ریاضی دوازدهم تجربی ماجراهای من و درسام خیلی سبز

ریاضی دوازدهم تجربی خیلی سبز

از {{model.count}}
85,000
63,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب ریاضی دوازدهم تجربی ماجراهای من و درسام خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

ریاضی دوازدهم تجربی ماجراهای من و درسام خیلی سبز


سال دوازدهم دانش‌آموزان هم باید برای کنکور مطالعه کنند و هم باید برای امتحانات نهایی. بنابراین نیاز است که دانش‌آموزان علاوه بر حل تست، سوالات تشریحی را نیز برای امتحان نهایی حل کنند. در این بین حل تمرینات تشریحی برای دروس محاسباتی مانند فیزیک، شیمی و ریاضی اهمیت بیشتری نیز دارد. برای کسب نمره بالا در امتحانات نهایی بهتر است از ابتدای سال تحصیلی و همزمان با کلاس درس سوالات تشریحی هر فصل را حل کنید که در روزهای قبل از امتحان با حجم زیادی از مطالب روبه‌رو نشوید.

ریاضی دوازدهم تجربی که حجم نسبتاً بالایی دارد از ۷ فصل تشکیل شده است.

 این ۷ فصل عبارت‌اند از:

 • فصل اول (تابع): این فصل تکمیل کنندهٔ مباحث تابع در دهم و یازدهم است. به عبارت دیگر برای مطالعهٔ این فصل باید بر تابع دهم و یازدهم تسلط داشته باشید. زیرا تایع دهم و یازدهم، پایهٔ مباحث مطرح شده در فصل اول ریاضی دوازدهم تجربی است.
 • فصل دوم (مثلثات): مثلثات نیز مانند تابع مباحثی در دهم و یازدهم دارد که پایهٔ مثلثات دوازدهم است. در پایهٔ دوازدهم به نمودارها و معادلات مثلثاتی پرداخته می‌شود که برای حل سوالات این مباحث باید بر تمام مباحث مثلثاتی دهم و یازدهم تسلط داشته باشید.
 • فصل سوم (حد بی‌نهایت و حد در بی‌نهایت): بحث حد و پیوستگی تنها در پایهٔ یازدهم مطرح شده است. نکته جالب اینکه در کمتر سوالاتی از حد دوازدهم نیاز به مباحث موجود در حد یازدهم دارید. یعنی حد در دوازدهم با حد یازدهم متفاوت است و ربط زیادی به هم ندارند.
 • فصل چهارم (مشتق): بحث مشتق برای اولین بار در دوازدهم مطرح می‌شود که برای حل سوالات به روش تعریف مشتق نیاز به تسلط بر حد پایهٔ یازدهم است. به عبارت دیگر حد یازدهم برای حد دوازدهم پیش‌نیاز نیست و نمی‌توان از مطالعهٔ آن سر باز زد؛ زیرا برای مشتق به آن نیاز خواهید داشت.
 • فصل پنجم (کاربرد مشتق): مشتق در زندگی و صنعت بسیار پرکاربرد است. در این فصل با استفاده از مشتق توابع برخی از خواص توابع متنوع را بررسی می‌کنید. پیش‌نیاز این فصل، فصل چهارم ریاضی دوازدهم یعنی مشتق است.
 • فصل ششم (هندسه): در این فصل با مفهوم مقاطع مخروطی و مسائلی از دایره آشنا می‌شوید که پیش‌نیاز خاصی ندارد و این فصل را باید مستقل از سایر مباحث ریاضیات تجربی دانست. هر چند بعضی از فرمول‌های درس اول از فصل اول ریاضی یازدهم تجربی در آن استفاده می‌شود.
 • فصل هفتم (احتمال): در این فصل قانون احتمال کل بررسی می‌شود که حجم کمی نیز دارد. برای حل بهتر سوالات این فصل باید بر مباحث احتمال مطرح شده در پایه‌های دهم و یازدهم تسلط داشته باشید.

یکی از کتاب‌هایی که با هدف آمادگی برای امتحانات نهایی برای ریاضی دوازدهم تجربی به چاپ رسیده، ماجرای من و درسام ریاضی دوازدهم تجربی انتشارات خیلی سبز است. این کتاب نوشتهٔ کوروش اسلامی و ۲۱۴ صفحه دارد.

ویژگی‌های کتاب ماجرای من و درسام راضی دوازدهم تجربی خیلی سبز

در کتاب درسی، هر یک از فصول به چند درس تقسیم شده است که در کتاب ماجرای من و درسام نیز این طبقه‌بندی رعایت شده است. این اتفاق، امکان مطالعهٔ درس به درس را نیز برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند. بنابراین طبقه‌بندی این کتاب کاملاً بر اساس کتاب درسی است. 

