ریاضیات جامع کنکور انسانی میکروطبقه بندی گاج

ریاضیات انسانی گاج

از {{model.count}}
249,000
199,200 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب ریاضیات جامع کنکور انسانی میکروطبقه بندی گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

ریاضیات جامع کنکور انسانی گاج


دانش‌آموزان رشتهٔ انسانی معمولاً توجه کافی به درس ریاضی و آمار نمی‌کنند. این در حالی است که تراز بالای این درس دقیقاً به همین دلیل که عموماً دانش‌آموزان رشتهٔ انسانی درصدهای نسبتاً پایینی در درس ریاضی کسب می‌کنند، می‌تواند نقش بسیار مثبتی در بهبود رتبهٔ کنکور این عزیزان داشته باشد. از طرفی دانش‌آموزان متقاضی شرکت در کنکور سراسری با توجه به اهمیّت و تنوع بالای مباحث ریاضی و آمار، به یک کتاب کمک آموزشی جامع و کاربردی برای یادگیری عمیق مطالب هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم از این درس، آشنایی با انواع تست‌های آن و افزایش مهارت تست‌زنی خود، نیاز دارند. کتاب ریاضیات جامع انسانی کنکور ویژهٔ کنکور ۱۴۰۱ مختص پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم از مجموعه کتاب‌های میکرو انتشارات بین‌المللی گاج همان منبع کمک آموزشی بسیار مناسبی است که می‌تواند به دانش‌آموزان رشتهٔ انسانی جهت یادگیری کامل تمامی مباحث هر سه پایهٔ این درس و حل تست‌های آن کمک کند. این کتاب به نوشته محمد یگانه با همکاری ندا فرهختی و محمد حسن دیندارلو، تمامی مباحث درس ریاضیات رشتهٔ انسانی هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم را با عملکردی منطبق بر کتب درسی نظام جدید آموزشی طور کامل آموزش داده و در هر بخش تعدادی تست مختلف و استندارد به همراه پاسخنامهٔ تشریحی برای یادگیری هرچه بهتر دانش‌آموزان ارائه کرده است.

بررسی کلی کتاب ریاضیات جامع انسانی میکرو گاج

این کتاب تنها در یک جلد با ۴۱۶ صفحه ارائه شده است. این کتاب تمامی مباحث درس ریاضی و آمار هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم رشتهٔ انسانی را طی درسنامه‌های خلاصه ولی کامل به همراه ترکیبی جامع از تست‌های تألیفی و کنکوری آموزش می‌دهد و یکی از بهترین منابع کمک آموزشی برای دانش‌آموزان این رشته که می‌خواهند مهارت خود در این درس را تقویت کرده و به نتیجهٔ عالی در کنکور دست یابند، است. در این کتاب تمامی مباحث ریاضی و آمار هر سه پایهٔ دهم، یازدهم، و دوازدهم رشتهٔ انسانی با ترتیبی متفاوت از کتب درسی در ۸ فصل مجزا با روندی مطابق کتب درسی نظام جدید آموزشی آموزش داده شده است. مطالب هر فصل به چندین زیربخش تقسیم شده است که ابتدا تعاریف و نکات هر زیر بخش عنوان شده و سپس تست‌های آن مطرح شده است. پاسخنامهٔ تشریحی سؤالات هر فصل از کتاب نیز در انتهای همان فصل قرار دارد. در ادامه ویژگی‌های هر بخش از کتاب توضیح داده شده است:

درسنامه‌ها

درسنامه‌های این کتاب در عین خلاصه بودن از بیان هیچ نکتهٔ مهمی چشم‌پوشی نکرده‌اند. در واقع درسنامه‌ها شامل تعاریف، نکات مهم و فرمول‌ها شده و همچنین در صورت لزوم برای فهم بهتر دانش‌آموزان مثال‌هایی بسیار آموزنده به طور کاملاً تشریحی در این درسنامه‌ها حل شده است. نکات مهم نیز در کادرهای مشخص نوشته شده است تا توجه دانش‌آموزان بیشتر به این نکات جلب شود.

