درک مطلب زبان انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج

درک مطلب زبان انگلیسی گاج

از {{model.count}}
59,000
44,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب درک مطلب زبان انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

درک مطلب زبان انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج


کتاب درک مطلب انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج یکی از کتب کمک آموزشی است که برای جمع بندی و مرور سریع تدوین شده است. در این کتاب مباحث اصلی را درک مطلب انگلیسی کنکور و کلوز تست تشکیل می‌دهند که در آن به آموزش مهارت‌های خواندن متن و ارائهٔ ۴۰ کلوز تست و ۶۰درک مطلب پرداخته شده است.

زبان انگلیسی

زبان انگلیسی یکی از زبان‌ها از شاخه ژرمنی غربی است که در کشور انگلستان و جنوب شرقی اسکاتلند تکامل یافت. یکی از دلایل گسترش زبان انگلیسی در اغلب نقاط جهان را می‌توان استعمار و قدرت و تاثیر بالای کشور انگلستان بر کشورهای تحت تسلط خود در گذشته و تاثیر کشور آمریکا در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، علمی، نظامی و… در دنیای امروز دانست که سبب شده است تا امروزه این زبان به عنوان یک زبان مهم بین المللی، زبان میانجی و زبان اداری در بیشتر نقاط در جهان شناخته شود.

یکی از اعتبارات این زبان را می‌توان در شناخته شدن به عنوان یک زبان رسمی در ۵۳ کشور، در سازمان ملل، در کشورهای اتحادیه اروپا و ملت‌های همسود دانست. هم اکنون این زبان، به عنوان زبان مادری برای بیش از ۴۰۰ میلیون نفر، زبان دوم برای ۷۵۰ میلیون نفر و یک زبان خارجی برای ۷۰۰ میلیون نفر شناخته می‌شود.

زبان انگلیسی در کنکور

همانطور که در قسمت اول به معرفی و اهمیت زبان انگلیسی اشاره کردیم، باید گفت زبان انگلیسی در ایران نیز جایگاه ویژه‌ای دارد که از دوره اول متوسطه، آموزش آن به صورت عمومی برای دانش آموزان شروع می‌شود. زبان انگلیسی به عنوان آخرین بخش سوالات در دفترچهٔ کنکور است که شامل ۲۵ سوال از کتب زبان انگلیسی در دوره دوم متوسطه می‌باشد.

ساختار سوالات زبان انگلیسی در کنکور به صورت زیر می‌باشد:

  • درک مطلب: که شامل ۸ الی ۱۰ تست می‌باشد. در این قسمت، متن‌هایی به شما ارائه می‌شود که شما با خواندن آن باید به سوالات پاسخ دهید.
  • واژگان: که شامل ۶ الی ۷ سوال می‌باشند که لازم است تا شماترجمه آنها در کنار گرامر را یاد گرفته باشید.
  • کلوز تست: که شامل ۵ تست است. این تست‌ها به صورت جملات ناقصی هستند که شما باید آنها را پر کنید.
  • گرامر: که شامل ۳ الی ۴ تست می‌باشد و شما موظف هستید تا با دانش گرامر خود، آنها را حل نمایید.

درک مطلب انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج

درک مطلب انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج یکی از کتب کمک آموزشی است که توسط موسسه آموزشی گاج به انتشار رسیده است.  

به منظور تسلط بر مباحث کنکوری که در درس انگلیسی وجود دارند، کتاب‌های کمک آموزشی توسط موسسات آموزشی تدوین و چاپ می‌شوند که می‌توانند به عنوان یک منبع کمکی در جهت تقویت دروس زبان انگلیسی در پایه‌های متنوع تحصیلی و افزایش مهارت تست زنی و آموزش تکنیک‌های تست زنی و نکات کنکوری این درس بسیار موثر باشند.

مشخصات کتاب درک مطلب انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج

کتاب درک مطلب انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج از جمله کتب کمک آموزشی است که به صورت موضوعی تدوین شده است. این کتاب از سوی انتشارات گاج برای مقطع دوم متوسطه به انتشار رسیده است که پایه‌ها دهم تا دوازهم تمام رشته‌های ریاضی و فیزیک، تجربی، انسانی را در برمی گیرد.

کتاب درک مطلب انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج در قطع و اندازه جیبی طراحی شده است که دارای ۲۲۴ صفحه می‌باشد و آخرین چاپ آن مربوط به سال ۱۳۹۷ می‌باشد. این کتاب دارای درسنامهٔ کاملی است که در کنار آن تست‌های مربوطه را نیز دارد. این کتاب تست‌های کنکوری داخلی و خارجی را پوشش نمی‌دهد و تنها در یک جلد منتشر شده است.

مختصری در مورد کتاب

اگر بخواهیم به طور مختصر در مورد محتوای کتاب درک مطلب انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج می‌توان گفت:

کتاب درک مطلب انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج در قسمت بهبود مهارت متن خوانی و پاسخگویی به سوالات کنکوری Reading و Cloze Testها متمرکز شده است. با توجه به توضیحات و توصیه‌هایی که نویسنده کتاب بیان کرده‌اند، استفاده طولانی مدت و مداوم سبب تقویت این مهارت‌ها می‌شود.  

