دروس طلایی نهم کاگو

دروس طلایی نهم کاگو

از {{model.count}}
230,000
172,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب دروس طلایی نهم کاگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

دروس طلایی نهم کاگو


مقدمه

هدف اصلی نوشتن کتاب دروس طلایی نهم کاگو، پاسخ به فعالیت‌ها، تمرین و پرسش‌های کتاب درسی است و در کنار این هدف بزرگ، برنامه‌های دیگری نیز برای مخاطبین خود در نظر گرفته که می‌توان به آموزش خلاصه درس، ارزشیابی‌های مستمر و نمونه آزمون‌های دی و خردادماه اشاره کرد. در ادامه به بررسی این کتاب می پردازیم.

تمامی کتب پایه نهم در این کتاب جمع شده‌اند. مخاطب این کتاب تمامی دانش آموزان هستند. لحن کتاب کاملاً رسمی است. فهرست کتاب بسیار دقیق است به‌طوری‌که صفحات هر موضوع را هم در کتاب درسی و هم در این کتاب مشخص کرده است. کتاب فاقد CD، QR-code و اپلیکیشن است. کتاب دروس طلایی 9 ام کاگو دارای 1851 سوال تشریحی و 888 صفحه می باشد. قبل از خرید اینترنتی کتاب دروس طلایی نهم کاگو ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

بخش اعظم کتاب دروس طلایی نهم کاگو پاسخنامه تشریحی به سؤالات، تمرین ها، فعالیت‌ها و کار در کلاس‌های کتاب درسی است و اگر مخاطب به دنبال درسنامه‌های عمیق و آموزش‌های پایه‌ای صفر تا صد است، این کتاب نیازی از او برطرف نمی‌سازد، زیرا درسنامه‌های کتاب صرفاً جهت یادآوری هستند و در بسیاری موارد نویسنده فقط به موضوع اشاره‌ کرده است و موضوع کلی را با استفاده از نکات، به‌صورت تیتروار بیان نموده است. همچنین از مثال‌هایی استفاده ‌شده است تا درک مطالب ساده‌تر باشد، اما از آموزش عمقی خبری نیست. در صفحه ابتدایی هر درس، یک بخش کوچک تحت عنوان “محتوای ویژه کتاب” آورده شده است که در این قسمت به‌صورت تیتروار بخش‌های متنوع هر فصل کتاب را مشخص کرده است. همچنین یک بخش ویژه‌ای تحت عنوان ” فایده‌های کتاب” در قسمت ابتدای آن آورده شده است تا مخاطب هدف و انگیزه خود را از مطالعه کتاب بداند.

در بعضی دروس مانند زبان، قرآن و ادبیات فارسی، عربی و دفاعی مفاهیم ورودی و پایه‌ای گفته‌ شده‌اند. تمامی فرمول‌های درس ریاضی نهم به‌صورت نکته‌ای در بخش‌های ابتدای این کتاب آورده شده است. در درس علوم علاوه بر فرمول‌های مهم، اشکال، تعاریف و اصطلاحات مهم نیز بیان ‌شده‌اند. در درس زبان علاوه بر معانی لغات و اصطلاحات، گرامر نیز گفته ‌شده است، همچنین بخش ویژه‌ای برای کلمات هم‌معنی و متضاد آورده شده است. در درس قرآن و دینی، پیام‌های قرآنی آیه‌ها و همچنین ترجمه کلمات و عبارات عربی نیز گفته ‌شده است. در درس ادبیات نکات دستوری و نگارشی پایه هفتم و هشتم، آرایه‌های ادبی هفتم و هشتم، تاریخ ادبیات هفتم و هشتم، واژه‌نامه و معانی ادبیات برای تمامی دروس آورده شده است تا مخاطب به‌راحتی به هدف خود برسد. به درسنامه در درس ریاضی، نگاه ویژه‌ای شده است و هر فصل به چند درس تقسیم و درسنامه‌های مجزا برای این دروس تعریف ‌شده است. همچنین مثال‌هایی جهت درک بهتر آورده شده است. نکات در کادری مشخص گفته‌ شده‌اند تا بیشتر موردتوجه مخاطب قرار گیرند.

