دستور زبان فارسی نشر الگو

دستور زبان فارسی نشر الگو

از {{model.count}}
60,000
48,000 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب دستور زبان فارسی نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

دستور زبان فارسی نشر الگو


چکیده

به گفته ی همه ی دانش آموزان، دستور زبان فارسی و تست های آن دشوار ترین مبحث مورد پرسش در ادبیات کنکور است. کمتر کسی را می یابید که در این مبحث احساس ضعف نکند. همواره دانش آموزان از خشک بودن و مکانیکی بودن این مبحث شکایت دارند و این موضوع ناشران کتب آموزشی را به انتشار کتابی تخصصی در حوزه دستور زبان تشویق می کند.

کتاب موضوعی دستور زبان نشر الگو در ده فصل با لحنی رسمی به تمامی مباحث احتمالی مورد پرسش در کنکور پرداخته است و یکی از معروف ترین کتب این حوزه می باشد. عملکرد آموزشی این کتاب به این صورت است که ابتدا درسنامه، سپس تست های تالیفی و کنکور های چند سال اخیر و در نهایت سوالات تستی کنکور 99 قرار گرفته اند. در ادامه به بررسی کتاب دستور زبان فارسی نشر الگو نوشته ی علیرضا عبدالمحمدی می پردازیم.

این کتاب مانند تمامی کتاب های موضوعی انتشارات نشر الگو در ابعاد رقعی به انتشار رسیده است. زیبایی ظاهری این کتاب از کتب هم تراز در سایر نشر های معروف کمتر است، اما آنچه که مهم تر است محتوای درونی کتاب است. در این مجموعه از کاغذ باکیفیت سفید و از رنگ های سیاه و سبز استفاده شده است، فونت و سایز نوشته های کتاب نیز مناسب و خوب است و باعث خستگی چشم نمی شود.

کتاب موضوعی دستور زبان فارسی الگو، شامل آموزش کامل، پرسش چهارگزینه ای و پاسخ های تشریحی کامل است. حجم کتاب مناسب (302) صفحه و دارای 649 تست می باشد. بهترین زمان استفاده از این کتاب درطول سال های دهم، یازدهم و تا 6 ماه قبل از کنکور است. تعداد تست های این کتاب و درسنامه ها به گونه ای است که دانش آموزان را در مبحث دستور زبان فارسی از کتب دیگر بی نیاز می گرداند. در نهایت باید گفت این مجموعه یکی از پرفروش ترین کتب حال حاضر بازار در زمینه دستور زبان کنکور می باشد. قبل از خرید اینترنتی کتاب دستور زبان فارسی نشر الگو ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

بزرگترین دغدغه ی دانش آموزان یافتن درسنامه ای کامل ، کاربردی و ساده می باشد تا مبحث خشک دستور زبان را کمی منعطف کند . درسنامه های آموزشی پررنگ ترین بخش آمده در کتاب دستور زبان الگو است که نویسنده در ده فصل به آنها پرداخته است. در فصل اول گروه های اسمی دیده می شوند، مبحثی که صددرصد یکی از سوالات کنکور خواهد بود. در این فصل ابتدا پس از مشخص کردن هسته گروه اسمی و بررسی وابسته های پیشین و پسین، هر پنج نوع وابسته ی وابسته به همراه نحوه رسم نمودار پیکانی مورد بحث قرار گرفته است.

در فصل دوم کتاب دستور زبان فارسی الگو یکی دیگر از مهم ترین مبحث های دستور یعنی مبحث نقش کلمات آمده است و در فصل سوم نیز به طور تخصصی فعل ها، بن های آن ها و زمان های افعال توضیح داده شده اند. در فصل چهارم کتاب انواع واو، انواع را، انواع ی، انواع گر، انواع به، پسوند ــَـ ک، انواع آن و انواع تا توضیح داده شده اند. که البته انواع واو، را، آن و ـَـ ک اهمیت بیشتری نسبت به سایرین دارند. فصل پنجم کتاب یعنی ضمایر، شاید اهمیت چندانی در کنکور نداشته باشد، اما نویسنده به طور خلاصه به آنها نیز پرداخته است.

در فصل ششم به یکی از سوالات احتمالی دیگر یعنی انواع جمله پرداخته شده است. نوع جملات و چند جزئی بودن آن ها را در این فصل به خوبی یاد می گیرید. در فصل هفتم، شیوه بلاغی که نسبتا مبحثی ساده و کم نکته است و در فصل هشتم به انواع حذف لفظی و معنوی اشاره شده است. تحول واژه ها نیز مبحثی است که در فصل نهم این کتاب جای گرفته است و نهایتا در فصل دهم روابط معنایی واژه ها، کلمات ممال، کلمات دو تلفظی و واژگان هم آوا مورد بحث قرار گرفته است .

درسنامه های کتاب دستور زبان فارسی نشر الگو با نگاهی کاملا نکته سنج و کنکوری تلاش کرده است تمامی مباحث مورد نیاز دانش آموزان در مبحث دستور زبان را پاسخ گو باشد. با توجه به توضیحات کامل و جامع تمامی بخش های درسنامه، این کتاب برای تمامی دانش آموزان، با هر سطح علمی مناسب می باشد.

 تست (تمرین)

مگر می شود بدون تست به مهارت کافی برای حل سوالات کنکور رسید؟!

این سوالات چهارگزینه ای و تست هستند که میزان یادگیری دانش آموزان را بعد از مطالعه ی درسنامه ها مشخص می کنند. در تمامی ده فصل کتاب دستور زبان فارسی نشر الگو بلافاصله بعد از درسنامه های هر فصل پرسش هایی چهارگزینه ای به چشم می خورد، پرسش هایی که در سه سطح ساده، متوسط و دشوار طبقه بندی شده اند. این ویژگی این امکان را فراهم آورده تا دانش آموزان با سطوح گوناگون سوالات دستور زبان آشنا شوند.

بیشتر سوالات و تست های آمده، سوالاتی تالیفی هستند و الباقی سوالات را سوالات کنکور های سراسری 92 تا 98 باید به حساب آورد. طبیعی است هر مبحثی که تعداد سوالات کنکور در آن درصد قابل توجهی دارد، آن مبحث از اهمیت بیشتری برخوردار است. سوالات تالیفی کتاب دستور زبان فارسی الگو کمی آسان تر از سوالات کنکوری کتاب است، اما در طراحی آن ها تلاش شده تیپ های متنوع سوالات کنکور شبیه سازی شود. سوالات تالیفی هیچگاه از جاده کنکور خارج نشده اند و نکات آمده در آنها بیشتر از نکات طرح شده در کتاب درسی نیست.

در بعضی فصول متناسب با اهمیت آنها تعداد تست ها کمتر از سایرین است. اگر برای کنکور های آزمایشی طول سال درس می خوانید باید مباحث دستوری آن سر فصل آزمون خاص و تست های مرتبط با آن را از دل کتاب بیرون بکشید، زیرا مباحث کتاب دستور زبان الگو طبق ترتیب دروس کتاب درسی نیستند. در انتهای کتاب سوالات تستی کنکور 99 قرار گرفته اند و پس از آن پاسخ تشریحی تمامی تست های کتاب را که تماماً با جزئیات مورد بحث قرار گرفته اند، مشاهده می کنیم. در نهایت این کتاب را میتوان یکی از کتب خوب و مفید از لحاظ داشتن تست های متعدد دانست.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسنده
علیرضا عبدالمحمدی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
344
قطع چاپ
رقعی
نوع جلد
نوبت چاپ
ویراست جدید با کنکور ۱۴۰۰ از چاپ ۱۱۰ و بعد

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...