فصل آزمون ریاضیات تجربی جامع خیلی سبز

ریاضیات تجربی خیلی سبز

از {{model.count}}
160,000
120,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب فصل آزمون ریاضیات تجربی جامع خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

فصل آزمون ریاضیات تجربی جامع خیلی سبز


مقدمه

ریاضیات جامع تجربی از مجموعه کتاب های فصل آزمون خیلی سبز، کتابی بدون درسنامه و شامل تعداد زیادی آزمون موضوعی، فصلی و جامع است. این کتاب برای ایام جمع بندی کنکور بسیار مناسب است. البته با توجه به تعداد زیاد تست های آن می تواند به عنوان منبع مکمل در کنار کتاب تست دیگری در طول سال هم مورد استفاده قرار بگیرد. برای هر فصل تعدادی آزمون موضوعی وجود دارد که موضوعات آن فصل را به مباحث ریزتر شکسته است و دو آزمون جامع در انتهای هر فصل قرار دارد که در در ادامه به بررسی دقیق تر کتاب فصل آزمون ریاضیات تجربی می پردازیم. بعد از پایان همه فصول پاسخنامه کلیدی و تشریحی تست ها قرار گرفته است. فهرست کتاب فصل آزمون ریاضیات تجربی خیلی سبز شامل شماره صفحه آزمون ها و پاسخ تشریحی آنهاست و اطلاعات دیگری ندارد. لحن کتاب روان و رسمی است. این کتاب دارای 1120 تست است و 224 صفحه دارد. قبل از خرید اینترنتی کتاب فصل آزمون ریاضیات تجربی خیلی سبز ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

کتاب فصل آزمون ریاضی تجربی فاقد درسنامه است .

 تست (تمرین)

همان طور که از اسم ریاضی تجربی خیلی سبز از سری فصل آزمون بر می آید این کتاب مناسب آزمون دادن و ارزیابی مهارت کسب شده در زمینه تست زنی است. در مقدمه کتاب هم به این موضوع اشاره شده که زمان مناسب برای استفاده از این کتاب ایام جمع بندی و روزهای پایانی قبل از هر آزمون آزمایشی یا هر آزمون مهم دیگر است. در واقع برای استفاده بهینه از این کتاب باید شما آموزش کافی را دیده باشید و تعداد تست مناسبی را از منبع اولیه دیگری که تست های بیشتری دارد، زده باشید و حالا برای محک زدن خودتان از آزمون های این کتاب استفاده کنید.

موضوع قابل تامل این است که کتاب فصل آزمون ریاضیات تجربی خیلی سبز با 1120 تست نه آن قدری تست دارد که به عنوان تنها منبع تست زنی از اول سال از آن استفاده کنیم و نه آنقدر تست های آن کم است که بتوان همه آن ها را بعد از عید تحلیل و بررسی کرد. بنابراین بهترین حالت همان است که طی سال و همراه با تدریس دبیر به عنوان منبع مکمل تستی برای دانش آموزان متوسط به بالا که وقت زدن دو منبع را دارند مورد استفاده قرار بگیرد.

درباره آزمون های کتاب هم متذکر شویم که هر فصل شامل تعدادی آزمون جزئی یا موضوعی 10 تسته است که در آن مطالب آن فصل به بخش های کوچک تری تقسیم شده است. مثلا فصل حد به دو بخش 1) مفاهیم اولیه، رفع ابهام و پیوستگی و 2) حد در بینهایت و حد بینهایت تقسیم شده است. یعنی دارای دو آزمون جزئی است. البته فصل هایی مثل مجموعه ها که حجم مطالب کمی دارند آزمون موضوعی ندارند. بعد از آزمون های موضوعی هر فصل دو آزمون جامع 15 تسته قرار گرفته است که عنوان یکی از آنها استاندارد و دیگری به سوی 100 درصد است.

همان طور که از اسم آن ها بر می آید و در مقدمه هم گفته شده، آزمون استاندارد کاملا در حال و هوای کنکور و مطابق با ذائقه طراحان آن و با توجه به تمرین های کتاب درسی طرح شده اند. در مقدمه درباره آزمون به سوی 100 درصد این جمله گفته شده که دارای ایده های جدید هستند که تا بحال ندیده اید. البته این وعده محقق نشده، یعنی نه تنها خیلی از تست های این آزمون ها ایده جدیدی ندارند بلکه بسیاری از آنها سخت هم نیستند. شاید نهایتا در هر آزمون بتوان 2 سوال را جدید در نظر گرفت.

