ریاضیات تجربی جامع کنکور میکرو طلایی گاج

ریاضیات تجربی گاج

از {{model.count}}
375,000
281,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور میکرو طلایی گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

ریاضیات تجربی جامع کنکور میکرو طلایی گاج


مقدمه

ریاضیات تجربی جامع کنکور میکرو طلایی گاج در چاپ جدید در سال 1399 تبدیل به یک کتاب تک جلدی شد. یک کتاب جامع و کاملا با حال و هوای کنکوری که علاوه بر درسنامه، تست ها و پاسخنامه تشریحی را نیز در خود جای داده است. در ادامه به بررسی کتاب ریاضیات تجربی کامل میکروطلایی گاج می پردازیم.

همان طور که گفتیم این کتاب جامع است و تمامی مطالب ریاضی دهم، یازدهم و دوازدهم را در خودگنجانده است. کتاب به دو بخش اصلی تقسیم شده است. بخش اول، ریاضیات پایه و بخش دوم ریاضیات دوازدهم. در هر بخش تعدادی فصل قرار دارد که دارای درسنامه و تست هستند. هر فصل نیز دارای چند قسمت کوچکتر است. در این قسمت ها ابتدا تست ها و پاسخ تشریحی و در پایان بخش درسنامه آنها آمده است و در بخش بعدی نیز همین عملکرد تکرار می شود.

در مجموع کتاب دارای 22 فصل است (15 فصل ریاضیات پایه و 7 فصل دوازدهم) و 904 صفحه است. همچنین 2826 تست در مجموع تمام فصول وجود دارد. در موضوعات مشترک به شکل تجمعی عمل شده است. مثلا فصل 4 با عنوان مثلثات شامل مباحث این موضوع از ریاضی دهم و یازدهم است. البته مثلثات دوازدهم نیز در فصل جداگانه ای آمده است. لحن کتاب ساده و رسمی است. قبل از خرید اینترنتی ریاضی تجربی میکروطلایی گاج ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

همان طور که انتظار دارید وقتی درسنامه های ریاضی تجربی گاج را ورق می زنید، درسنامه ای کنکوری و با فضایی تستی را مشاهده می کنید. البته ویژگی هایی این کتاب، آن را از بقیه کتاب هایی که همین ساختار را دارند، متمایز می کند که درباره آنها صحبت خواهیم کرد. درسنامه ها با عملکرد نسبتا سریعی پس از ارائه مطلب کوتاهی وارد مثال تشریحی و تست های پس از آن می شوند. همین جا لازم است توضیح دهیم که مثال های تشریحی موجود در درسنامه بیش از آن چیزی است که انتظارش را می کشید و این یکی از نقاط قوت کتاب است.

با وجود اینکه ممکن است از یک کتاب تجلدی توقع نداشته باشید، ولی مثال های تشریحی درسنامه درخور توجه هستند. مثال های تشریحی اتفاقا ساده هم هستند و انگیزه آموزشی دارند. به این معنی که گاهی مفاهیم ساده را مطرح می کنند که ممکن است پاشنه آشیل عده زیادی از دانش آموزان باشد و حتی جرات مطرح کردن آن را نداشته باشند. مکمل این موضوع را باید این دانست که تست های درسنامه هم خیلی سخت نیستند و اکثرا ساده و بعضی از آنها متوسط اند. این موضوعات باعث شده درسنامه برای پیشرفت دانش آموزانی که پایه نسبتا ضعیفی دارند بسیار خوب باشد.

تک جلدی بودن کتاب ریاضی تجربی کامل میکرو طلایی گاج و ضمنا تست ها و مثال های آموزشی درسنامه می تواند باعث بالا بردن اعتماد به نفس خواننده شود . البته بحث دیگری که درباره تست های درسنامه باید گفت این است که تعداد تست های درسنامه معمولا کم است. به طور مثال موضوع اعمال جبری بین توابع فقط یک تست در درسنامه دارد. شاید همان موضوع تک جلدی بودن کتاب باعث این شده باشد، ولی به هر حال در خیلی از موضوعات تست های داخل درسنامه تنوع زیادی ندارند.

توضیحات فارسی درسنامه که با وسواس نوشته شده هم جزء نقاط مثبت آن است و تا جایی که امکان داشته در توضیح هیچ مطلبی هرچند ساده، کوتاهی نشده و برای دانش آموزانی که از زبان ریاضی گریزان هستند این موضوع خوش آیند خواهد بود، مخصوصا اگر قبل از آن، مطلب را از معلم خود آموخته باشند. کامل بودن درسنامه و توجه به نکات و تیپ های مهم تستی در درسنامه بخوبی اجرا شده، ولی می توان موضوعات بسیار جزئی را نیز گفته شده که  پرداختن به آنها درسنامه را کامل تر می کند. از جمله آنها کاربرد توابع نمایی (توابع رشد جمعیت باکتری و …) و رسم نمودارهای توابع [x]+[-x] و x-[x] است که البته ضابطه آنها در بخش جزءصحیح آمده است. برای کمان های وابسته در بخش مثلثات نیز می شد به شکلی خلاصه تر و براساس مضارب زوج و فرد پی دوم، موضوع را جمع و جور کرد.

