دستور زبان فارسی جامع نشر دریافت

دستور زبان فارسی نشر دریافت

از {{model.count}}
160,000
120,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب دستور زبان فارسی جامع نشر دریافت از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

دستور زبان فارسی جامع نشر دریافت


مقدمه

مبحث دستور زبان همواره جزئی از مشکلات بزرگ داوطلبین برای آزمون سراسری بوده است. از جمله ی این مشکلات می توان به ضعف پایه ای اشاره کرد که احتیاج به کار کامل دارد و مانند بسیاری از دروس نمی توان بلافاصله بعد از مطالعه ی سطحی به سراغ تست زنی رفت؛ چرا که احتمالا ناامیدکننده خواهد بود. کتاب دستور زبان فارسی کنکور نشر دریافت با توضیحات کامل و رعایت سلسله مراتب آموزش این درس می تواند پاسخگوی فردی باشد که اگرچه در این بحث ضعیف است، اما علاقه به اصلاح آن دارد. کتاب کاملا آموزش محور است و حتی تست های آن هم در جهت آموزشی نوشته شده اند. ترتیب فصل ها تا حدودی نامرتبط به کتاب درسی است و شیوه ای منطقی برای ترتیب اتخاذ شده که البته در فهرست هم این ترتیب به شکل کاملی آورده شده. لحن کتاب دستور زبان فارسی کنکور نشر دریافت رسمی است ولی در عملکرد کتاب پیچیده گویی و ابهام نمی بینیم.

 آموزش (درسنامه)

آموزش کتاب دستور زبان فارسی کنکور نشر دریافت بسیار کامل و بخش اصلی آن است. یکی از ویژگی های خاص کتاب عملکرد آن است که مانند سایر کتب کنکوری یک ضرب و با عجله به سراغ اصل مطلب نمی رود و با آرامش سعی در آموزش یک مطلب دارد که مانند یک معلم عمل می کند. به عنوان مثال برای یادگیری نقش های گوناگون در جمله بلافاصله با یک نقش رو به رو نمی شویم. مقدمات کاملی آورده شده و ابزارهایی زیادی برای شناخت معرفی می شوند. در هر بخش درسنامه کاملا مفهومی است و برای یادگیری مطلب زحمت کشیده شده و مثال ها و تمرین ها ی کاملا درست و به جا استفاده شده اند.

مخاطب درسنامه کتاب دستور زبان فارسی کنکور نشر دریافت می توانند حتی افراد وسواسی ای باشند که به صددرصد مفاهیم مسلط هستند. یعنی حتی اگر مطلبی را بلدید و دوست دارید که آن را با بیان یک معلم بخوانید این کتاب می تواند کمک بزرگی به شما بکند. ولی از سوی دیگر اگر فقط نکات تستی می خواهید و خلاصه گویی نیازتان را برآورده می کند، شاید نتوانید با این کتاب ارتباط برقرار کنید. آموزش کامل کتاب دستور زبان فارسی کنکور نشر دریافت می تواند شما را به سطح ایده آل یک دانش آموز برساند؛ سطحی که هم از پس سوالات تشریحی بر بیایید و هم تست های کنکوری را بی جواب نگذارید. اگرچه با آموزش کاملی مواجه هستیم اما خبری از مطالب بیهوده و دور از اهداف کتاب درسی نیست.

با مطالعه ی کتاب درسی و بررسی مثال های آن متوجه نقص کتاب درسی در زمینه ی آموزش می شویم که درسنامه ی کتاب دستور زبان فارسی کنکور نشر دریافت و پاسخ تحلیلی تمرین ها و تست های میان درسنامه، سعی در پوشش کامل مطالب کتاب درسی دارند . در مجموع با این درسنامه می توان به تست های خود کتاب و کنکور سراسری پاسخ داد. در مجموع برای آن که با سبک این کتاب آشنا شوید بهتر است یک فصل آن را ورق بزنید و با بررسی حجم زیاد درسنامه (حداقل نسبت به سایر کتب بازار) متوجه شوید که چقدر می توانید با آن ارتباط برقرار کنید. ضمن آنکه اگر در یک مبحث خاص مشکل دارید می توانید با مطالعه بخشی از کتاب از ابهامات خود در آن فصل کم کنید.