 اما درباره پوشش آزمون ها و توزیع تست ها چند موضوع قابل ذکر است:

  • توزیع تست ها در کتاب فصل آزمون ریاضی تجربی جامع خیلی سبز، در بسیاری موارد به خوبی و متناسب با اهمیت آن موضوع انجام شده است، ولی بعضی فصول هم تعداد تست مناسبی ندارند. از جمله این موارد می توان به حد و پیوستگی، مشتق و هندسه پایه (فصل 2 یازدهم) اشاره کرد. مثلا در فصل حد و پیوستگی همان طور که قبلا هم گفته شد، تمام موضوعات مفاهیم اولیه، رفع ابهام و پیوستگی فقط دارای یک آزمون 10 تایی هستند. جالب اینکه در این آزمون 10 تایی به ناچار فقط یک تست پیوستگی وجود دارد. البته تا حدی پوشش تیپ های مهم پیوستگی در آزمون های جامع اجرا شده، ولی باید در نظر داشت که دانش آموز بعد از یادگیری موضوع پیوستگی از دبیرش، نمی تواند از این کتاب استفاده کند و ناچار باید تا تمام شدن فصل منتظر بماند. این موضوع در هندسه پایه هم به چشم می خورد و موضوعات ترسیم های هندسی، استدلال و تالس باهم فقط یک آزمون 10 تسته دارند! که اصلا کافی نیست. در واقع در برخی فصول نیاز به تعداد آزمون های موضوعی بیشتری بود. این موضوع در لگاریتم هم صادق است و می شد آزمون های موضوعی بیشتری در نظر گرفت.
  • یکی از نقاط قوت آزمون ها این است که به سختی می توانید تستی پیدا کنید که در چارچوب کتاب درسی نگنجد. وسواس بسیار خوبی صورت گرفته تا تست ها در قالب کتاب های نظام جدید باشند.
  • پوشش مطالب در خیلی از فصول خوب است، ولی چند موضوعی هم هستند که با بهبود کیفیت تست های آنها، کتاب از این هم بهتر می شود. مثلا در موضوع معادلات گویا از مستطیل طلایی سوالی وجود ندارد. همچنین در بخش قدرمطلق، نمودارهای توابع قدرمطلقی اصلا پوشش خوبی ندارند و توابع گلدانی و آبشاری،x+|x| ، x||x و … دیده نمی شوند. سوالات بخش یکنوایی توابع تنوع خوبی ندارند و توابع نمایی، لگاریتمی، مثلثاتی، درجه دوم و … مهجور مانده اند. همچنین با توجه به تمرین های سخت کتاب درسی در موضوع بهینه سازی، پوشش مناسبی روی آنها صورت نگرفته است، به خصوص که بهینه سازی آزمون مستقلی ندارد.
  • تست های کنکور را گاهی بدون آدرس! در بین تست ها می بینیم. یعنی همه تست ها تالیفی نیستند.
  • در پایان آزمون ها، آزمون های جامع مشابه کنکور آمده اند. این آزمون ها بخوبی طراحی شده اند و سطح، کیفیت و نزدیکی آنها به سبک کنکور واقعا خوب است. این آزمون ها واقعا کم نقص هستند. یکی از مواردی که با رعایت آن، آنها را بهتر از قبل می کند این است که در بعضی آزمون ها ترتیب سوالات مشابه کنکور نیست. در کنکور ترتیب سوالات تقریبا مطابق بر ترتیب فصول کتاب های درسی است. مثلا در یکی از آزمون ها تست شمارش در انتهای آزمون آمده است. همچنین در یکی از آزمون ها تستی از رابطه هرون آمده که مختص دانش آموزان رشته ریاضی است.
  • پاسخ های تشریحی با کیفیت و کامل و با توضیحات فارسی لازم نوشته شده اند. پاسخ های تشریحی نکته یا یادآوری ندارند.

ظاهر کتاب

کتاب ریاضی تجربی جامع خیلی سبز از سری فصل آزمون مثل اکثر کتاب های این انتشارات دارای ظاهری مرتب و منظم است. اینکه آزمون ها بلافاصله بعد از یکدیگر شروع می شوند، خیلی خوب نیست ولی به کاهش حجم کتاب و قیمت آن کمک کرده است. از دو رنگ مشکی و بنفش در کتاب استفاده شده است. طرح روی جلد کتاب قرابت معنایی با آزمون دادن دارد، چرا که عکس تعدادی مداد است. دو ستونه بودن پاسخنامه کمی این بخش را فشرده کرده است که البته اذیت کننده نیست. نمودارها و اشکال هم خوب رسم شده اند.

 جمع بندی

فصل آزمون ریاضیات تجربی را که شامل همه مباحث ریاضی دهم، یازدهم و دوازدهم است، همه دانش آموزان رشته تجربی می توانند استفاده کنند، به شرط آنکه منبع تست اولی را کامل بررسی کرده باشند. بهترین زمان استفاده از این کتاب طی سال و در هفته های قبل از آزمون های آزمایشی و همچنین ایام جمع بندی بعد از عید تا کنکور است. همان طور که گفته شد این کتاب درسنامه ندارد و در مجموع 1120 تست دارد.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسندگان
رسول محسنی منش _ سروش موئینی _ میثم حمزه لویی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
227
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...