رعایت چارچوب کتاب درسی نیز دغدغه کتاب است و انصافا در این زمینه هم کتاب پیشتاز است. از موارد نادر خروج از این محدوده محاسبه تانژانت زاویه بین دو خط (که مخصوص رشته ریاضی) و فرمول و طول وتر مشترک دو دایره است. خلاصه های انتهای فصل که عموما تک صفحه ای هستند و برای شب امتحان و روزهای پایانی قبل از آزمون جامع مناسب اند از ویژگی دیگر این کتاب است. در بخش توابع نمایی و لگاریتمی برای حالت a>1 گفته شده که توابع نمایی و لگاریتمی برخوردی ندارند که غلط است.

 تست (تمرین)

تعداد تست های ریاضیات تجربی میکروطلایی گاج نیز منطقی است و برای اکثریت دانش آموزان کافی است. توزیع بین فصول نیز بخوبی صورت گرفته است. تست ها شامل تست های تالیفی و کنکور سراسری هستند. تست های کنکور سراسری با ذکر سال آنها آمده اند و تست های کنکور های قدیمی تر بدون ذکر سال شان. این تست ها جایگاه بخصوصی ندارند و در لابه لای تست ها پراکنده شده اند. بعضی از تست های تالیفی از تمرین های کتاب درسی طراحی شده اند که با همین نام از بقیه متمایز شده اند.

ساختار کلی تست ها مشابه همه کتاب های میکرو و میکرو طلایی به این شکل است که تیتر های متوالی آنها را بخش بخش کرده اند. در هر بخش یعنی بلافاصله بعد از هر تیتر تست های اولیه ساده هستند و اگر در تست های ابتدایی گیر افتادید هنوز تسلط کافی برای ورود به تست ها را ندارید. در پایان تست های هر قسمت از هر فصل نیز تست های VIP برای سطوح بالاتر دانش آموزان قرار گرفته اند. البته این تست ها لزوما سخت نیستند و بسیاری از آنها صرفا وقت گیر تر از یک تست معمولی اند. بنابراین بررسی آنها در فرصت مناسب و بدون محدودیت زمانی کار خوبی است. تست ها به طور کلی دارای سطح بندی در خودشان یا پاسخنامه نیستند.

در رابطه با پوشش تیپ های مهم، عملکرد کتاب ریاضی تجربی کنکور میکرو طلایی گاج قابل قبول است. البته تیپ هایی که کمتر به آن پرداخته شده باشد هم وجود دارد. مثلا تیپ شمارش تعداد جواب در بخش معادلات مثلثاتی، شمارش تعداد نقاط ناپیوستگی توابع شامل جزءصحیح، و رسم عمود بر یک خط از خارج و روی آن در هندسه یازدهم از این دست موضوعات است که البته درسنامه آنها هم خیلی به این موضوعات نپرداخته. پاسخنامه تشریحی انتهای هر فصل به شکل دوستونه است و نسبتا مختصر است. نکات مروری هم در پاسخنامه آمده اند و در بیشتر پاسخ ها دیده می شوند.

ستاره های توپر و توخالی در کنار تست ها برای علامت دار کردن تست های مروری و آموزشی استفاده شده اند. بنابراین اگر در حل تست های با ستاره توخالی گیر کردید، ساده از این موضوع عبور نکنید. در ماه های پایانی برای مرور می توانید از تست های با علامت ستاره توپر استفاده کنید.

ظاهر کتاب

ظاهر کتاب منطقی و دارای سر و شکل مناسبی است. در درسنامه با استفاده از کادرها، تست ها متمایز شده اند. فونت و سایز و … هم مناسب اند. اشکال و نمودارها با کیفیت رسم شده اند. البته در بعضی موارد مشکلی در چاپ نسخه در حال تحلیل وجود دارد. کاغذ کتاب کاهی نیست ولی سفید مطلق هم نیست و کمی تیره است. پاسخنامه دو ستونه است و نسبتا فشرده. ولی خیلی آزار دهنده نیست. طرح روی جلد کتاب مانند کتاب های میکرو و میکروطلایی با زمینه توسی است و عکس گوس ریاضیدان و فیزیکدان برجسته روی آن نقش بسته است.

 جمع بندی

کتاب ریاضیات جامع میکروطلایی با توجه به تک جلدی بودن مناسب برای بسیاری از دانش آموزان بخصوص دانش آموزان ضعیف و متوسط است. درسنامه های همراه با مثال های آموزشی و تعداد 2826 تست و پاسخ تشریحی همگی در یک جلد گرد هم آمده اند. خلاصه های انتهای فصل از ویژگی های دیگر این کتاب است. با توجه به حجم درسنامه ها و تست ها باید این کتاب در طول سال مورد استفاده قرار بگیرد.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسنده
علی‌اکبر طالبی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
912
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...