دروس طلایی هشتم کاگو

دروس طلایی هشتم کاگو

از {{model.count}}
220,000
165,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب دروس طلایی هشتم کاگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

دروس طلایی هشتم کاگو


مقدمه

کتاب دروس طلایی هشتم کاگو به‌عنوان یک مکمل در کنار کتاب درسی و باهدف پاسخ‌گویی به نیازهای دانش آموزان، تمرینات و فعالیت‌های کتاب های درسی را پاسخ داده است و در کنار مثال‌های مختلف و تمرینات متنوع دانش آموزان را برای شرکت در آزمون‌های داخلی مدرسه آماده می‌سازد. این کتاب یک کتاب جامع است که شامل تمامی دروس پایه هشتم یعنی مطالعات اجتماعی، پیام های آسمان، تفکر و سبک زندگی، انگلیسی، کار انگلیسی، نگارش، عربی، فارسی، ریاضی، کار و فناوری، علوم تجربی و آموزش قرآن می‌باشد.

در ادامه به بررسی کتاب دروس طلایی 8 ام کاگو میپردازیم. این کتاب 773 صفحه است. فهرست کتاب بسیار دقیق است، به‌طوری‌که علاوه بر صفحات شروع هر درس و ارزشیابی آن، صفحات کتاب درسی را که در آن آغاز شده است را در خود جای‌ داده است. لحن کتاب کاملاً رسمی اما با زبانی ساده به بیان مطالب پرداخته است. قبل از خرید اینترنتی کتاب دروس طلایی هشتم کاگو ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

در ابتدای هر کتاب و در صفحه آغازین محتوای ویژه کتاب گفته شده است به این صورت که تمامی فعالیت‌های انجام ‌شده در کتاب دروس طلایی هشتم کاگو را به‌صورت یک لیست خلاصه در اختیار مخاطب قرار می‌دهد. اولین بخش هر کتاب و هر درس مفاهیم ورودی آن است. در این بخش ابتدا در صورت لزوم با نگاهی به پایه هفتم، مفاهیم اولیه که در پایه هشتم نیز تکرار شده‌اند یا قرار است مورد استفاده قرار گیرند، به‌صورت خلاصه و به‌صورت نکته وار بیان شده است. در ابتدای هر کتاب از دروس طلایی 8 ام کاگو، مفاهیم اصلی و پایه‌ای فصل، اشکال، فرمول‌ها، تعاریف و اصطلاحات مهم همگی به‌طور خلاصه بیان‌شده‌اند تا یک دیدگاه کلی در اختیار مخاطب قرار داده شود.

درسنامه‌های کتاب دروس هشتم کاگو با توضیحات کامل همراه هستند و به طوری که مطالب و مفاهیم را به‌صورت عمقی به مخاطب آموزش می‌دهند و کم پیش‌آمده که نویسنده برای توضیح مطلبی فقط به ذکر نکته اکتفا کند. در درس‌های عمومی مانند ادبیات، لغات و واژگان، تاریخ ادبیات، ترجمه اشعار و متن درس‌ها و توصیه‌های املایی نیز گفته ‌شده است. درس ریاضی علاوه بر درسنامه‌ها و مثال‌های گوناگون ، شامل بخش‌هایی مانند راهنمای حل مسئله و بدفهمی‌های رایج است که به بررسی مشکلاتی  که در حین یادگیری برای مخاطب پیش می‌آید، می‌پردازد. در بخش ایستگاه یادگیری نکات مهم که جهت حل تمرین و فعالیت لازم است ارائه ‌شده است تا مخاطب برای رسیدن به پاسخ‌ها دچار اشتباه نشود.

«بیشتر بدانیم» ها معمولاً مطلبی بیشتر از سطح کتاب را بیان می‌کنند. در درس‌هایی که غالبا خواندنی هستند، سؤالات متن درس‌ها با پاسخ تشریحی و ذکر صفحه آن در کتاب، آورده شده است. علاوه بر مطلب فوق در این کتاب تمامی تمرین های و فعالیت‌های هر کتاب به‌صورت جداگانه بررسی ‌شده است. مخاطب اصلی درسنامه‌ها تمامی دانش آموزان هستند و هر دانش‌آموز جهت یادگیری بیشتر و بهتر می‌تواند از این کتاب استفاده کند. درسنامه‌ها تمامی مطالب پایه هشتم را پوشش می‌دهند، بنابراین می‌توان گفت این کتاب در کنار کتاب درسی می‌تواند کمک بزرگی برای مخاطبانی باشد که در کلاس درس به هر صورتی مطلب را به‌طور کامل یاد نگرفته‌اند. درسنامه‌های گام‌به‌گام و مرحله‌به‌مرحله، فرآیند یادگیری را برای دانش آموزان ضعیف‌تر سرعت می‌بخشد تا پس از تسلط بر مطالب اولیه، مطالب بعدی را دنبال کند. توضیحات درسنامه‌ها به‌هیچ‌عنوان خسته‌کننده نیستند و از آوردن توضیحات بیش‌ازحد خودداری شده است.