این کتاب از ۴ بخش زیر تشکیل شده است:

 • درسنامه
 • نمونه سوالات امتحانی
 • پاسخ‌نامه تشریحی
 • نمونه سوالات امتحانات پایانی نوبت اول و دوم

درسنامه

درسنامه هر درس از هر فصل به صورت جداگانه ارائه شده است. در این درسنامه‌ها که کاملاً بر اساس کتاب درسی است، تمام نکات و مفاهیم ارائه شده که برای درک بهتر آن‌ها مثال‌های حل شدهٔ زیادی آورده شده است. در مباحثی مانند تابع و مثلثات که در دهم و یازدهم نیز مطرح شده، نویسنده مطالبی برای یادآوری بیان کرده که دانش‌آموزان را در فضای مفاهیم قرار دهد. البته این یادآوری‌ها به گونه‌ای نیست که بتوان با آن دهم و یازدهم را آموخت؛ زیرا بسیار کوتاه و مختصر هستند. نمودارهای رسم شده نیز کیفیت بالایی دارند و در صفحهٔ شطرنجی رسم شده‌اند. پاسخ مثال‌های حل شده به گونه‌ای است که دانش‌آموز بتواند از راه حل‌ها الگو بگیرد. این مثال‌ها با توجه به تمرینات، کار در کلاس و فعالیت‌های کتاب درسی ارائه شده‌اند. در مطالعهٔ درسنامه از هیچ نکته و مثالی غافل نشوید؛ زیرا هر آنچه که برای دانش‌آموز نیاز است ارائه شده و از آوردن مطالب اضافی خودداری شده است.

نمونه سوالات امتحانی

بعد از پایان درسنامه هر درس، نمونه سوالات امتحانی آن آورده شده است. در این نمونه سوالات سعی شده انواع سوالاتی که ممکن است در امتحان مطرح شود، ارائه شده باشد. نویسنده در این امر نیز تا حد زیادی موفق عمل کرده است. به عبارت دیگر شما با خرید کتاب ماجرای من و درسام ریاضی دوازدهم تجربی خیلی سبز، انواع سوالاتی را که ممکن است در امتحانات نهایی با آن مواجه شوید، در اختیار خواهید داشت. بعد از مطالعهٔ درسنامه سعی کنید تمامی سوالات موجود در کتاب را حل کنید. این سوالات تعداد زیادی ندارند اما تمرینات، کار در کلاس و فعالیت‌های کتاب درسی را به طور کامل پوشش می‌دهد.

پاسخ‌نامه تشریحی

یکی از ویژگی‌های مثبت این پاسخ‌نامه، کامل بودن آن است. یعنی تمام مراحل حل سوالات نوشته شده و محاسبات نیز به طور کامل نوشته شده است؛ بنابراین ضعیف‌ترین دانش‌آموزان نیز می‌توانند از این پاسخ‌نامه تشریحی استفاده کنند. دیگر نقطه قوت این پاسخ‌نامه، آشنا کردن دانش‌آموز با نحوهٔ پاسخ‌گویی به سوالات امتحانات نهایی است. در امتحانات نهایی هر قسمت از حل نمرهٔ جداگانه‌ای دارد، بنابراین باید مراحل حل به طور کامل نوشته شود. اگر در پاسخ‌گویی به سوالات امتحان نهایی مانند همین کتاب عمل کنید، می‌توانید نمره کامل را از هر سوال کسب کنید.

نمونه سوالات امتحانات پایانی نوبت اول و دوم

آخرین بخش این کتاب، نمونه سوالات امتحانات نوبت اول و دوم است. در این قسمت ۸ آزمون ارائه شده که به ترتیب عبارت‌اند از:

 • آزمون شماره ۱: نمونه سوالات نوبت اول (تألیفی)
 • آزمون شماره ۲: نمونه سوالات نوبت اول (تألیفی)
 • آزمون شماره ۳: نمونه سوالات نوبت دوم (تألیفی)
 • آزمون شماره ۴: نمونه سوالات نوبت دوم (تألیفی)
 • آزمون شماره ۵: نمونه سوالات نوبت دوم (تألیفی)
 • آزمون شماره ۶: نمونه سوالات نوبت دوم (تألیفی)
 • آزمون شماره ۷: نمونه سوالات نهایی خرداد سال‌های گذشته
 • آزمون شماره ۸: نمونه سوالات نهایی خرداد سال‌های گذشته

در این امتحانات بارم‌بندی هر سوال مشخص است. در ضمن پاسخنامه تشریحی برای این آزمون‌ها نیز در نظر گرفته شده است. بهترین زمان حل برای این آزمون‌ها، شب قبل از امتحان است. بعد از حل هر آزمون به طور کامل، با استفاده از پاسخنامه تشریحی به تحلیل و تصحیح پاسخ‌های خود بپردازید.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
دکتر کوروش اسلامی
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
219
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...