موج آزمون ریاضیات گسسته و آمار و احتمال نشر الگو

ریاضیات گسسته و آمار و احتمال نشر الگو

از {{model.count}}
80,000
60,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب موج آزمون ریاضیات گسسته و آمار و احتمال نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

موج آزمون ریاضیات گسسته و آمار و احتمال نشر الگو


مقدمه

مجموعه کتاب های موج آزمون به منظور افزایش مهارت تست زنی دانش آموزان و بالا بردن سرعت عمل آن ها نوشته شده است. البته سعی شده است تست های کتاب شباهت زیادی به تست های کنکور سراسری داشته باشند و ازاین رو کتاب موج آزمون ریاضیات گسسته و آمار و احتمال نشر الگو، کتاب بسیار مفیدی است و استفاده از آن برای دانش آموزان پرتلاش مفید است. کتاب حاضر دارای یازده فصل است. 7 فصل کتاب، آزمون های مبحثی است و فصل هشتم آزمون های جامع است. فصل نهم پاسخ های تشریحی کتاب است. فصل دهم کنکور سراسری 98 و فصل یازدهم پاسخنامۀ کلیدی است.

چیدمان فصل ها تقریبا مطابق کتاب درسی است. درس اول از فصل اول آمار واحتمال یعنی منطق ریاضی که ارتباط تنگاتنگ و نزدیکی با درس اول از فصل اول ریاضیات گسسته یعنی استدلال ریاضی دارد، ترکیب شده است و فصل اول این کتاب منطق و استدلال ریاضی نام گرفته است. فصل سوم و چهارم کتاب درسی آمار واحتمال یازدهم نیز باهم تلفیق شده اند و فصل چهارم این کتاب به نام آمار نوشته شده است. آمار توصیفی و آمار استنباطی را دراین فصل به طور کامل بررسی کرده اند. هردو مورد این تغییرات نسبت به کتاب درسی بسیارعالی و علمی است. درکل کتاب موج آزمون ریاضیات گسسته و آمار و احتمال نشر الگو بسیار مجهزی است و ویژگی های خوب بسیاری دارد.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های کتاب موج آزمون ریاضیات گسسته و آمار و احتمال نشر الگو، بسیارخلاصه هستند و نمی توان آن ها را به عنوان منبع آموزش استفاده کرد. زیرا اصلا مثال یا تست حل شده ندارند و فقط مطالب ضروری را تیتروار و روزنامه ای پشت سرهم نوشته اند. البته این نوع درسنامه نیز مزیت هایی دارد. کتاب های موج آزمون معمولا برای بعد از عید و دوران جمع بندی مورد استفاده قرار می گیرند. دراین زمان ها اکثر دانش آموزان به مطالب مسلط هستند و می خواهند میزان آمادگی خود را در هردرسی بسنجند . ازاین رو ابتدا به درسنامه مراجعه کرده ومطالب را در ذهن خود بازیابی می کنند. این کار وقت خیلی کمی از خواننده خواهد گرفت. چراکه درسنامه های هرفصل در 2 ، 3 و یا نهایتا 4 صفحه خلاصه شده اند و برای کسی که مطالب را بلد است، مرور این چند صفحه کاری سریع و ساده است.

درسنامه ها درعین حال که کم حجم اند، تمامی نکات مهم را درخود جای داده اند. یعنی با خواندن آنها کلیت فصل درخاطر شما مرور خواهد شد. متن درسنامه ها و حتی لحن بیان مطالب نزدیکی بسیار زیادی با کتاب درسی دارد و نکات و درسنامه های مهم کتاب درسی عینا داخل درسنامه های کتاب موج آزمون ریاضیات گسسته و آمار و احتمال نشر الگو مشاهده می شوند. البته به دلیل نوع خاص درسنامه ها نمی توان از آنها انتظار داشت که سطح علمی دانش آموزان را افزایش دهند و قطعا برای یادگیری کامل مطالب نیاز به منبع آموزشی دیگری احساس می شود. امتیاز درسنامه ها، نیاوردن مطالب اضافه و بیهوده است.

