درسنامه های دین و زندگی کامل کنکور میکرو طلایی گاج

درسنامه های دین و زندگی گاج

از {{model.count}}
163,000
122,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب درسنامه های دین و زندگی کامل کنکور میکرو طلایی گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

درسنامه های دین و زندگی کامل کنکور میکرو طلایی گاج


درس دین و زندگی یکی از مهم‌ترین و رتبه‌سازترین دروس عمومی موجود در کنکور هر دو رشتهٔ تجربی و ریاضی است. از این رو اهمیّت یادگیری کامل مطالب کتب درسی دین و زندگی هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم بر کسی پوشیده نیست. از آنجا که عملکرد بسیار خوب در پاسخ‌دهی به سؤالات این درس در کنکور، به طور مستقیم تأثیر فراوانی بر رتبهٔ کنکور دانش‌آموزان می‌گذارد و قسمت عمدهٔ این درس ماهیتی فرّار دارد، لازم است دانش‌آموزان تمامی مباحث طرح شده در این درس را به طور کامل و عمیق یاد گرفته و منابع کمک آموزشی مفید بیشترین استفاده را ببرند.  زیرا دسترسی به یک کتاب جامع که تمامی نکات کتب درسی هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم را کامل و به صورتی بسیار منسجم به گونه‌ای که هیچ نکته و مطلب کنکوری جا نماند، توضیح دهد، در اولویت‌های اساسی دانش‌آموزان متقاضی شرکت در کنکورهای سراسری و یا آزمون‌های آزمایشی قرار دارد. کتاب درسنامه‌های دین و زندگی کامل کنکور از مجموعه کتاب‌های میکرو طلایی انتشارات بین‌المللی گاج یک مکمل بی‌نقص برای کتب درسی دین و زندگی دانش‌آموزان هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم رشتهٔ تجربی و ریاضی و یک منبع کمک آموزشی عالی برای یادگیری و مرور کامل تمامی مباحث این درس است. این کتاب به نوشته مرتضی محسنی کبیر و محمد رضایی بقاء، تمامی مفاهیم و نکات دروس دین و زندگی را در قالبی کاملاً مطابق با کتاب درسی به طور کامل آموزش می‌دهد. بانک تست این کتاب نیز در جلدی مجزا ارائه شده است.

ویژگی‌های کتاب دین و زندگی میکرو گاج:

این کتاب در دو جلد ارائه می‌شود که جلد اول آن به طور خاص به درسنامه‌ها اختصاص یافته است و تست‌ها و پاسخنامهٔ سؤالات در جلدی دیگر ارائه شده است. کلیدی‌ترین ویژگی جلد اول این کتاب فوق‌العاده و به شدت تفصیلی بودن درسنامه‌های آن است. این کتاب با ۳۵۲ صفحه یک منبع بسیار کاربردی برای یادگیری کامل و همچنین مرور درس دین و زندگی هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم برای کنکور است. این کتاب هر درس از کتب درسی دین و زندگی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم را با عملکردی مطابق نظام جدید آموزشی و متناسب با سؤالات کنکورهای سال‌های اخیر آموزش داده است. دانش‌آموزانی که بتوانند به تسلط کاملی بر مطالب گفته شده در این کتاب برسند، می‌توانند از پاسخ‌دهی بی‌نقص خود به سؤالات کنکور اطمینان حاصل نمایند. ویژگی برتر دیگر این کتاب توجه ویژهٔ آن به آیات و احادیث هر درس است. از آنجا که به طور متوسط حدود ۱۶ سؤال از ۲۵ سؤال درس دین و زندگی کنکور مربوط به آیات، احادیث و اشعار طرح شده در کتب درسی است، دانش‌آموزان باید وقت بیشتری بر یادگیری، حفظ و تحلیل آیات و روایات بگذارند. نویسندگان این کتاب نیز در راستای تسهیل یادگیری دانش‌آموزان تمامی نکات مهم موجود در آیات، احادیث و اشعار کتب درسی را کامل توضیح داده‌اند. یکی دیگر از ویژگی‌های خوب این کتاب نیز توضیح کامل بخش‌های متنوع موجود در درسنامه‌ها و تحلیل کامل انواع سؤالات دین و زندگی مطرح شده در کنکورهای سال‌های اخیر در بخش «مقدمهٔ نویسندگان» در ابتدای کتاب است.

