دین و زندگی جامع کنکور سری iQ گاج

دین و زندگی جامع گاج

از {{model.count}}
210,000
157,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب دین و زندگی جامع کنکور سری iQ گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

دین و زندگی جامع کنکور سری iQ گاج


درس دین و زندگی به عنوان یکی از دروس عمومی در کنکور دارای اهمیت فراوانی است. در واقع تراز این درس در میان دیگر دروس عمومی می‌تواند تا حد بسیار قابل توجهی تعیین‌کنندهٔ نتیجهٔ کنکور سراسری باشد. از این رو با توجه به ماهیت فرّار درس دین و زندگی، مطالعهٔ مستمر آن در پایهٔ دوازدهم امری بسیار مهم است. عموم دانش‌آموزان در پایهٔ دوازدهم در کنار یادگیری مباحث جدید، به مرور دروس سال‌های گذشته نیز می‌پردازند. در این بین، دسترسی به کتابی جامع جهت سنجیدن توانایی تست‌زنی و اطمینان حاصل نمودن از یادگیری کامل تمامی مباحث هر سه پایه، می‌تواند به دانش‌آموزان کمک فراوانی کند. کتاب بانک تست دین و زندگی جامع از مجموعه کتاب‌های آی‌کیو انتشارات گاج می‌تواند منبع بسیار مناسبی برای مرور و یادگیری کامل درس دین و زندگی هر سه پایه باشد. این کتاب به تألیف علی‌رضا دلشاد، علی‌اکبر آخوندی و محسن کلهری، مجموعهٔ کاملی از تست‌های مختلف درس دین و زندگی هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم ارائه می‌کند. از مهم‌ترین ویژگی‌های این کتاب می‌توان به شمول سؤالات کنکور ۹۹ اشاره نمود.

ویژگی‌های کتاب بانک تست دین و زندگی جامع سری آی کیو گاج

این کتاب که تنها در یک جلد ارائه می‌شود، با استفاده از طرح‌ها و رنگ‌های مختلف از خسته شدن زودهنگام چشمان خوانندگان کتاب جلوگیری می‌کند. طراحی زیبا و رنگارنگ این کتاب جلوه‌ای زیبا و مفرّح به مرور درس دین و زندگی می‌بخشد. این کتاب با ارائه‌ای جامع از تست‌های تألیفی و کنکوری جدید شامل کنکورهای سراسری سال ۱۳۹۹ برای دانش‌آموزان پایهٔ دوازدهمی که قصد مرور کامل و دقیق تمامی دروس دین و زندگی هر سه پایه را دارند، بسیار کاربردی و مفید است. این کتاب دارای ۴۸۰ صفحه و ۳۲۵۶ تست بوده که ۱۰۳۲، ۱۳۰۹ و ۹۱۵ عدد از آن‌ها به ترتیب مربوط به پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم است. لازم به ذکر است که این کتاب با هدف دستیابی به نتیجهٔ مطلوب در کنکورهای سراسری نوشته شده و هیچ‌گونه تستی ورای کنکور ندارد؛ اما با توجه به رقابت سنگین داوطلبین کنکورهای سراسری، لازم است که دانش‌آموزان با هرگونه تست اعم از سخت یا ساده آشنا شوند؛ که این کتاب با ارائهٔ سؤالاتی با میزان سختی کاملاً مشابه سؤالات کنکور، این فرصت را به دانش‌آموزان می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های این کتاب می‌توان به نداشتن درسنامهٔ آموزشی اشاره نمود. طبق سخن نویسندگان کتاب باتوجه به ماهیّت فرّار درسنامه‌های حجیم و این‌که معمولاّ دانش‌آموزان چنین درسنامه‌هایی را نمی‌خوانند، در این کتاب درسنامه‌ای ارائه نشده و فرض بر آن قرار گرفته که بهترین درسنامه همان کتاب درسی دانش‌آموزان می‌باشد. پاسخنامهٔ این کتاب نیز یک پاسخنامهٔ تشریحی است که هر تست را کامل توضیح داده است؛ اما نکته یا درسنامه‌ای در توضیحات سؤالات مشخص نشده است. یک ویژگی خوب دیگر این کتاب نیز آن است که در ابتدای کتاب توضیحات کلی در مورد سطح کتاب و روش بهینهٔ استفاده از آن تحت عنوان مقدمهٔ نویسندگان آورده شده است. کلیدی‌ترین ویژگی این کتاب طبقه‌بندی موضوعی همهٔ تست‌های آن است. تست‌ها در مرحلهٔ اول بر حسب پایهٔ تحصیلی و شمارهٔ درس طبقه‌بندی شده و سپس تست‌های هر درس بنا بر موضوع به ۲ تا ۵ بخش تقسیم شده‌اند. در ابتدای هر بخش موضوع تست‌های آن بخش و شمارهٔ صفحات مربوط به آن در کتاب درسی گفته شده است و در انتهای هر درس تعدادی تست کلی از آن درس تحت عنوان تست‌های تکمیلی ارائه شده است.

