روانشناسی جامع انسانی سری میکرو طبقه بندی گاج

روانشناسی گاج

از {{model.count}}
161,000
120,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب روانشناسی جامع انسانی سری میکرو طبقه بندی گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

روانشناسی جامع انسانی گاج


یکی از دروس رتبه‌ساز کنکورهای رشتهٔ انسانی درس روان‌شناسی است. یادگیری این درس با توجه به نقش اساسی آن در نتیجهٔ کنکور دارای اهمیّت ویژه‌ای است. به همین دلیل، دانش‌آموزان پایهٔ یازدهم باید برای فراگیری این درس به اندازهٔ لازم وقت گذاشته از مرور پیوستهٔ آن غافل نشوند. دانش‌آموزان پایهٔ دوازدهم نیز باید تمامی مباحث را مرور کرده و تست‌های آن‌ها را پاسخ دهند تا بتوانند از عملکرد مطلوب خود در سؤالات کنکور این درس اطمینان حاصل نمایند. از این رو، دسترسی به کتابی جامع که تمامی دروس روان‌شناسی را به خوبی آموزش داده و تست‌های مختلفی از تمامی مباحث ارائه کند، یکی از اولویت‌های اساسی دانش‌‍آموزان این رشته است. کتاب روان‌شناسی کنکور از سری کتاب‌های میکرو انتشارات بین‌المللی گاج منبعی بسیار خوب برای یادگیری و مرور کامل تمامی دروس روان‌شناسی کنکور است. این کتاب به نوشته ی الهه همایون‌زاده و فرناز نصیری، علاوه بر آموزش کامل تمامی نکات مهم دروس روان‌شناسی در قالبی کاملاً مشابه کتاب درسی، مجموعهٔ متنوعی از تست‌های این درس به همراه پاسخنامهٔ تشریحی ارائه کرده است.

ویژگی‌های کتاب روان‌شناسی کنکور میکرو گاج

این کتاب در یک جلد ارائه می‌شود و شامل درسنامه‌های کامل و کاربردی تمامی مباحث درس روان‌شناسی، انواع تست‌های کنکوری و تألیفی و پاسخنامهٔ تشریحی آن‌هاست. همچنین معادل انگلیسی اصطلاحات کتاب درسی نیز در جداولی منظم ارائه شده است. سؤالات روان‌شناسی کنکورهای انسانی داخل و حارج کشور سال ۹۹ نیز در ویرایش جدید به کتاب افزوده شده است. این کتاب با ۱۹۱ صفحه و ۷۳۳ تست، مجموعهٔ کاملی از تست‌های کنکوری و تألیفی که بر حسب دروس کتاب درسی مرتب شده‌اند، را ارائه کرده است. تست‌های این کتاب نه تنها منبع بسیار مناسبی برای دانش‌آموزانی که می‌خواهند درس روان‌شناسی را به طور کامل و دقیق مرور کرده و خود را برای پاسخ‌دهی مطلوب به سؤالات کنکور این درس آماده کنند، است؛ بلکه می‌تواند به دانش‌آموزان پایهٔ یازدهمی که می‌خواهند مباحث را کامل و عمیق یاد بگیرند و با تست‌های آن آشنا شوند، به عنوان یک منبع کمک آموزشی درکنار کتاب درسی بسیار کمک کند. کلیدی‌ترین ویژگی این کتاب پاسخنامهٔ تشریحی کامل آن است. این پاسخنامه سؤال‌ها را به گونه‌ای توضیح داده است که همهٔ ابهام‌ها تا حد ممکن رفع شوند. همچنین در این پاسخنامه تنها به توضیح گزینهٔ درست بسنده   نشده و در صورت لزوم، تمامی گزینه‌ها بررسی گشته‌اند. یکی دیگر از ویژگی‌های برتر پاسخنامهٔ این کتاب استفاده از شکل‌ها و نمودارهای مختلف برای فهم بیشتر دانش‌آموزان است. این پاسخنامه به سبب نکات مفید مذکور در آن می‌تواند به مانند یک جزوه، مکمل درسنامه‌های کتاب باشد. درسنامه‌های این کتاب تمامی مباحث درس روان‌شناسی را به تفصیل توضیح داده و نکات لازم برای کنکور را نیز بیان کرده است. استفادهٔ به‌جا از شکل‌ها و مثال‌های کاربردی در این درسنامه برترین ویژگی آن است. درسنامهٔ این کتاب هم یک مکمل عالی برای کتاب درسی است و هم می‌تواند به طور مستقل یک منبع کامل آموزشی برای داوطلبین شرکت در کنکور رشتهٔ انسانی باشد. یکی از ویژگی‌های جالب این کتاب ترتیب ارائهٔ بخش‌های متنوع آن است. در این کتاب ابتدا تست‌ها و پاسخنامه قرار داده شده و درسنامه‌ها در آخر کتاب قرار گرفته‌اند. با این حال پیشنهاد می‌شود ابتدا درسنامه‌ها مطالعه شده و سپس تست‌ها پاسخ داده شوند. از نظر میزان دشواری، تست‌های طرح شده در این کتاب کاملاً در سطح تست‌های کنکورهای سراسری انسانی هستند و برای دست‌یابی به نتیجهٔ مطلوب در کنکور لازم است که دانش‌آموزان بر تمامی سؤالات مطرح شده در این کتاب تسلط پیدا کنند.

