دین و زندگی جامع کنکور انسانی میکروطبقه بندی گاج

دین و زندگی گاج

از {{model.count}}
240,000
180,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب دین و زندگی جامع کنکور انسانی میکروطبقه بندی گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

دین و زندگی جامع کنکور انسانی میکروطبقه بندی گاج


درس دین و زندگی یکی از مهم‌ترین دروس موجود در کنکور رشتهٔ انسانی است. زیرا اهمیت ویژهٔ این درس برای دانش‌آموزان رشتهٔ انسانی بر کسی پوشیده نیست. عملکرد بسیار خوب در پاسخ‌دهی به سؤالات این درس در کنکور، به طور مستقیم تأثیر فراوانی بر رتبهٔ کنکور دانش‌آموزان این رشته می‌گذارد. به همین دلیل دانش‌آموزان باید برای یادگیری این درس وقت بسیاری گذاشته و از منابع آموزشی مفید بیشترین استفاده را ببرند. در نتیجه، دسترسی به یک کتاب جامع که هم تمامی نکات کتب درسی هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم را کامل توضیح دهد و هم سؤالات و تست‌های مختلف و کافی در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد، در اولویت‌های اساسی دانش‌آموزان قرار دارد. جلد اول کتاب دین و زندگی جامع انسانی از مجموعه کتاب‌های میکرو انتشارات بین‌المللی گاج یک منبع کمک آموزشی عالی برای یادگیری کامل تمامی دروس دین و زندگی هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم رشتهٔ انسانی است. این کتاب به نوشته افشین پورافشار، علاوه بر آموزش مفصل تمامی مفاهیم و نکات مهم دروس دین و زندگی در قالبی کاملاً منطبق بر کتاب درسی، مجموعهٔ گسترده و مختلفی از تست‌های کنکوری و تألیفی این درس ارائه کرده است.

ویژگی‌های کتاب دین و زندگی جامع انسانی میکروطبقه‌بندی

این کتاب در دو جلد ارائه می‌شود که جلد اول آن به درسنامه‌ها و پرسش‌های چهار گزینه‌ای اختصاص یافته است و پاسخنامهٔ تشریحی سؤالات مجلد اول، در جلد دوم ارائه شده است. کلیدی‌ترین ویژگی جلد اول این کتاب بانک تست فوق‌العادهٔ آن است. این کتاب با ۶۳۲ صفحه و ۲۶۸۲ تست که بر حسب دروس کتب درسی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم مرتب شده‌اند، یک منبع بسیار کاربردی برای یادگیری کامل و همچنین مرور درس دین و زندگی برای کنکور است. از این تست‌ها ۸۷۰، ۱۰۵۳ و ۷۵۹ تست به ترتیب مربوط به پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم هستند. از نظر میزان سختی ، تست‌های مطرح شده در این کتاب مختلفی بوده و همگی کاملاً در سطح تست‌های کنکورهای سراسری هستند. دانش‌آموزانی که بتوانند به تسلّط کاملی بر تست‌های این کتاب برسند، می‌توانند از پاسخ‌دهی بی‌نقص خود در سؤالات کنکور، به ویژه کنکور سال ۱۴۰۰ که کنکور هدف نویسنده کتاب است، اطمینان حاصل نمایند. ویژگی برتر دیگر جلد اول این کتاب درسنامه‌های کامل و کاربردی آن است. در ابتدای درسنامهٔ هر درس ابتدا هدف کلی درس بیان شده و عناوین و اصطلاحات درس معرفی شده است. در ادامه نیز متون کتاب درسی، فعالیت‌های کلاسی،  اندیشه و تحقیق‌ها، تدبر در قرآن، تفکر در احادیث و… همگی توضیح داده شده‌اند. آیات و احادیث هر درس نیز که عموماً مهم‌ترین و پرسؤال‌ترین بخش هر درس هستند، در جداولی آورده شده و متن عربی آیه یا حدیث، ترجمهٔ لغت‌به‌لغت آن به همراه ترجمهٔ روان، پیام‌ها، روابط علّت و معلولی، نکات ترکیبی، شأن نزول آیات و ارتباط معنایی آن‌ها به طور کامل بررسی شده است. نکات مهم هر درس نیز در انتهای درسنامهٔ آن درس در کادری با عنوان «کتاب درسی زیر ذره‌بین» برای جمع‌بندی و مرور نهایی درس قرار داده شده است. از آن‌جا که این کتاب در توضیحات درسنامه‌ها تمامی مفاهیم کتاب درسی را به بهترین شکل آموزش داده و در کنار این آموزش کامل و قوی تست‌های مختلف و بسیار جامعی ارائه کرده است، نه تنها کتابی ایده‌آل برای دانش‌آموزان متقاضی شرکت در کنکورهای سراسری است، بلکه می‌تواند برای دانش‌آموزان پایهٔ دهم و یازدهم نیز بسیار مفید باشد. همان‌طور که می‌دانید کتب درسی دین و زندگی رشتهٔ انسانی در سال‌های اخیر تغییرات فراوانی کرده است. این کتاب با بررسی دقیق این تغییرات، درسنامه‌هایی کامل، منسجم و منطبق بر کتاب‌های درسی جدید ارائه کرده است. در واقع درسنامه‌های این کتاب با بیان تمامی نکات لازم برای کنکور، نه تنها یک مکمل بی‌نقص برای کتب درسی هستند، بلکه می‌توانند به‌خودی‌خود یک منبع کامل آموزشی برای داوطلبین شرکت در کنکور باشند. یکی دیگر از ویژگی‌های خوب این کتاب نیز توضیح کامل بخش‌های متنوع کتاب، به خصوص بخش‌های موجود در درسنامه‌ها و انواع تست‌های ارائه شده، در بخش «مقدمهٔ مؤلف» در ابتدای کتاب است. جلد اول این کتاب فاقد پاسخنامهٔ تشریحی بوده اما پاسخنامهٔ کلیدی تمامی تست‌ها جهت تسهیل چک کردن پاسخ‌هایی که دانش‌آموزان به سؤالات می‌دهند، در انتهای کتاب قرار گرفته است.