بدفهمی‌های رایج، بیشتر در دروس ریاضی و علوم به چشم می‌خورند و مشکلات آموزشی که ممکن است حین یادگیری برای مخاطب پیش آید را بررسی می‌کند. همچنین قسمت‌هایی تحت عنوان بیشتر بدانیم در بین دروس قرار داده‌ شده است که این بخش کوچک، مطالبی بیشتر از مبحث کتاب درسی را بیان کرده است. تمامی این مطالب در کنار همدیگر کتاب دروس طلایی 9 ام کاگو را به یک منبع آموزشی تبدیل می‌کند که البته این منبع تنها جهت یادآوری است و بهتر است مخاطب در کنار سایر مباحث و مطالب، نگاهی به این قسمت‌ها نیز داشته باشد.

 تست (تمرین)

در کتاب دروس طلایی نهم کاگو برخلاف محتوای پربار آموزشی و پاسخ‌های دقیق برای فعالیت‌ها، کار در کلاس‌ها و تمرین، برای مبحث سؤال کار زیادی صورت نگرفته است که چندان هم دور از انتظار نیست. در مقایسه با سایر کتبی که چنین هدفی را دارند و عمده تلاششان پاسخ تشریحی به سؤالات و فعالیت‌های کتاب درسی است، این کتاب به‌خوبی توانسته وظیفه اصلی خود را انجام دهد و حتی درسنامه‌ها نیز بیشتر از وظیفه کتاب هستند. سؤالات نیز به‌عنوان یک نمونه تمرین اضافی به کتاب اضافه ‌شده‌اند تا مخاطب خود را بسنجد . در کتاب‌هایی که به‌صورت فصلی بررسی ‌شده‌اند پس از هر فصل یک ارزشیابی مستمر آورده شده است تا مخاطب با استفاده از آن، آنچه را از درسنامه‌ها آموخته است اجرا و پیاده کند.

در کتاب دروس طلایی نهم، در درس ریاضی که هر فصل در چند درس بررسی ‌شده است، این ارزشیابی‌ها پس از درس‌ها آورده شده‌اند. همچنین آزمون‌هایی تحت عنوان آزمون جمع‌بندی نیز در انتهای هر فصل ریاضی آورده است تا مخاطب بتواند آن را پاسخ دهد و در صورت لزوم، مروری دوباره به درسنامه‌ها داشته باشد. برای هر کتاب نیز در انتهای آن‌یک آزمون برای میان نوبت اول و یک آزمون برای نوبت دوم طراحی ‌شده است. اکثر سؤالات آزمون‌ها شناسنامه‌دار هستند و از نمونه سؤالات دی و خرداد استان‌های متنوع انتخاب ‌شده‌اند. آزمون‌ها همگی دارای پاسخ تشریحی هستند و پاسخ‌ها پس از آزمون آورده شده‌اند. توضیحات کامل و همچنین تنوع سؤالات باعث می‌شود مخاطب تا حدودی با سؤالات آزمون‌های نهایی آشنا شود و راحت‌تر بتواند خود را برای شرکت در این آزمون‌ها آماده سازد.

 ظاهر کتاب

جلد کتاب دروس طلایی نهم کاگو رنگارنگ است و تنوع رنگ دارد اما طرح روی جلد متناسب با محتوای کتاب نیست. فونت و سایز نوشته‌ها و همچنین فاصله بین خطوط کم است به‌طوری‌که ممکن است چشم را اذیت کند. رنگ بنفش برای زمینه درسنامه‌ها و اشکال، کتاب را از یکنواختی درآورده است. رنگ کاغذ نیز تیره است و ضخامت برگه‌ها کم است به طوری که در بعضی موارد متن و اشکال صفحه قبل نیز مشخص ‌شده است.

 جمع بندی

کتاب حجم زیادی دارد که متناسب با کتب جمع شده در آن است. کتاب دروس طلایی نهم به‌عنوان یک کتاب پاسخنامه سؤالات و تمرین کتب درسی به‌خوبی توانسته وظایف خود را انجام دهد و تمام سعی خود را کرده است تا بتواند جواب‌های کاربردی و مفید را در اختیار مخاطب قرار دهد. در کنار وظیفه اصلی، درسنامه‌ها و نمونه سوالاتی را نیز قرار داده است تا مخاطب را به سمت آموزش سوق دهد. برای کتاب برچسب‌هایی تعبیه ‌شده که مرز درس‌ها به‌خوبی مشخص شود تا داوطلب به‌راحتی به صفحه موردنظر خود دسترسی پیدا کند. البته توصیه می‌شود دانش‌آموز ابتدا تمام تلاش خود را انجام داده تا بتواند سؤالات را حل کند و فقط در موارد ضروری به کتاب دروس طلایی 9 ام کاگو مراجعه کند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسنده
گروه تالیف کاگو
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
864
قطع کتاب
وزیری
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...