تست‌ها

بانک تست ارائه شده در این کتاب بسیار جامع است به طوری که از تمامی مباحث تعداد مناسبی تست استاندارد تألیفی یا کنکوری ارائه شده است. در واقع در این کتاب در کل ۱۴۷۱ تست ارائه شده است. تست‌ها نیز مطابق درسنامه‌ها بر حسب موضوع دسته‌بندی شده‌اند. تست‌های این کتاب از نظر میزان سختی در کل کاملاً مطابق کنکورهای سراسری نظام جدید آموزشی هستند. این کتاب در هر فصل تعدادی سؤال را با علامت ستاره مشخص کرده است. سؤال‌های ستاره‌دار هر مبحث سخت ترین سؤال‌های آن مبحث هستند که دانش‌آموزان برای چالش بیشتر می‌توانند آن‌ها را حل نمایند. همچنین تست‌های ارائه شده در این کتاب از نظر منبع به چند دستهٔ زیر تقسیم می‌شوند:

  • تست‌های کنکوری: این تست‌ها کاملاً مشابه تست‌های طرح شده در کنکورهای سال‌های اخیر هستند و با گفتن نوع (داخل یا خارج کشور)، رشته و سال کنکور نوشته شده‌اند. لازم به ذکر است که این دسته از تست‌ها بعضاً با حفظ چهارچوب کلی اصل تست در راستای تطابق با کتب درسی نظام جدید آموزشی اندکی تغییر داده شده‌اند.
  • تست‌های تألیفی: این دسته از تست‌ها نیز کاملاً استاندارد بوده و تا جای ممکن در قالب تست‌های کنکوری طرح شده‌اند.
  • تست‌های برگرفته از کتاب درسی: این دسته از تست‌ها مشابه تمارین مطرح شده در کتب درسی هستند.

پاسخنامهٔ تشریحی سؤالات

حل‌های ارائه شده در این پاسخنامه بسیار کامل و واضح هستند. همچنین نکات حل‌ها نیز در کادرهایی مشخص و با عناوین «نکته»، «تذکر» و «توجه» نوشته شده‌اند. همچنین برای جلوگیری از ایجاد ابهام به دلیل فراموشی مطالب گذشته، نکات مربوط به مباحث پیشین با عنوان «یادآوری» نوشته شده است. بررسی تمامی گزینه‌های سؤالات و ارائهٔ چندین روش حل در صورت لزوم نیز از دیگر ویژگی‌های مثبت پاسخنامهٔ تشریحی این کتاب است. همجنین توضیحات تکمیلی حل سؤالات نیز با فونتی متفاوت و لحنی خودمانی نوشته شده است.

بهترین شیوهٔ استفاده از کتاب ریاضیات جامع انسانی میکرو گاج

پیشنهاد می‌شود دانش‌آموزان به طریق زیر از این کتاب استفاده کنند تا بتوانند بیشترین استفاده را از آن ببرند:

  • مطالعهٔ دقیق درسنامه‌ها و مثال‌های آموزشی مطرح شده در آن
  • حل تست‌های بدون علامت
  • بررسی پاسخنامهٔ تشریحی سؤالاتی که در تلاش اول قابل حل نبوده‌اند (البته این که دانش‌آموزان پاسخ سؤالاتی که خود به درستی حل کرده‌اند را نیز از پاسخنامه مطالعه کنند، خالی از لطف نخواهد بود.)
  • حل سؤالات ستاره‌دار جهت تثبیت و یادگیری کامل در صورت دستیابی به تسلط نسبتاً بالا به سؤالات بدون علامت

جمع‌بندی

کتاب ریاضیات جامع انسانی کنکور ویژهٔ کنکور ۱۴۰۱ مختص پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم از مجموعه کتاب‌های میکرو طبقه‌بندی انتشارات بین‌المللی گاج تمامی مباحث درس ریاضی و آمار رشتهٔ انسانی هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم را به صورتی منسجم (البته متفاوت از ترتیب ارائه شده در کتب درسی) و در چهارچوبی کاملاً منطبق بر کتب درسی نظام جدید طی درسنامه‌هایی کاربردی، کوتاه ولی کامل به همراه مثال آموزندهٔ فراوان آموزش داده است. این کتاب همچنین با ارائهٔ تست‌های استاندارد بسیار مختلف از منظر سطح سختی و موضوع به همراه پاسخنامهٔ تشریحی می‌تواند به دانش آموزان با هر سطحی در بالا بردن مهارت تست زدن بسیارکمک کند. از این رو، این کتاب برای متقاضیان شرکت در کنکورهای سراسری رشتهٔ انسانی بسیار مفید است.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
محمدحسن دیندارلو _ ندا فرهختی _ محمد یگانه
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
416
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...