 تست (تمرین)

اگرچه تست زنی و تکنیک های تست زنی هدف اصلی نوشتن کتاب دستور زبان فارسی کنکور نشر دریافت نبوده است، اما در این بخش هم با موارد و ایده های خاصی مواجه هستیم. اولین نکته ی قابل ذکر تقسیم بندی تست هاست که کمی متفاوت عمل شده. اولین بخش تست ها، تست های آموزشی هستند که هدف اصلی تست زنی نیست، بلکه باید با مرور تعدادی تست مطالب گفته شده را دوره کنیم؛ به همین جهت بلافاصله بعد از هر تست پاسخ تحلیلی آن را می بینیم که واقعا تحلیلی است. به بیان ساده می توان گفت که نویسنده خود را در جای دانش آموز قرار داده و تمام مشکلات و اتفاقاتی که می تواند برایش رخ دهد بررسی شده، زیرا تست های آموزشی را می توان یک درسنامه ی کامل دیگر دانست.

قسمت بعدی تست های دوره ای است که مانند تست های عادی با آن ها رفتار می شود و البته چند گروه هستند. مثلا در ابتدا به تست های دوره ای 1 پاسخ می دهید و اگر شرایط وخیمی داشتید درسنامه رو مرور می کنید و در غیر این صورت می توانید سراغ تست های دوره ای 2 بروید. همچنین تست های سنجش برای بعدها قرار داده شده که می توانید با آن ها مرور کنید.

تست های کتاب دستور زبان فارسی کنکور نشر دریافت پوشش خوبی از مطالب دارند و در میان آن ها به تعداد خوبی از تست های کنکور سراسری استفاده شده است و چیدمان ساده به سختی خوبی در میان عملکرد آزمون ها دیده می شود. در نتیجه دانش آموز ضعیف با پاسخگویی به تست های آسان تر از بابت نتیجه گیری خیالش راحت شود. در مجموع می توان تست های کتاب دستور زبان فارسی کنکور نشر دریافت را برای کنکور سراسری و آزمون ها کافی دانست. در مورد پاسخ تشریحی اما می توان کتاب دستور زبان فارسی کنکور نشر دریافت را کم نظیر دانست چرا که در تمامی تست ها گزینه ها در صورت امکان مورد بررسی قرار گرفته و البته توضیحات اضافه و کاربردی آن می تواند یاری دهنده ی دانش آموز باشد.

ظاهر کتاب

سایز کتاب دستور زبان فارسی کنکور نشر دریافت تقریبا هم اندازه با خود کتاب های درسی انتخاب شده است که می تواند مطالعه ی آن را راحت تر کند. البته جنس کاغذ آن کاهی و نه سفید است که شاید مطابق میل عده ای نباشد. صفحه آرایی داخلی کتاب ساده و بی زرق و برق است و شاید آن را به جزوه های ابتدایی نزدیک تر کند تا کتاب های کمک آموزشی. در مورد فونت بسیار خوانا و ساده انتخاب شده و در مجموع می توان کتاب دستور زبان فارسی کنکور نشر دریافت را همانند کاربری اش به یک جزوه تشبیه کرد و این امر حتی از طراحی جلد که ساده است ملموس است.

 جمع بندی

بسیاری اعتقاد دارند که افزایش دانش در مباحث غیرحفظی (مانند دستور) با تست زنی انجام می شود، اما برای دانش آموزان ضعیف و بی علاقه به دستور زبان تست زنی می تواند به عنوان سم اعصاب و عامل تنفر عمل کند و راهی جز استفاده از یک دبیر کارکشته نیست. اما اگر به آن دسترسی نداشته باشید استفاده از یک جزوه ی کامل می تواند برای شما راهگشا باشد که این کتاب تقریبا همان است. درسنامه ی خاص و دسته بندی ویژه ی کتاب دستور زبان فارسی کنکور نشر دریافت می تواند برای هر دانش آموزی از هر پایه ای مورد استفاده قرار گیرد و می توانید آن را طی سال و یا همان ابتدای سال مورد مطالعه قرار دهید و خیالتان راحت باشد که با کتاب کم غلطی مواجه هستید.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسنده
هامون سبطی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
272
قطع کتاب
وزیری
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...