منبع تست‌های کتاب

تست‌های این کتاب را می‌توان به سه دستهٔ تست‌های تالیفی، تست‌های کنکور سراسری و تست‌های کنکور سراسری با تغییر تقسیم نمود. منبع تست‌ها جلوی هر تست نوشته شده است و شرح آن به صورت زیر است:

تست‌های کنکور سراسری

این دسته از تست‌های کتاب کاملاً مشابه تست‌های اصلی کنکور سراسری هستند و بدون هیچ‌گونه تغییری ارائه شده‌اند.

تست‌های کنکور سراسری با تغییر

این دسته از تست‌ها، در واقع همان تست‌های کنکورهای سراسری هستند که در راستای منطبق شدن بر کتاب‌های درسی جدید توسط نویسندگان کتاب تغییر داده شده‌اند. این تغییرات تا حد ممکن بدون تغییر چهارچوب اصلی سؤالات کنکور در آن‌ها اعمال شده است.

تست‌های تألیفی

نویسندگان کتاب در هر بخش با حفظ کلّیت ساختاری سؤالات کنکورهای سراسری، تعدادی سؤال تألیفی مناسب جایگزین تست‌های مربوط به بخش‌های حذف شده یا تغییر کرده از کتب درسی کرده‌اند. در هر بخش موضوعی کتاب ابتدا خودِ تست‌های کنکور سراسری و سپس تست‌های کنکور سراسری با تغییر آورده شده است. سپس تست‌های تألیفی در انتهای هر بخش و همچنین در انتهای هر درس (بخش تست‌های تکمیلی) ارائه شده است.  

نحوهٔ صحیح استفاده از کتاب بانک تست دین و زندگی جامع آی کیو گاج

از این کتاب به روش‌های زیر می‌توان استفاده نمود:

یادگیری درس‌به‌درس

به دلیل طبقه‌بندی موضوعی کتاب، دانش‌آموزان می‌توانند به کمک این کتاب، دین و زندگی هر سه پایه را درس‌به‌درس مرور کرده و از یادگیری کامل خود اطمینان حاصل نمایند. برای این کار دانش‌آموزان بهتر است قبل از مشاهدهٔ تست‌های یک بخش، ابتدا صفحات مربوط به آن موضوع را از کتاب درسی خود مطالعه کنند. شمارهٔ صفحات مربوطه در ابتدای بخش گفته شده است. پس از مطالعهٔ کتاب درسی، دانش‌آموزان می‌توانند به تست‌های آن بخش پاسخ داده و پس از بررسی آن‌ها به کمک پاسخنامهٔ تشریحی تست‌ها، نکات مهم مربوط به تست‌ها را به کتاب درسی خود اضافه کنند. بدین ترتیب کتاب درسی دانش‌آموزان، خود به یک منبع کامل و بسیار مفید برای کنکور تبدیل می‌شود. پس از تکمیل هر درس، دانش‌آموزان می‌توانند با پاسخ‌دهی به سؤالات تکمیلی آن درس از یادگیری خود مطمئن شده و کل درس را مرور کنند. این کتاب در واقع با هدف اعمال چنین روشی نوشته شده است. تقسیم‌بندی منسجم این کتاب همچنین این امکان را به دانش‌آموزان می‌دهد که اگر تنها نیاز به مرور چند درس مشخص دارند، بتوانند به راحتی فقط به بررسی سؤالات آن دروس بپردازند.

یادگیری موضوعی

در صورتی که دانش‌آموزان به طور خاص در یک بخش مشخصی از یک یا چند درس دارای تسلط کافی نیستند، به راحتی می‌توانند به کمک شمارهٔ صفحات مربوط به موضوعات مد نظرشان در کتاب درسی، بخش مربوطه از کتاب را یافته و تنها به سؤالات آن بخش‌ها پاسخ داده و در نتیجه وقت کمتری بر روی بخش‌هایی که تسلط بالایی در آن دارند، بگذارند. به عنوان مثال دانش‌آموز می‌تواند برای تسلط بیشتر و رفع اشکال موضوع «راه‌های تقویت اخلاص» از درس چهارم دین و زندگی پایهٔ دوازدهم، تست‌های مربوط به آن را به راحتی در این کتاب پیدا کرده و به تمامی آن‌ها پاسخ دهد؛ در حالی‌که برای مرور باقی بخش‌های این درس تنها به پاسخ دادن به سؤالات کنکور سراسری مشخص شده در این بخش‌ها بسنده کند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسندگان
علی‌اکبر آخوندی _ علیرضا دلشاد
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
512
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...