موج آزمون ریاضی رشته ریاضی نشر الگو

ریاضی نشر الگو

از {{model.count}}
165,000
123,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب موج آزمون ریاضی رشته ریاضی نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

موج آزمون ریاضی رشته ریاضی نشر الگو


مقدمه

کتاب موج آزمون ریاضی رشته ریاضی نشر الگو با هدف آماده سازی نهایی دانش آموزان رشته ریاضی برای آزمون های آزمایشی و کنکور نوشته شده است. این کتاب شامل درسنامه های کوتاه و مروری و تست هایی است که در قالب آزمون هایی طبقه بندی شده اند. موج آزمون ریاضی رشته ریاضی نشر الگو مباحث کتاب های درسی ریاضی دهم، حسابان یازدهم و حسابان دوازدهم (بجز فصل 6 و 7 ریاضی دهم که مربوط به شمارش و آمار و احتمال هستند) را پوشش می دهد.

فهرست کتاب موج آزمون ریاضی رشته ریاضی نشر الگو شامل شماره صفحه درسنامه ها و آزمون های آن فصل است. شماره صفحه پاسخ تشریحی هر آزمون در ابتدای هر آزمون آمده است (در فهرست نیامده). فصل بندی کتاب بر مبنای عملکرد علمی مطالب شکل گرفته و به شکل تجمعی است. یعنی مثلا کلیه مطالب مربوط به موضوع تابع از کتاب های ریاضی دهم، حسابان یازدهم و حسابان دوازدهم در یک فصل آمده اند. لحن کتاب رسمی و روان است.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های کتاب موج آزمون ریاضی رشته ریاضی نشر الگو در واقع کاری است که هر دانش آموز تحت عنوان خلاصه نویسی برای خود انجام می دهد. درسنامه ها عموما 2 یا 3 صفحه بیشتر نیستند و کاملا خلاصه اند. ساختار درسنامه ها به این شکل است که تعدادی جمله پشت سر هم آمده اند که شامل تعاریف، قضایا و نکات مهم آن موضوع هستند. در بعضی موارد این نکات ریزه کاری هایی هستند که حاصل تجربه نویسندگان از تکرار آن نکات در تست ها هستند. احتمالا دانش آموزی که قبلا به تعداد کافی تست زده باشد هم این نکات برای او آشنا خواهند بود.

در واقع درسنامه کتاب موج آزمون ریاضی رشته ریاضی نشر الگو به هیچ وجه منبع اول آموزشی نیست. خواننده این کتاب باید قبلا از معلم یا منبع مطالعاتی دیگری آموزش کامل را دیده باشد و همچنین از منبع دیگری تست به تعداد کافی زده باشد تا درک درستی از نکات درسنامه داشته باشد. اگر این اتفاق قبل از مطالعه درسنامه های کتاب موج آزمون ریاضی رشته ریاضی نشر الگو نیفتاده باشد، خواننده احساس می کند که یک کتاب کمک آموزشی یک درس عمومی را ورق می زند که پر است از نکات حفظی. در حالیکه دانش آموزی که قبلا کلی تست حل کرده فلسفه وجودی هر یک از نکات را بخوبی درک می کند و برای او یادآور تجربه های قبلی او هستند.

بنابراین درسنامه های موج آزمون ریاضی رشته ریاضی نشر الگو را باید به عنوان آخرین مرحله برای آماده سازی قبل از یک آزمون آزمایشی یا کنکور با سرعت مرور کرد. همان طور که هر کسی در خلاصه نویسی از آوردن نکات بیهوده خودداری می کند، در این کتاب هم مهم ترین نکات که شامل کلیات و تعاریف هستند، مورد توجه بوده اند و مثلا در بخش درسنامه الگو و دنباله صحبتی درباره دنباله درجه دوم به شکل تفکیک نشده است. در واقع نویسنده همین که درباره جمله عمومی و مفهوم آن صحبت کرده را برای درک این موضوع کافی می داند.

 تست (تمرین)

تست های کتاب موج آزمون ریاضی رشته ریاضی نشر الگو همان طور که از اسم آن پیداست، به شکل تعدادی آزمون طبقه بندی شده اند. هر فصل شامل چند آزمون با مباحث جزئی تر هستند و در پایان چند آزمون جامع آمده اند. البته فصول 1 و 5 که به ترتیب شامل مباحث بازه، مجموعه و خط راست و تعیین علامت، معادله و نامعادله هستند آزمون جامع ندارند. لازم به ذکر است که خط راست در فصل اول با نام هندسه تحلیلی در فصل اول کتاب حسابان یازدهم طرح شده است.

