بانک تست ریاضیات تجربی جامع کنکور IQ (جلد اول) گاج

ریاضیات تجربی جامع کنکور IQ گاج

از {{model.count}}
385,000
288,570 تومان
26%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب بانک تست ریاضیات تجربی جامع کنکور IQ (جلد اول) گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

بانک تست ریاضیات تجربی جامع کنکور IQ (جلد اول) گاج


چکیده

ریاضیات جامع تجربی آی کیو گاج یک مجموعه دو جلدی است که همه مطالب ریاضی دهم، ریاضی یازدهم و ریاضی دوازدهم تجربی را پوشش می دهد. این مجموعه کاملا کنکوری است و جلد اول آن شامل تست ها و پاسخنامه تشریحی (دارای 811 صفحه و 2899 تست) و جلد دوم شامل درسنامه ها (دارای 362 صفحه) است. هر دو جلد دارای ساختاری مشابه هستند و تمامی مطالب سه کتاب ریاضی به شکل تجمعی در 18 فصل جمع آوری شده اند. مثلا فصل اول که مربوط به تابع است، همه مطالب تابع از هر سه کتاب را شامل می شود. هر فصل به تعدادی بخش تقسیم شده و در فهرست کتاب بجز شماره صفحه آغاز هر بخش اطلاعات بیشتری وجود ندارد. البته در جلد دوم شماره صفحه آغاز پاسخنامه هر بخش نیز گفته شده است. پیش از خرید آنلاین ریاضی تجربی جامع iq گاج نوشته محمد حسین صابری و علیرضا شعبانی نصر ادامه این مطلب را بخوانید.

در درسنامه ها بخش های آموزشی در کادر آبی رنگ و تست ها و مثال ها بدون کادر هستند که کاملا برخلاف صفحه آرایی های معمول است، ولی جالب از آب درآمده است. فونت و سایز نوشته ها در شرایط خوبی است و نمودارها و اشکال با کیفیت خوبی رسم شده اند. رنگ مکمل در جلد درسنامه آبی است، ولی در جلد تست ها از رنگ های متنوع تری مثل سبز و قرمز و نارنجی برای روح بخشیدن به کتاب استفاده شده است. البته در بخش پاسخ تشریحی باز هم رنگ مکمل فقط رنگ آبی است. کاغذ کتاب سفید است. جلد دوم (درسنامه) سبک است و قابلیت حمل و نقل راحتی دارد، ولی جلد اول نسبتا سنگین است.  طراحی جلد هر دو جلد مانند باقی سری کتاب های آی کیو گاج و به رنگ بنفش است و جذابیت خاصی ندارد.

کتاب ریاضی جامع تجربی ای کیو گاج می تواند تنها منبع آموزشی و تست دانش آموزان رشته تجربی برای کنکور باشد. با توجه به تعداد تست ها باید از اول سال دوازدهم مورد استفاده قرار بگیرد و نباید از نام آی کیو ترسید. درسنامه ها و تست ها در شرایط منطقی قرار دارند و برای دانش آموزان با هر سطحی قابل استفاده اند.  دانش آموزان با سطح پایین تر می توانند از حل تست های IQ+ که دشوار تر هستند صرف نظر کنند.

آموزش (درسنامه)

جلد دوم این مجموعه شامل درسنامه هاست. درسنامه ها سر راست و چکشی عمل می کنند و وقت را تلف نمی کنند. یکی از مهم ترین ویژگی های درسنامه ها این است که حدفاصل بین درسنامه کامل و خودآموز و یک درسنامه نکته وار و کوتاه را بخوبی رعایت کرده اند. کوتاه بودن بخش های توضیحی و درعین حال تعداد زیاد مثال های تشریحی (آموزشی) و تست های درسنامه، موید این موضوع است. مثلا فصل اول (تابع) دارای 83 تست در درسنامه است.

