دور دنیا در چهار 4 ساعت رشته انسانی (جلد اول) گاج

دور دنیا در 4 ساعت رشته انسانی گاج

از {{model.count}}
192,000
144,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب دور دنیا در 4 ساعت رشته انسانی (جلد اول) گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

دور دنیا در 4 ساعت رشته انسانی (جلد اول) گاج


مهم‌ترین ابزاری که دانش‌آموزان و داوطلبان کنکوری در ماه‌های پایانی منتهی به کنکور سراسری به آن نیاز دارند، یافتن معیاری برای ارزیابی میزان آمادگی خود برای مواجهه با کنکور سراسری است. یکی از بهترین معیارها برای این کار، پاسخ دادن به سؤالات کنکور سراسری سال‌های گذشته به صورت منظم و منسجم و البته با شرایط محیطی و سبک و سیاق کنکور سراسری است. انتشارات گاج در جلد اول کتاب دور دنیا در ۴ ساعت رشته علوم انسانی، سؤالات کنکور سراسری داخل و خارج از کشور ۶ سال گذشته به همراه پاسخنامه کلیدی تمامی سؤالات چهارگزینه‌ای گردآوری کرده است. این کتاب شامل ۱۲ دوره کنکورهای سراسری داخل و خارج از کشور رشته علوم انسانی است. در نگارش این مجموعه، سعی تمامی نویسندگان بر این بوده که کنکورهای نظام قدیم آموزشی را با کمترین تغییرات، با کتاب‌های درسی نظام جدید دانش‌آموزان همگام سازند تا بتوانند مجموعه دور دنیا در ۴ ساعت رشته علوم انسانی را به بهترین شکل در اختیار داوطلبان کنکوری قرار دهند. لازم به ذکر است که پاسخنامه تشریحی این کتاب در جلد دوم این مجموعه تحت عنوان جلد دوم کتاب دور دنیا در ۴ ساعت رشته علوم انسانی به چاپ رسیده است.

ویژگی‌های کتاب

جلد اول کتاب دور دنیا در ۴ ساعت رشته علوم انسانی محصول سال‌ها تجربه گروه نویسندگان انتشارات گاج بوده و مجموعه‌ای کامل از تست‌های دروس ادبیات فارسی عمومی، معارف اسلامی، عربی عمومی، زبان انگلیسی،  ریاضیات، اقتصاد، زبان و ادبیات فارسی اختصاصی، عربی اختصاصی، تاریخ، جغرافیا، علوم اجتماعی،  فلسفه و منطق و روان‌شناسی را به‌همراه این امکان در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد که با تحلیل و بررسی ۱۲ دوره کنکور سراسری، خود را به آمادگی کامل برای شرکت در کنکور سراسری برسانند. یکی از ویژگی‌های مثبتی که در این کتاب به چشم می‌خورد، آوردن مقدمه‌ای درباره کتاب و نحوه صحیح استفاده از آن است. جلد اول دور دنیا در ۴ ساعت رشته علوم انسانی، شامل ۴۰۰ صفحه و مجموعاً ۳۳۶۰ تست، به شرح زیر است.

منبع تست‌های کتاب

تمامی تست‌های موجود در کتاب دارای منبع هستند که در جلد دوم (جلد پاسخ‌های تشریحی) در مقابل پاسخ هر تست آورده شده است. منبع تست‌ها در این کتاب به سه بخش تقسیم می‌شوند:

۱.  کنکور سراسری

۲.  تغییر جزئی

۳.  تغییر کلی

کنکور سراسری

سری تست‌های کنکور سراسری همان تست‌های اصلی کنکور سراسری هستند که بدون هیچ‌گونه تغییری آورده شده‌اند.

تغییر جزئی

این تست‌ها، تست‌های کنکور سراسری هستند که با کمترین تغییرات، مطابق با کتاب‌های درسی جدید شده‌اند و چارچوب اصلی سؤال کنکور در آن‌ها تقریباً به طور کامل حفظ شده است.

تغییر کلی

این تست‌ها نیز جزء تست‌هایی هستند که مطالب مربوط به آن‌ها از کتاب‌های درسی جدید حذف شده است یا به شکل دیگری تغییر پیدا کرده که با حفظ قالب و چارچوب اصلی آن (مانند درجه سختی تست، کیفیت تست و…) سؤالی جدید (تألیفی) جایگزین شده است.

نحوه صحیح استفاده از کتاب

به منظور استفاده هدفمند از مجموعه دور دنیا در چهار ساعت رشته علوم انسانی، پیروی از مراحل زیر پیشنهاد می‌شود:

مرحله اول: جمع‌بندی سؤالات داخل کشور

از سؤالات کنکور سراسری سال ۹۴ شروع کنید. همانند جلسه کنکور سراسری از جزوه، کتاب، ماشین حساب و تمام ابزار غیر مجاز استفاده نکنید و در همان زمان تعیین‌شده، آزمون را برگزار نمایید. با پایان یافتن زمان معین، پاسخگویی را متوقف کنید و اگر موفق به حل همه سؤالات نشدید، می‌توانید پس از تصحیح برگه خود و نوشتن آمار دقیق نتایج حاصله، به سراغ آن‌ها بروید. توصیه می‌شود هنگام آزمون، ابتدا به تست‌هایی پرداخته شود که برای شما ساده‌تر است (تست‌هایی که کاملاً به سرفصل‌های مربوط به آن‌ها مسلط هستید) سپس گزینه صحیح را در دفترچه سؤال علامت بزنید و بلافاصله خانه مربوط به آن‌ها را در پاسخ‌برگ پرکنید تا در مراجعه مجدد به تست‌های سخت ، دچار اتلاف وقت نشوید. یک نکته مفید دیگر این است که زیر کلمات کلیدی یا دور آن‌ها در صورت سؤال خط بکشید (مثلاً زیر عبارت «وجود ندارد») تا در هنگام مرور مجدد سؤال‌هایی که بی‌پاسخ مانده‌اند، احتمال خطای دید و غلط خوانی به حداقل و سرعت عملتان به حداکثر برسد. گام بعدی این است که پس از پایان آزمون، کنار هر تستی که برای شما دشوار بود، علامت بزنید و نکات مربوط به هریک از آن‌ها را در دفترچه‌ای مخصوص یادداشت کنید تا هنگام مرور کردن اشکالاتتان در روزهای بعد، کار آسان‌تری داشته باشید. همین نکات و توصیه‌ها را در آزمون‌های بعدی هم رعایت کنید. آزمون‌ها را به ترتیب سال (از قدیم به جدید) برای خود برگزار کرده و با توجه به زمان باقی‌مانده تا کنکور سراسری، بین هر دو آزمون، یک تا سه روز فاصله بگذارید تا در این فرصت به مطالعه یا دوره دروس عمومی و اختصاصی و نیز مرور اشکالات آزمون‌های قبلی بپردازید. واضح است که مهارت در اجرای این شیوه‌ها تنها با تکرار و تمرین میسر می‌شود و بهترین بستر برای تسلط بر این موارد است؛ بنابراین سعی کنید با انجام دادن توصیه‌های ذکر شده، علاوه بر مرور نکات و جمع‌بندی مطالب، به مهارت و آمادگی لازم برای کنکور سراسری دست یابید.

مرحله دوم: جمع‌بندی سؤالات خارج از کشور

هنگامی به سراغ این آزمون‌ها بروید که تمرینات قبلی را به خوبی انجام داده باشید. این آزمون‌ها را با شرایطی کاملاً مشابه کنکور سراسری برگزار کنید؛ یعنی شروع آزمون رأس ساعت ۸ صبح و مدت زمان آن مطابق استاندارد کنکور سراسری باشد.

کلام آخر

معمولاً نتیجه کنکور داوطلبان پایین‌تر از حد انتظار آن‌هاست. مواردی مانند شرایط محیطی (دمای هوا، نوع صندلی، محل ناآشنا، لباس نامناسب و…) در این زمینه بی‌تأثیر نیست و البته جدید بودن بعضی تست‌ها نیز از عوامل مهم این مسئله است. به همین منظور بهترین حالت این است که شرایط واقعی جلسه کنکور سراسری را برای خود شبیه‌سازی کنید. 

برای مثال:

  • با لباس رسمی حضور پیدا کنید.
  • مکانی مانند کتابخانه که می‌توانید در آن تمرکز کافی داشته باشید را به عنوان محل برگزاری آزمون انتخاب کنید.
  • آزمون را رأس ساعت ۸ صبح شروع کنید و دقیقاً در ساعت ۹:۱۵ به پاسخگویی دفترچه عمومی خاتمه دهید و پاسخگویی به سؤالات اختصاصی را آغاز کنید.
  • همراه داشتن نوشیدنی و خوراکی کم‌حجم و قوی مانند آجیل یا شکلات را فراموش نکنید.
  • به یاد داشته باشید که در این حالت، «آزمون گیرنده»، «آزمون‌شونده» و «مراقب»، هر سه، خود شما هستید؛ بنابراین، از انجام کارهایی که در جلسه امتحانات ممنوع است، خودداری کنید.

شایان‌ذکر است که داوطلبان گرامی با تهیه مجموعه کتاب دور دنیا در چهار ساعت رشتهٔ انسانی به تست‌های عمومی و اختصاصی رشتهٔ خود دسترسی خواهند داشت. ولی با توجه به اهمیت ضریب دروس عمومی و تمایل و درخواست داوطلبان برای بررسی تست‌های عمومی سایر رشته‌ها،  مجموعه‌ای دو جلدی جداگانه با عناوین «جلد اول دور دنیا در چهار ساعت عمومی» و «جلد دوم دور دنیا در چهار ساعت عمومی» منتشر شده که دارای تست‌های عمومی داخل و خارج از کشور تمامی رشته‌ها (ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان) بوده و کاملاً واضح است که بررسی و واکاوی کتاب مذکور به تسلط داوطلبان بر دروس عمومی بیش از پیش می‌افزاید.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
گروه مولفان
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
432
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

به پیشنهاد مشاورم این کتاب برای شبیه سازی کنکور تهیه کردم کتاب خوبی بود از ناشر خوبش تشکر می کنم همچنین از وبسایت الو بوک برای تخفیفات عالی شو ن متشکرم

404 روز پیش ارسال پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...