منبع تست‌های کتاب روان‌شناسی کنکور میکرو گاج

تست‌های این کتاب را می‌توان به سه دستهٔ تست‌های کنکور سراسری، تست‌های تألیفی و تست‌های تألیفی ترکیبی تقسیم نمود. شرح این دسته‌بندی به صورت زیر است:

تست‌های کنکور سراسری

این دسته از تست‌های کتاب کاملاً مشابه تست‌های اصلی کنکورهای سراسری رشتهٔ انسانی هستند و بدون هیچ‌گونه تغییری ارائه شده‌اند. سال کنکور مربوطه و همچنین داخلی یا خارجی بودن آن جلوی هر سؤال از این دسته نوشته شده است.

تست‌های تألیفی

نوسندگان این کتاب در هر درس تعدادی سؤال تألیفی مناسب و مختلف ارائه کرده‌اند تا دانش‌آموزان بتوانند به کمک آن‌ها همهٔ مطالب موجود در کتاب درسی خود را عمیقاً یاد گرفته مهارت تست‌زنی خود را افزایش دهند.

تست‌های تألیفی ترکیبی

مفاهیم مورد نیاز برای حل این سری از تست‌ها مرتبط با دو یا چند درس متنوع از کتاب درسی است. دروس مرتبط با تست‌ها در جلوی آن‌ها نوشته شده است.

مرور کلی کتاب

این کتاب تمامی مباحث ذکر شده در دروس روان‌شناسی را به صورتی منسجم و بعضاً حتی بهتر از کتاب درسی آموزش داده است. سعی این کتاب بر آن بوده است که از توضیح کامل هیچ نکته‌ای فروگذاری نشود. این کتاب مشابه دیگر کتاب‌های جامع مختص کنکور، شامل درسنامه‌های کامل ، تست‌های جامع و پاسخنامهٔ تشریحی است. بخش‌های این کتاب به شرح زیر است:

تست‌ها

در بخش اول این کتاب، تست‌ها که بر حسب ارتباطشان با دروس متنوع تقسیم‌بندی شده‌اند، با ترتیبی کاملاً مشابه ترتیب دروس کتاب درسی، ارائه شده‌اند. تست‌های همهٔ دروس پشت هم نوشته شده‌اند.

پاسخنامهٔ تشریحی

پس از تمام شدم تست‌ها، پاسخنامهٔ تشریحی آن‌ها قرار داده شده است که تمامی سؤال‌ها را به طور کامل توضیح داده است.

درسنامه‌ها

آخرین بخش کتاب درسنامه‌های آن است. تمامی دروس کتاب روان‌شناسی به طور کامل همراه با چندین مثال کاربردی توضیح داده شده است.

معادل انگلیسی اصطلاحات کتاب درسی

با توجه به آن‌که در کنکورهای نظام قدیم همواره از معادل انگلیسی اصطلاحات به کار رفته در کتاب درسی، سؤال مطرح شده است، معادل انگلیسی اصطلاحات به کار رفته در هر درس از کتاب درسی در یک جدول به صورتی منسجم نوشته شده است. با وجود آن‌که در ابتدای کتاب درسی گفته شده است که دانستن این اصطلاحات انگلیسی لازم نیست، بهتر است که این جداول مطالعه گردند.

جمع‌بندی

این کتاب با ارائهٔ درسنامه‌های منسجم، کامل و قوی در کنار تست‌های جامع و مختلف تألیفی و کنکوری در سطحی مشابه به سطح کنکور به همراه پاسخنامهٔ تشریحی، هم برای داوطلبین شرکت در کنکورهای انسانی و هم برای دانش‌آموزان پایهٔ یازدهم رشتهٔ انسانی که می‌خواهند روان‌شناسی را به خوبی یاد بگیرند، بسیار مفید است؛ چرا که توضیحات درسنامه‌های این کتاب تمامی مفاهیم را به نحو احسن آموزش داده و از ذکر هیچ نکته‌ای صرف‌نظر نکرده است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
فرناز نصیری _ الهه همایون‌زاده
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
192
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...