برخلاف آنچه که ممکن است از اسم کتاب (آی کیو) تصور کنید کتاب کاملا چارچوب کنکور را رعایت کرده است. علاوه بر بیراهه نرفتن در موضوعات، سطح درسنامه هم کاملا متناسب با کنکور نوشته شده و اصلا نباید ذهنیت قبلی نسبت به این کتاب داشت. اگر اطلاعاتی اولیه از مطالب داشته باشید (که از دانش آموز دوازدهمی همین انتظار می رود) یا از معلم سر کلاس مقدمه ای یادگرفته باشید، می توانید با درسنامه ها ارتباط برقرار کنید. مثلا در همان شروع فصل اول ضمن معرفی روش های نمایش تابع در یک جدول ضمن یادآوری این موضوع برای دانش آموزان، اطلاعات مربوط به این بخش طبقه بندی هم می شود. مثال های تشریحی درسنامه خیلی خوب و مهم هستند و توصیه می کنیم حتما آنها را قبل از ورود به تست ها حل کنید. تست های درسنامه هم با توجه به تعددشان عجله ای برای سخت شدن ندارند و تست های اولیه را به راحتی حل می کنید و امیدوارانه ادامه خواهید داد. مراحل حل تست ها هم نسبتا کامل اند و بعید است در حل آنها گیر کنید.

لحن درسنامه تقریبا در تمامی قسمت ها ساده و روان و در عین حال رسمی است، بجز بخش هایی که در پرانتز و با فونتی متفاوت آمده اند و نقش راهنمایی و مشاوره دارند. پوشش مطالب و نکات در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و عملکرد دل نشین درسنامه ها و بخش بخش شدن آنها به مطالعه پیوسته و مستمر آن کمک می کند. ممکن است نکات خیلی خاص هم در بعضی از درسنامه ها ببینید که شاید خودتان متوجه بشوید نیازی به این همه وسواس نیست و خاص بودنشان رو درک کنید که در این صورت بهتر است آنها را نادیده بگیرید. رعایت چارچوب کنکور و کتاب درسی، مثال های تشریحی و تستی زیاد، بعضی نکات خاص مهم ترین ویژگی های درسنامه ها هستند.

تست (تمرین)

تست های کتاب در جلد اول آمده اند. البته تست ها تنها مطالب جلد اول نیستند. هر فصل در شروع دارای یک درسنامه خلاصه است که برای شب امتحان خوب است و حجم خیلی کمی دارد. مثلا همان فصل اول تابع درسنامه خلاصه 6 صفحه ای دارد. یکی از محاسن جدا بودن درسنامه از تست ها این است که دانش آموزانی که نیازی به منبع آموزشی ندارند فقط جلد اول را تهیه می کنند. مجموعا کتاب در جلد دوم دارای 2899 تست است و با توزیع مناسبی بین فصول تقسیم شده است. تست های کنکور های سال های اخیر، تست های آزمون های گاج، تست های برگرفته از تمرین های کتاب درسی و تست های تالیفی منابع تامین این تست ها هستند. همان طور که گفتیم هر فصل دارای تعدادی بخش است و در هر بخش نیز سعی شده با جملاتی جداکننده حالت میکروطبقه بندی تست ها حفظ شود. در هر یک از قسمت ها عموما تست ها ساده به سخت چیده شده اند. تست های کنکور و تالیفی و … بسته به سطح شان لابه لای هم قرار گرفته اند.

دو دسته از تست ها با علامتی از بقیه جدا شده اند. یکی تست ها با رنگ شماره آبی که تست ها مهم ترند و برای دانش آموزانی که وقت کمتری دارند قابل استفاده اند. البته از این بخش در زمان های مرور و جمع بندی هم می توان استفاده کرد. یکی هم تست های سخت تر که با علامت IQ+ از بقیه متمایز شده اند. تست های IQ+ با توجه به سطح شان معمولا در تست های پایانی جای گرفته اند. نکته ای که در مورد این تست ها مهم است این است که با وجود نام IQ+ در چارچوب کنکور هستند و به جاده خاکی نزده اند.

درباره پاسخنامه کتاب هم باید گفت که دارای چندین ویژگی مثبت است. اول تک ستونه بودن و فونت خوب آن، دوم توضیحات مبسوط و کافی به زبان فارسی و سوم نوشتن راه دوم برای بعضی تست ها. تست های کنکور 1400 (فقط داخل کشور) در پایان کتاب و فقط با پاسخنامه کلیدی آمده اند.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسندگان
علیرضا شعبانی نصر _ محمد حسین صابری
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
816
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...