 تست (تمرین)

برخلاف حجم بالای درسنامه‌ها و موارد مرتبط باآن که بخش بسیار بزرگی از کتاب دروس طلایی هشتم کاگو را شامل می‌شود، این کتاب در بحث سؤال‌های تشریحی و تستی، حرف‌های زیادی برای گفتن ندارد و می‌توان گفت سؤالات کتاب در چند بخش جزئی دسته‌بندی ‌شده‌اند. بخش اول سؤالات، سؤالات کتاب درسی هستند که در این کتاب به آن‌ها پاسخ داده است. در واقع با مطالعه این کتاب، سؤالات کتاب درسی نیز پوشش داده می‌شوند. سؤالات این بخش شامل سؤالات «فعالیت»، «آزمایش کنید»، «خودآزمایی»، «کار در کلاس‌» ها و … می‌باشد.

بخش دوم سؤالات کتاب دروس طلایی هشتم، ارزشیابی‌های مستمر هستند، ارزشیابی‌هایی که مخاطب با آن‌ها می‌تواند آمادگی خود را پس از مرور هر فصل بیازماید . این ارزشیابی که درواقع یک آزمون بیست نمره‌ای از فصل است، در انتهای هر فصل کتاب آورده شده است و کمک بسیار مناسبی برای مخاطبین است تا دانسته‌های خود را بسنجند که بعضی از آن‌ها سؤالات آزمون جامع مدارس سرشناس و معتبری مانند علامه طباطبایی، علامه امینی، آزمون تیمز، آزمون‌های استعداد درخشان و… می‌باشند. این قسمت‌ها بیشتر مناسب ایام امتحانات و شب امتحان هستند.

پاسخ تشریحی این سؤالات نیز در ادامه آن قرار دارد. در کتاب دروس طلایی هشتم کاگو، پاسخ‌ها کامل و به‌صورت تشریحی و همچنین توضیح کامل هستند تا در صورت لزوم جوابگوی نیاز مخاطب باشند. بخش آخر سؤالات که در انتهای هر کتاب قرار دارد نمونه آزمون نوبت اول (دی‌ماه) و نوبت دوم (خردادماه) هستند. این قسمت‌ها بهتر است در ایام امتحان‌های مربوطه حل شوند. پاسخ تشریحی این دو قسمت نیز در انتهای آن آورده شده‌اند. تعداد سؤالات هر قسمت نسبت به محتوای درسنامه‌ها و فصل‌ها بسیار کم است. بنابراین نمی‌توان از این کتاب به‌عنوان یک منبع سؤال استفاده کرد.

همه سؤالات گفته ‌شده در سطح درسنامه‌های کتاب هستند و مخاطب بامطالعه درسنامه‌ها به‌راحتی می‌تواند به آن‌ها پاسخ دهد، پس هر مخاطب با هر سطح آموزشی می‌تواند از این سؤالات بهره ببرد. بهتر است در کنار این سؤالات گفته شده، سؤالات تستی و چهارگزینه‌ای نیز آورده می‌شد تا مخاطب بتواند مهارت تست زنی خود را افزایش دهد. همچنین بعضی دروس مانند علوم و ریاضی با توجه به محتوایی که دارند به تعداد سؤال تشریحی بیشتری نیاز دارند.

 

ظاهر کتاب

طرح روی جلد کتاب دروس طلایی هشتم کاگو بسیار جذاب و رنگارنگ می‌باشد که در نگاه اول مخاطب را به خود جذب می‌کند. ترکیب رنگ آبی و طوسی برای تم درسنامه‌ها زیبایی خاصی به کتاب داده است، اما فونت کتاب بسیار نامناسب انتخاب‌ شده است به طوری که در بسیاری از موارد چشم را اذیت می‌کند. همچنین جنس کاغذ استفاده ‌شده در آن بسیار نازک و ظریف است به‌طوری‌که در بسیاری موارد مطالب پشت صفحه مشخص می‌شوند و مخاطب را کلافه می‌کند. شکل‌ها باکیفیت بالایی ترسیم ‌شده‌اند، اما در درس زبان در بعضی موارد باعث اشتباه و به خطا افتادن مخاطب می‌شوند.

 جمع بندی

کتاب دروس طلایی 8 ام کاگو حجم بالایی دارد که البته با توجه به تعداد کتاب‌های جای داده شده در آن، این حجم متناسب با موضوع و طبیعی است. از ویژگی خوب کتاب می‌توان به بخش‌های گوناگون درسنامه‌ها اشاره کرد که در قسمت درسنامه بررسی شدند. همچنین از دیگر ویژگی‌های خوب این کتاب می‌توان به برچسب‌های تعبیه‌ شده در انتهای کتاب اشاره کرد به طوری که با استفاده از آن‌ها به‌راحتی می‌توان به درس و فصل موردنظر دسترسی پیدا کرد. این کتاب یک منبع آموزشی قوی می‌باشد، اما درزمینه سؤال و تست در کنار این کتاب به منبع قوی‌تری نیاز است. بهتر است مخاطب با شروع سال تحصیلی و هم‌زمان باکلاس درس از تمامی مطالب کتاب استفاده کند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسنده
گروه تالیف کاگو
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
744
قطع کتاب
وزیری
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...