بررسی درسنامه‌های کتاب دین و زندگی میکرو گاج:

درسنامه‌های این کتاب کامل و بسیار کاربردی است. در این درسنامه‌ها نکات کلی و تستی برای درک بهتر مفاهیم و بالا بردن سرعت تست‌زنی تحت عنوان «نکتهٔ راهبردی» بیان شده است. همچنین نکات مشابه و گمراه‌کنندهٔ درس‌ها و دام‌های آموزشی تحت عنوان «تلنگر» طرح شده است تا دانش‌آموزان هنگام پاسخگویی به سؤالات این درس با چالش کمتری رو به رو شوند. در کل متون درسنامه نیز تمامی روابط «علّت و معلولی» و «شرط و مشروطی» داخل پرانتز بیان شده‌اند. در درس‌هایی که شامل مفاهیم حجیم هستند، این مفاهیم به صورت نموداری با عنوان «مرور سریع» جمع‌بندی شده‌اند. بعضی مطالبی که برای فهم عمیق دانش‌آموزان لازم است اما فرای کتاب درسی است، در پاورقی نوشته شده است. تمامی سؤالات طرح شده در کتب درسی شامل سؤالات تدبّر و تفکّر در آیات، فعالیت‌های کلاسی، خودارزیابی، اندیشه و تحقیق و… نیز به طور کامل پاسخ داده شده‌اند. درسنامه‌ها عموماً شامل بخش‌های زیر می‌شوند:

 • چشم انداز: اهداف اصلی و فرعی درس در این بخش بیان شده‌اند.
 • مشاوره: میزان اهمیّت درس در کنکور، نکات و بخش‌های مهم درس، نکات مربوط به آیات، روایات و شعرهای درس به همراه تعداد سؤال طرح شده از درس در کنکورهای سراسری سال‌های اخیر در این بخش نوشته شده است.
 • سبک مطالعه: در این بخش یک اولیت‌بندی مناسب برای ترتیب خواندن بخش‌های متنوع درس ارائه شده است.
 • ساختار کلی درس: در این بخش کلیّت و موارد مهم هر درس به طور خلاصه در یک نمودار درختی نشان داده شده است.
 • ایستگاه آیه: این بخش شامل بیان موضوع کلی آیه، ترجمهٔ روان و لفظ به لفظ آن، مهم‌ترین کلیدواژه‌ها و پیام‌های اصلی، فرعی و ترکیبی آیه می‌شود.
 • ایستگاه حدیث: این بخش شامل بیان موضوع کلی حدیث، کلیدواژه‌های مهم و پیام‌های متنوع ، ارتباطی و ترکیبی حدیث می‌شود.
 • ایستگاه شعر: این بخش نیز شامل بیان موضوع کلی شعر، کلیدواژه‌های مهم آن و پیام‌های گوناگون ، ارتباطی و ترکیبی شعر می‌شود.
 • ایستگاه روایت تاریخی: در این بخش نقل‌قول‌های بزرگان و صحابه به همراه موضوع کلی، پیام‌های مرتبط و کلیدواژه‌های مهم گفته شده است.
 • اصطلاحات و مفاهیم کلیدی: اصطلاحات معارف دینی با هدف آشنایی دانش‌آموزان با الفاظ نامأنوس در این بخش معرفی شده‌اند.
 • عملکردی جدید به موضوع و حفظ آیات و احادیث:  به علت فراوانی تست‌های مربوط به حفظ ادامه یا بخشی از آیات و احادیث، در این بخش تعدادی سؤال مرتبط با همین موضوع به همراه جواب در یک جدول نوشته شده است.
 • درس در یک نگاه: در انتهای درس برای مرور سریع و جمع‌بندی، تمامی مطالب آن درس به طور خلاصه و تیتروار در یک نمودار ارائه شده‌اند.

کلام آخر:

کتاب درسنامه‌های دین و زندگی کامل کنکور از مجموعه کتاب‌های میکرو طلایی انتشارات بین‌المللی گاج با آموزش منسجم و کاملاً تفصیلی تمامی دروس دین و زندگی هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم رشتهٔ تجربی و ریاضی با ترتیبی کاملاً مطابق با کتب درسی نه تنها یک منبع کمک آموزشی عالی برای داوطلبین شرکت در کنکورهای سراسری است، بلکه یک مکمل کاربردی و مفید برای کتب درسی دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم نیز است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسندگان
محمد رضایی بقا _ مرتضی محسنی کبیر
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
352
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...