ساختار کلی کتاب درک مطلب انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج به این صورت است که در قسمت اول هر بخش، شما با تکنیک‌ها و توضیحات مرتبط با سوالات برخورد می‌کنید و می‌توانید با مطالعه آن از قسمت دوم بخش یعنی سوالات و متون استفاده کنید.  

آموزش و درسنامه کتاب درک مطلب انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج

تکنیک‌ها، نکات و توضیحاتی که در مهارت متن خوانی و پاسخگویی به سوالات Reading، Cloze Test است در یک قالب کلی بیان می‌شود. نویسنده تلاش کرده است تا این توضیحات و محتوای کتاب درک مطلب انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج را به صورت هر موثرتر و گیراتر بیان کند.

درسنامه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که نه خیلی خلاصه و نه خیلی طولانی و زیاد محتوا داشته باشند. یکی از ویژگی‌های درسنامهٔ کتاب درک مطلب انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج این است که تکنیک‌های کاربردی و چگونگی استفاده و کاربرد آنها در Reading, Cloze Test به طور مناسب بیان و تحلیل شده است.

به طور کلی در قسمت درسنامه شما شاهد هستید که سوالات کنکور و راهکارهای حل تست آنها به صورت خیلی مفید و خلاصه بیان شده‌اند. لازم است به این نکته اشاره کنیم که در این کتاب، آموزشی برای آزمون‌های تشریحی بیان نشده است. در هر قسمت از آموزش، مثالی برای بیان نحوه کاربرد تکنیک در پاسخگویی Reading، Cloze Test بیان شده است.

تست و تمرین کتاب

همانطور که در قسمت ابتدایی مقاله گفتیم و با توجه به اینکه ابعاد کتاب کوچک است و محتوای آن بیشتر آموزشی است، برای تست و تمرین کتاب درک مطلب انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج ۶۰ متن برای درک مطلب و ۴۰ متن کلوز تست آورده شده است. تمارین به کار رفته در کتاب درک مطلب انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج به صورتی است که با گذشت هر آزمون، سختی آن بیشتر می‌شود. تست‌ها در این کتاب طبقه بندی نشده‌اند.

یکی از ویژگی‌های خوبی که در تمرینها و تست‌های Reading، ClozeTest آورده شده است، استفاده از تیپ‌های سوالی متنوع است که در میان متون آورده شده‌اند. استفاده از متن‌هایی که غالبا در آزمون سراسری آورده شده است و استفاده کمتر از متون تالیفی، یکی دیگر از ویژگی‌های تست و تمرین کتاب درک مطلب انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج می‌باشد.

یکی از ویژگی‌های بد این قسمت را می‌توان مربوط به پاسخ تشریحی تمرین‌ها و تست‌ها دانست که به خوبی به تحلیل آنها و پاسخگویی همراه با توضیح پرداخته نشده است. تعداد تست‌ها در هر بخش عبارتند از ۱۷۵ تست در قالب ۳۵ تمرین Cloze Test و ۱۴۹ تست در قالب ۳۵ تمرین Passage که مجموعا ۳۲۴ تست می‌باشد.  

جمع بندی کتاب درک مطلب انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج

در پایان در مورد جمع بندی کتاب درک مطلب انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج می‌توان گفت که از نقاط قوت این کتاب، بیان نکات و تکنیک‌های متن خوانی در کنار ۷۰ تمرین و تست است که با توجه به حجم و اندازهٔ کتاب، بسیار مناسب می‌باشد. استفاده از علائم نگارشی، فونت و اندازهٔ مناسب آن، در خوانش و زیبایی محتوای کتاب مناسب بوده است.

از دیگر نقاط قوت کتاب می‌توان به نمایش چگونگی کاربرد تکنیک‌های بیان شده در درسنامه اشاره کرد که بلافاصله بعد از آموزش آنها، در قالب مثالی بیان شده است. توصیه می‌شود تا برای استفاده از کتاب، به یک تسلط نسبی به بخش‌های واژگان و گرامر زبان انگلیسی رسیده باشید تا بتوانید از این کتاب به عنوان یک منبع کمک آموزشی و کنکوری استفاده نمایید.  

به طور کلی محتوای کتاب درک مطلب انگلیسی کنکور مینی میکرو طلایی گاج شامل یک بخش آموزشی تکنیک‌ها و نکات در بخش درک مطلب به همراه مثال و یک بخش تست و تمرین برای استفاده از تکنیک‌ها و درک آنها می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از کتاب مینی میکرو گاج زبان انگلیسی به صورت مداوم، آمادگی خود را برای کنکور و درک مطلب زبان انگلیسی کنکور به سرعت افزایش دهید.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسنده
سعید ابراهیمی
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
320
قطع کتاب
جیبی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...