ریاضی یازدهم تجربی سیر تا پیاز گاج

ریاضی یازدهم گاج

از {{model.count}}
283,000
226,400 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب ریاضی یازدهم تجربی سیر تا پیاز  گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

ریاضی یازدهم تجربی سیر تا پیاز  گاج


دانش‌آموزان یازدهمی در طول سال تحصیلی هم باید به فکر کنکور در پایان سال دوازدهم خود باشند و هم باید برای امتحانات تشریحی در پایان سال تحصیلی خود را آماده کنند. بنابراین هم باید بر حل سوالاتی تشریحی مسلط باشند و هم توانایی‌های خود را در حل تست افزایش دهند. بنابراین یازدهمی‌ها باید کتاب‌هایی را تهیه کنند که هر دو جنبهٔ تستی و تشریحی آن‌ها را تقویت کنند. سری کتاب‌های سیر تا پیاز گاج دارای چنین ویژگی هستند. ریاضی یازدهم تجربی سیر تا پیاز با عبارت کلیدی «آموزش + کنکور + امتحان» به چاپ رسیده و یک مرجع کامل برای امتحانات تشریحی و تقویت مهارت تست‌زنی است. این کتاب با تالیف علی اکبر طالبی با نظارت علمی مهین افشار در ۴۷۶ صفحه، روانهٔ بازار کتاب شده است.

ویژگی‌های کتاب سیر تا پیاز ریاضی یازدهم تجربی گاج

طبقه‌بندی کتاب سیر تا پیاز ریاضی یازدهم تجربی گاج دقیقاً بر اساس سرفصل‌های کتاب درسی است که هر فصل و همچنین هر درس به صورت جداگانه ارائه شده است. حتی در بعضی از موارد هر درس از کتاب درسی به چند واحد کوچک‌تر تقسیم شده که کار را برای دانش‌آموزان بسیار ساده کرده و دانش‌آموز با مطالعهٔ هر قسمت کوچک می‌تواند تست‌ها و سوالات تشریحی طبقه‌بندی شدهٔ همان قسمت را حل و بررسی کند که به تسلط بالاتری در هر یک از این موارد برسد.

 این کتاب از سه قسمت اصلی تشکیل شده که به ترتیب عبارت‌اند از:

  • آموزش (درسنامه)
  • سوالات تستی به همراه پاسخ تشریحی
  • سوالات تشریحی به همراه پاسخ تشریحی

آموزش (درسنامه)

در این درسنامه هدف خودآموزی بوده و به نوعی تالیف شده است که هر دانش‌آموزی با هر سطحی بتواند مخاطب این کتاب باشد. در همهٔ قسمت‌ها تمامی نکات مورد نیاز ارائه شده که خیال دانش‌آموزان را در مطالعهٔ ریاضی راحت کند. برای آموزش بیشتر تعداد زیادی مثال تشریحی و تست حل شده در درسنامه آورده شده که با استفاده از این مثال‌ها و پاسخ‌های آن، دانش‌آموزان می‌توانند به طور کامل بر مباحث مسلط شوند و روش حل سوالات را نیز آموزش ببیند. آن دسته از دانش‌آموزانی که بیشتر به هدف امتحانات مدرسه اقدام به خرید کتاب سیر تا پیاز ریاضی یازدهم تجربی گاج کرده‌اند، می‌توانند بدون این که مطلبی را از دست بدهند، از مطالعه و حل تست‌های درسنامه صرف‌نظر کنند. باید در نظر داشت که سطح تست‌ها از مثال‌ها در درسنامه بالاتر است. قسمتی با عنوان «ویژه علاقه‌مندان» در درسنامه دیده می‌شود که برای کسب آمادگی در آزمون‌های تستی و کنکور مناسب هستند و در صورت مطالعه برای امتحانات مدارس می‌توان از آن‌ها گذشت. نکاتی نیز تحت عنوان STP (سیر تا پیاز) معمولاً شامل نکات تستی هستند و می‌تواند در حل تست‌ها کمک‌کننده باشند.

سوالات تستی به همراه پاسخ تشریحی

یکی از ویژگی‌های فوق‌العادهٔ این کتاب در بخش تست‌ها، همخوانی کامل بخش‌ها و قسمت‌های تست‌ها و درسنامه است. یعنی دانش‌آموزان با مطالعهٔ یک بخش کوچک از درسنامه، می‌تواند تست‌های همان بخش را حل کند. ترتیب تست‌‎ها در هر موضوع از ساده به سخت است. نکتهٔ مهم در این تست‌ها، تبدیل تمرین‌ها و سوالات کتاب درسی به تست است. علاوه بر آن سوالات تألیفی و سوالات کنکور داخل و خارج از کشور سال‌های اخیر نیز در این کتاب آمده است. سطح همهٔ تست‌ها در حد کنکور و کتاب درسی است و قسمت‌هایی که فراتر از این موارد هستند با عنوان «ویژه علاقه‌مندان» مشخص شده است. سوالاتی که در اولویت حل قرار دارند با ستاره توخالی علامت‌دار شده‌اند. این سوالات برای دانش‌آزموانی است که فرصت کافی برای حل همهٔ تست‌ها را ندارند. ستاره‌های توپر در کنار سوالات نیز نشان از دشوار بودن آن تست دارد. در ضمن این تست‌ها دارای پاسخنامه تشریحی هستند. در این پاسخنامه سعی بر آن بوده که بهترین روش برای حل سوالات ارائه شود و قابل فهم باشند.

سوالات تشریحی به همراه پاسخ تشریحی

طبقه‌بندی این بخش نیز دقیقاً مانند تست‌ها، بر اساس تقسیم‌بندی درسنامه است. در این قسمت هر نوع سوالی که در امتحانات مدرسه امکان مطرح شدن دارند، ارائه شده است. دانش‌آموز با حل و بررسی سوالات این بخش می‌تواند مطمئن باشد که سوالی را در امتحان نخواهد دید که قبلاً مشابه آن را در این کتاب ندیده باشد. یکی از دیگر شباهت‌های این بخش با تست‌ها چینش از ساده به سخت بودن تست‌هاست. پاسخنامه تشریحی این بخش طوری نوشته شده که دانش‌آموز بتواند مطالب را مرور کند و بیاموزد. در ضمن با بررسی پاسخنامه، دانش‌آموزان نحوهٔ پاسخگویی به سوالات را در جلسه امتحان می‌آموزند. یعنی دقیقاً متوجه خواهند چه مطالبی را باید برای پاسخ در برگهٔ امتحانی خود بنویسند.

یک پیشنهاد

بهترین روش استفاده از این کتاب، برای همهٔ دانش‌آموزان به شرح زیر است:

  • مرحله اول: مطالعهٔ یک قسمت از بخش آموزش (درسنامه)
  • مرحله دوم: حل سوالات همان قسمت از بخش سوالات تشریحی و تحلیل آن با استفاده پاسخنامهٔ تشریحی موجود در کتاب
  • مرحله سوم: حل تست‌های همان قسمت از بخش سوالات تستی و تحلیل آن با استفاده پاسخنامهٔ تشریحی موجود در کتاب

بعد از تمام شدن یک قسمت از کتاب به این سبک، قسمت دیگر را با همین روال بررسی کنید. در پایان مطمئن باشید هم در امتحانات نمرهٔ بالایی کسب خواهید کرد و هم در آزمون‌های آزمایشی به درصد بسیار خوبی می‌رسید.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
علی‌اکبر طالبی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
528
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...