 تست (تمرین)

تست های کتاب موج آزمون ریاضیات گسسته و آمار و احتمال نشر الگو مهم ترین قسمت آن هستند و اصلی ترین چیزی که این کتاب به مخاطب خود ارائه می کند، تست های استاندارد و مطابق برکتاب درسی و کنکور سراسری است. سطح تست ها بسیار مناسب طیف وسیعی از دانش آموزان کشور است. می دانیم چینش تست های کتاب در قالب آزمون ها است . درهر آزمون تعدادی تست ساده برای دانش آموزان ضعیف تر و با ترازهای پایین تر جای داده شده است واز طرفی تعدادی تست دشوار نیز برای دانش آموزان قوی تر و با ترازهای بالاتر آورده شده است. بقیه تست های آزمون نیز تست های روتین و متوسط هستند. با این نحوه چیدمان تمامی طیف دانش آموزان درهر آزمون خود را بسنجند .

نکته دیگر که بسیار حائزاهمیت است، یکسان بودن سطح سختی آزمون های کتاب موج آزمون ریاضیات گسسته و آمار و احتمال نشر الگو در مقایسه با یکدیگر است. با این حساب تمامی دانش آموزان می توانند درصدهای خود را در طی آزمون های هر مبحث با آزمون های قبلی مقایسه کنند و متوجه شوند که درهر مبحث اشکالات خود را برطرف کرده اند یا خیر. حجم این کتاب به نظرکمی زیاد است چرا که وقت کمی برای دانش آموزان باقی مانده است و تعداد تست های زیاد این کتاب شاید برای دانش آموزان ضعیف تر و متوسط برای ایام بعد از عید چندان مناسب نباشد. بنابراین استفاده از کتاب موج آزمون ریاضیات گسسته و آمار و احتمال نشر الگو در طی سال تحصیلی، می تواند به استفاده مفیدتر از آن کمک کند.

در بین تست های کتاب تست های سخت و چالشی و ایده دار هم وجود دارد. هر سال در کنکور تعدادی از تست ها تقریبا جدید و ایده دار هستند. بنابراین حل تست های ایده دار این کتاب به دانش آموزان کمک می کند تا خود را برای تست های دشوار کنکور سراسری آماده کنند. پاسخ های تشریحی کتاب موج آزمون ریاضیات گسسته و آمار و احتمال نشر الگو نیز بسیارخوب نوشته شده اند به گونه ای که اشکالات همه مخاطبین خود را به طور کامل رفع می کنند و توضیحات مفیدی در آنها جای داده شده است. در موارد مورد نیاز نکات اضافه و تستی برای تست ها آورده شده است ودر بعضی موارد راجع به گزینه های دام دار صحبت شده است. بررسی سایر گزینه ها نیز در بسیاری از تست ها صورت گرفته است. در کل تست های کتاب فوق العاده هستند و می توانند به بالابردن درصد شما کمک خوبی کنند.

ظاهر کتاب

طراحی جلد کتاب موج آزمون ریاضیات گسسته و آمار و احتمال نشر الگو بسیار خلاقانه و جذاب و فکرشده است. سایز و فونت نوشته ها مناسب و مانند بسیاری از کتب دیگر استفاده از رنگ های آبی و مشکی برای فونت کتاب، مطالعه آن را سهل کرده است. در نظر گرفتن بخش محاسبات در کنار هر آزمون قابل تقدیر است. کیفیت کاغذ به علت گرانی آن، پایین آمده است. درکل با توجه به محتوای کتاب جذابیت های ظاهری و گرافیکی آن درحد قابل قبول و مطلوبی است.

 جمع بندی

شباهت زیاد تست های کتاب موج آزمون ریاضیات گسسته و آمار و احتمال نشر الگو به تست های کنکور سراسری، شما را از هر منبع دیگری در دوران جمع بندی بی نیاز می سازد. 

البته در استفاده از این کتاب باید دو نکته را مدنظر قرار داد : 

  • 1- حجم زیاد کتاب را متناسب با نیاز خود کم کرده 
  •  2- درسنامه های این کتاب تنها برای یک مرور و یادآوری اجمالی تعبیه شده اند و نه برای یادگیری.

 


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسنده
علیرضا علیپور
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
212
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...