دین و زندگی جامع پایه کنکور دهم و یازدهم (بهمن آبادی) سفیرخرد

دین و زندگی جامع سفیر خرد

از {{model.count}}
149,000
111,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب دین و زندگی جامع پایه کنکور دهم و یازدهم  (بهمن آبادی) سفیرخرد از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

دین و زندگی جامع پایه کنکور دهم و یازدهم  (بهمن آبادی) سفیرخرد


هدف از نوشتن کتاب دین و زندگی پایه دهم و یازدهم سفیر خرد پوشش مطالب برای کنکورهای آزمایشی و کنکور سراسری است. چیدمان درس ها مطابق با مطالب آموزشی مورد نظر کنکور سراسری است. در ادامه به بررسی کتاب دین و زندگی پایه سفیر خرد می پردازیم. این کتاب مجموعا 2571 تست دارد و 360 صفحه است. ضمنا این کتاب پاسخنامه تشریحی ندارد.

فهرست کتاب هیچ اطلاعات جدیدی به ما نمی‌دهد ولی در مقدمه،  نویسنده توضیح کاملی راجع به بخش‌های مختلف که در کتاب هست، صحبت می‌کند و این بخش ما رو با اهداف کتاب، نحوه‌ی خواندن و چگونگی یادگیری از این کتاب آشنا می‌کند. لحن کتاب کاملاً رسمی است. قبل از خرید اینترنتی کتاب دین و زندگی پایه سفیر خرد ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

قالب درسنامه کتاب دین و زندگی پایه دهم و یازدهم ساده نیست، یعنی متن کتاب به ‌صورت نمودار درختی توضیح داده شده است و با رنگی کردن سبز در بخش دهم و آبی در بخش یازدهم، بخش‌های مهم از متن اصلی کتاب جدا شده اند. حجم درسنامه خیلی منطقی و معقول است و حتی بیش ‌از حد توضیح داده شده است و نمی‌توان از این نکته براحتی گذشت که درسنامه طوری نوشته شده است که می‌تواند هم تمرین های کتاب و بحث تشریحی و هم کنکور و سوالات چهارگزینه ای را پوشش بدهد. در کتاب هیچ بحثی یا نکته‌ایی مهم برای امتحان نهایی نیامده است و نویسنده فقط به پاسخ اندیشه و تحقیق بسنده می‌کند.

مخاطب درسنامه‌ی کتاب دین و زندگی پایه سفیر خرد همه‌ی دانش آموزان هستند، یعنی هر دانش‌آموزی با هر سطح آموزشی می‌تواند از این کتاب استفاده کند. درسنامه بیشتر به آموزش نکته وار و تستی پرداخته است و عمق دادن به مطلب در اولویت بعدی قرار دارد. در هیچ جای کتاب مطلبی خارج از مباحث کتاب و کنکور نیست. تست های تألیفی متناسب با مطالب یاد داده شده در درسنامه و مطالب آمده شده در کنکور، طراحی شده است. با مطالعه برنامه‌ریزی شده، تکرار و مرور درس هر دانش‌آموزی می‌تواند تست ها را به ‌راحتی پاسخ بدهد.

درسنامه بیشتر به‌صورت نمودار درختی است، یعنی متن کتاب به‌صورت نمودار درختی و با برجسته کردن بعضی کلمات توضیح داده شده اند. استفاده از نمودار درختی آمده در کتاب دین و زندگی پایه دهم و یازدهم سفیر خرد خیلی خوب است و برخلاف بقیه‌ی تیپ نمودارهای درختی که خیلی نامفهوم است، برای تمام دانش آموزان مناسب است.

 تست (تمرین)

بخش برجسته و عالی کتاب دین و زندگی 10 و 11 سفیر خرد، تست های این کتاب است. تعداد تست ها بسیار مناسب برای هر درس است و شاید تعدادی از دانش آموزان، نسبت به از تعداد زیاد تست ها، معترض باشند اما این حجم را نباید لزوما بعد از درس انجام داد. باید برخی از تست ها را بعد از درس به ‌عنوان تست تمرینی یا آموزشی و برخی از تست ها را با برنامه‌ریزی (ضریب 2 یا ضریب 3 یا …) در بازه‌های متنوع (دی، عید، بعد از عید) انجام داد و حتی می‌توان تعدادی از آن‌ها را برای دوران جمع‌بندی استفاده کرد.

تست ها شامل دو بخش اند: تألیفی (خط به خط) و کنکور سراسری (تست هایی که از آن درس در کنکور ادوار مختلف آمده است). در تمجید تست های این کتاب باید گفت که در کنکوری سراسری سال 98،  11 تست این کتاب عینا آمده بود. در طراحی و تدوین تست ها، سعی شده تست ها از مطالب و چارچوب کتاب، خارج نشوند.

تست های تألیفی چون خط به خط مطرح شده باعث تسلط دانش‌آموز با هر سطحی به مطالب، نکته‌ها و ارتباط‌های معنایی در کتاب می شود. پیشنهاد در تست زنی این کتاب ابتدا مسلط شدن به تست های آموزشی و پس ‌از آن حل تست های کنکوری است. کتاب دین و زندگی پایه سفیر خرد پاسخنامه‌ی تشریحی ندارد و فقط به پاسخنامه‌ی کلیدی بسنده شده است.

ظاهر کتاب

جلد کتاب دین و زندگی دهم و یازدهم سفیر خرد، جلد قشنگی نیست ولی سایز نوشته‌های کتاب خوب است. کتاب صفحه‌آرایی بسیار ساده‌ای دارد. کیفیت رسم نمودارها و اشکال مطلوب است. تنوع رنگی خاصی در کتاب نیست. رنگ مشکی‌رنگ اصلی و در قسمت دهم رنگ سبز به‌عنوان مکمل و در قسمت یازدهم رنگ آبی به‌عنوان رنگ مکمل استفاده شده است. کیفیت کاغذ مورد استفاده هم خوب انتخاب شده است.

 جمع بندی

حجم کتاب دین و زندگی پایه سفیر خرد با توجه به محتوای درون آن بسیار مطلوب و منطقی است. غلط املایی و علمی در بررسی اولیه کتاب دیده نشد. ویژگی خاص این کتاب، تست های تألیفی (خط به خط) و مفهومی این کتاب است. استفاده از این کتاب برای دانش آموزان پایه 10 و 11 و در سال تحصیلی دهم و یازدهم و همچنین دانش آموزان دوازدهم (در بخش خواندن مطالب مربوط به پایه) از ابتدای سال تحصیلی‌شان، پیشنهاد می‌شود.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسنده
مسلم بهمن ابادی
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
427
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...