منبع تست‌های کتاب دین و زندگی جامع انسانی میکروطبقه‌بندی

تست‌های این کتاب را می‌توان به سه دستهٔ تست‌های کنکوری، تست‌های تألیفی و تست‌های ترکیبی تقسیم نمود. در هر درس تست‌های هر دسته با تیتر مربوطه از تست‌های دیگر جدا شده است. شرح این دسته‌بندی به صورت زیر است.

تست‌های کنکوری

این دسته از تست‌های کتاب که از میان تست‌های پرکاربرد و پرتکرار کنکورهای سراسری انتخاب شده‌اند، کاملاً مشابه تست‌های اصلی کنکور سراسری بوده و بدون هیچ‌گونه تغییری ارائه شده‌اند. سال و رشتهٔ کنکور سراسری مربوطه جلوی هر سؤال از این دسته نوشته شده است.

تست‌های تألیفی

نویسنده این کتاب در هر درس با توجه به نیاز دانش‌آموزان به تعداد کافی تست جهت یادگیری و تثبیت بهتر مفاهیم در ذهن، تعدادی سؤال تألیفی مناسب و متنوع ارائه کرده است تا دانش‌آموزان بتوانند از یادگیری خود اطمینان حاصل فرمایند. این دسته از تست‌ها به صورت دقیق و موشکافانه از متون کتب درسی و مفاهیم آیات و روایات آن‌ها طرح شده‌اند.

تست‌های ترکیبی

از آن‌جا که در کنکورهای برگزار شده در سال‌های اخیر تعدادی سؤال ترکیبی که از مفاهیم مربوط به چند درس متنوع کتب درسی طرح شده‌اند، دیده شده است، در انتهای هر درس از این کتاب نیز تعدادی سؤال تألیفی ترکیبی قرار داده شده است که به همین سبک ذکر شده طرح شده‌اند و عموماً در سطح بالاتری نسبت به باقی سؤالات آن درس قرار دارند. پاسخ دادن به این سؤالات به دانش‌آموزان برتری که هدف ۱۰۰ زدن دارند، اکیداً پیشنهاد می‌شود.

جمع‌بندی

جلد اول از این کتاب تمامی دروس دین و زندگی هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم رشتهٔ انسانی را با ترتیبی منطبق بر کتب درسی به طور منسجم و کاملاً تفضیلی آموزش داده و با ارائهٔ تست‌های کنکوری، تألیفی و ترکیبی بسیار مختالف و جامع دانش‌آموزان رشتهٔ انسانی که می‌خواهند عملکرد خوبی در کنکور داشه باشند را برای شرکت در کنکورهای سراسری آماده می‌سازد. همچنین این کتاب به دانش‌آموزان پایهٔ دهم و یازدهمی که به یک منبع کمک آموزشی کاربردی برای یادگیری هرچه‌بهتر و تقویت پایهٔ خود در این درس نیاز دارند، کمک فراوانی می‌کند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
افشین پورافشار
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
672
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...