال طرح شده‌اند، اما تست‌های سخت آن ها هم از سطح کنکور بالاتر نیستند. تست‌های کتاب برای دانش آموزان با هر سطحی که به دنبال مرور و جمع‌بندی مفاهیم کنکوری هستند مناسب است. چه دانش آموزان ضعیف‌تر که به دنبال به حداکثر رساندن درصد خود در زبان انگلیسی در روزهای متنهی به کنکور هستند و چه دانش آموزان قوی که می‌خواهند درصد بالای خود را تثبیت کنند، می‌توانند با صرف وقت محدود و مشخصی، کلیه مفاهیم زبان را تمرین و مرور کنند.

از آنجایی که کتاب دور دنیا در نیم ساعت زبان انگلیسی درسنامه ندارد، پاسخ‌های تشریحی به نوعی بخش آموزشی کتاب هستند. این پاسخ‌ها برای بخش واژگان خیلی ساده و صرفاً با ارائه معنی صورت سوال و گزینه‌ها و مشخص کردن پاسخ صحیح ارائه شده‌اند. اما در بخش پاسخ‌های تشریحی گرامر و تست‌های درک مطلب و کلوز تست، پاسخ‌ها کامل و با توضیح ساده و شفاف نوشته شده‌اند و هرجا لازم بوده است توضیح اضافه‌ مطرح شده است. همچنین در پاسخ‌های تشریحی سوالات گرامر و درک مطلب و کلوزتست، نکات تستی به فراوانی طرح شده‌اند که مرتبط با سوال هستند (مثل تست 531)، این نکات تستی به درک کردن تست کمک زیادی می‌کنند.

در بعضی از پاسخ‌های تشریحی هم در خلال توضیح جواب، گزینه‌های دیگر نیز بررسی شده‌اند (مثل تست 486) و با توضیح نادرستی آن ها، صحیح بودن گزینه درست مشخص شده است. کتاب دور دنیا در نیم ساعت انگلیسی جامع کنکور گاج، با توجه به اینکه هدف جمع‌بندی و مرور دارد، به لحاظ ابعاد و محتوا کمی بیشتر از حد معمول است، اما اگر دانش آموزان به صورت روزانه وقت مشخصی به تست های این کتاب اختصاص بدهند، در ایام جمع‌بندی می توانند مرور خود را کامل کنند. همچنین چون آموزشی در کتاب ارائه نشده است، مرور و جمع‌بندی با زدن تست‌ها به صورت مستقیم انجام می‌شود و تسلط دانش آموزان بر مفاهیم مشخص می‌شود که در دوره جمع‌بندی بسیار کاربردی و مهم است.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسندگان
امیر جهان بیاتی _ مرتضی زینعلی
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
176
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...