یکی از مهم ترین موضوعات درباره تست های کتاب موج آزمون ریاضی رشته ریاضی نشر الگو کمیت آنهاست. این کتاب در مجموع 1849 تست دارد. بنابراین فکر این که این کتاب برای بعد از عید و ماه های پایانی منتهی به کنکور قابل استفاده است را باید از سرتان بیرون کنید. در واقع این کتاب برای دانش آموزانی است که از منبع اولی آموزش دیده و تست های زیادی را زده اند و حالا برای تسلط و مهارت بیشتر دنبال منبع دومی برای تست زنی می گردند. این دسته از دانش آموزان باید متناسب با برنامه آزمون های آزمایشی شان در هفته پایانی منتهی به آزمون درسنامه این کتاب را خوانده و از موضوع طرح شده چند آزمون را حل کنند.

یکی دیگر از مواردی که درباره آزمون های موج آزمون ریاضی رشته ریاضی نشر الگو قابل گفتن است، توزیع تست ها است. در توزیع تست ها علاوه بر تعداد تست های کنکور آن موضوع، حجم مطالب آن هم در نظر گرفته شده است. مثلا قدر مطلق و جرصحیح که معمولا در کنکور تست مستقیم ندارند، دارای 5 آزمون و معادله، نامعادله و تعیین علامت دارای 2 آزمون هستند. این در حالی است که در کنکور 98 تست مستقیم از قدرمطلق و جزصحیح مطرح نشد و 2 تست از معادله و نامعادله مطرح شد.

در میان آزمون های جامع پایانی آخر هر فصل یک یا دو آزمون با نام »برگزیده های کنکور های سراسری« مشخص شده اند تا کتاب تست های خوب کنکور را هم پوشش داده باشد. البته آدرس این تست ها (اینکه مربوط به کنکور چه سالی هستند) در پاسخنامه مشخص شده است. با توجه به اینکه در این آزمون ها هم، تست های زیبا و نکته دار کنکور جدا شده اند، سطح این آزمون ها هم بالا رفته است. اما درباره کیفیت آزمون های موج آزمون ریاضی رشته ریاضی نشر الگو باید گفت که تلاش شده تیپ های مختلف پوشش داده شوند. البته تست های ایده دار و زیبایی هم در میان تست ها هستند که سطح آزمون ها را بالا می برند و آن را مناسب برای دانش آموز قوی می کنند. مشخص است که فقط دانش آموزان قوی هستند که نیاز به منبع دوم تستی پیدا می کنند. در واقع این دسته از دانش آموزان احتمالا از حل تست های این کتاب لذت می برند و حس می کنند با حل هر کدام از تست ها چیزی به آنها اضافه شده است.

با توجه به آزمونی بودن تست ها، نباید دارای ترتیب مشخصی باشند که همین طور هم است. معلوم است در یک آزمون لزوما سوالات آسان تر در ابتدای آزمون نمی آیند. البته در بعضی آزمون ها (فقط بعضی) ترتیب تست ها مطابق با ترتیب علمی مطالب درسنامه است. موج آزمون ریاضی رشته ریاضی نشر الگو پاسخنامه تشریحی خوب و کاملی دارد. برای بعضی از سوالات راه حل دوم گفته شده است. پاسخنامه کلیدی آزمون هم در پایان کتاب آمده است.

ظاهر کتاب

در کتاب موج آزمون ریاضی رشته ریاضی نشر الگو درسنامه ها دارای ظاهر و صفحه آرایی ی ساده ای هستند. بخصوص که درسنامه ها فقط تعدادی جمله هستند که پشت سر هم ردیف شده اند. البته در مواردی استفاده از جداول سر و شکلی به درسنامه ها داده است. در صفحه آرایی آزمون ها هم مثل بیشتر کتاب های این انتشارات، حاشیه سفید کناری برای محاسبات در نظر گرفته شده است. فونت و اندازه آن مناسب است و در کل ظاهر کتاب ساده و مرتب است. رنگ های به کار رفته در کتاب مشکی و سبز مایل به آبی هستند. طرح روی جلد کتاب موج آزمون ریاضی رشته ریاضی نشر الگو هم کاریکاتوری و جذاب است.

 جمع بندی

حجم کتاب موج آزمون ریاضی رشته ریاضی نشر الگو با توجه به درسنامه های فوق فشرده منطقی از آب درآمده است. البته با توجه به تعداد تست های بالای موج آزمون ریاضی رشته ریاضی نشر الگو باید حتما طی سال تحصیلی و به عنوان منبع دوم تستی مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین درسنامه های کتاب نقش خلاصه نویسی را بازی می کنند و در روز های پایانی منتهی به آزمون های آزمایشی قابل استفاده اند. واگذاری این کتاب به ایام بعد از عید احتمالا بخش زیادی از آن را بدون استفاده می کند.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسندگان
ارشک حمیدی _ کاظم اجلالی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
372
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...