خط فکری زبان انگلیسی دهم نشر دریافت

خط فکری زبان انگلیسی دهم نشر دریافت

از {{model.count}}
68,000
51,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب خط فکری زبان انگلیسی دهم نشر دریافت از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

خط فکری زبان انگلیسی دهم نشر دریافت

مقدمه

هدف از نوشتن کتاب خط فکری انگلیسی دهم نشر دریافت آماده سازی دانش آموزان برای شرکت در کنکور سراسری بوده است و برای این نوشته شده است که دانش آموزان سال دهم و داوطلبان کنکور سراسری نظام جدید پس از تسلط بر کتاب درسی تست های زیادی را از این مباحث کار کنند. فصول درسی با استناد به کتاب درسی به خوبی منطبق بر اصول آموزشی موضوعات قرار داده شده اند. فهرست کتاب تنها بخش های تستی هر فصل را جداگانه بررسی کرده است و اطلاعات زیادی ندارد.

لحن کتاب خط فکری انگلیسی دهم نشر دریافت رسمی اما روان است. ترتیب قرارگیری موضوعات برخلاف عرف کتاب های زبان، با تست ها شروع می شوند و در لابه لای پاسخ های تست ها، درسنامه ها قرار داده شده اند. بدین ترتیب تماماً در بخش های اول تست های هر فصل قرار گرفته است و درسنامه و پاسخنامه در کنار هم در انتهای کتاب هستند. آنچه نویسنده در مقدمه به آن اشاره کرده است مبنی بر هدف کنکوری کتاب به خوبی در سراسر کتاب رعایت شده است و بخش های متنوع کتاب با هدف اصلی خود درکنار یکدیگر قرار گرفته اند.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه کتاب خط فکری انگلیسی دهم نشر دریافت برخلاف کتاب های زبان انگلیسی کنکوری با ایده جدید نویسنده در انتهای کتاب و در لابه لای پاسخنامه قرار گرفته است. متن درسنامه بسیار ساده و قابل فهم نوشته شده است ولی حجم درسنامه به دلیل خلاصه بودن آن بسیار کم شده است. به دلیل اینکه درسنامه در بخش پاسخنامه قرار گرفته، به نوعی حالت مرور و خلاصه مطالب درس در آن آورده شده است و تمامی مطالب را پوشش نمی دهد. تمرین های کتاب درسی جایی در نحوه نوشتن درسنامه ندارند و مثالی از آنها زده نشده است. نکات تستی سوالات کنکور سراسری در درسنامه آورده شده است و صرفا به بیان این نکات در بعضی از مطالب درسنامه مثل سوال صفحه 265 سوال 117 بسنده شده است.

درسنامه مناسب دانش آموزانی است که با درس آشنا هستند و میخواهند در آن به تسلط برسند. هرچند دانش آموزان ضعیف تر می توانند از بخش QR Code قرار داده شده در کنار درسنامه استفاده کنند که در آن هر مطلب به طور جداگانه در بستر وب، با ویدئو آموزشی و انیمیشن توضیح کامل داده شده است استفاده کنند و ایرادات خود را رفع کنند. البته ویدئوهای به کار رفته در QR Code های کتاب نیز به دلیل انگلیسی بودن چندان مناسب این دانش آموزان نخواهد بود. آموزش تستی و نکته وار مبنای آموزشی مدنظر نویسندگان بوده است و تنها به این بعد پرداخته شده است. مطالب بیهوده در درسنامه به چشم نمی خورد و نویسنده از بیان خارج از مسیر کنکوری به خوبی خودداری کرده است.

در درسنامه کتاب خط فکری زبان انگلیسی دهم نشر دریافت تقریبا هیچ مثالی وجود ندارد و از آنجا که برای تست ها درسنامه نوشته شده است هر تست به نوعی مثالی برای درسنامه به شمار می رود هرچند کارایی مثال درون درسنامه را ندارد. درسنامه تمامی نکات به کار رفته در تست ها را در خود ندارد و مخصوصا در بخش مکالمه، نکات موجود در تست ها در درسنامه بیان نشده اند. به طور کلی ایده استفاده از QR Code بسیار جالب و در کتاب های کنکوری جدید است و وجه تمایز خوب درسنامه از سایر درسنامه هاست. اما ویدئوهای به کار رفته در این QR Code ها، انگلیسی هستند و نسخه های مناسب برای یادگیری دانش آموزان ضعیف نیستند و حتی محتوای آنها نیز کاملا مرتبط و یا مناسب یادگیری نیست و صرفا به بیان بعضی موارد اکتفا شده است. (مثل صفحه 209)

 تست (تمرین)

تعداد تست های واژگان و مکالمه و کلوز در خط فکری زبان انگلیسی دهم نشر دریافت مناسب و خوب هستند. در هر بخش اما تعداد تست های گرامر (70 تست) و تست های درک مطلب (متن) برای این بخش لزوما تسلط را برای دانش آموزان رقم نخواهد زد. بهتر بود این تعداد همگی کمی متعادل شوند و کمی از تست های واژگان (130 تست) به تست های گرامر داده شود. عملکرد آموزشی تست ها تا حد خوبی رعایت شده است که دلیل آن هم نبود آموزش اولیه برای تست هاست، زیرا به طور خودکار تست ها عملکرد خوبی را در آموزش طی خواهند کرد که نتیجه قرار دادن درسنامه در لابه لای پاسخنامه است.

تست ها به شکل میکروطبقه بندی آورده نشده اند و تیپ های متنوع تست ها در بخش های گوناگون وجود دارد و مخصوصا تیپ تست مکالمه که عموما به طور جداگانه بررسی نمی شود، در این کتاب تحت بخش مجزا آورده شده است. تست های کنکور سراسری و آزمون های آزمایشی مستقیما در تست ها آورده نشده اند و تست ها تالیفی خود نویسندگان کتاب هستند. استفاده از تست های »کدام بخش نادرست است« ایده نو و خوب نویسندگان در طراحی تست ها بوده است که عموما در کتاب ها ندیده گرفته می شود. تست های خارج از سطح کنکور و بسیار دشوار نیز طراحی نشده است و در کتاب خط فکری انگلیسی دهم نشر دریافت وجود ندارد و نویسندگان به خوبی عملکرد کنکوری تست ها را حفظ کرده اند. دانش آموزان با هر سطحی می توانند پاسخگوی عمده تست ها باشند ولی آشنایی با مباحث لازم است و در ابتدا نمی توان تمامی تست ها را جواب داد. حتما نیاز به مطالعه اولیه درسنامه وجود دارد.

پاسخ های تشریحی کتاب خط فکری انگلیسی دهم نشر دریافت چون با درسنامه ترکیب شده اند به نوعی تمامی توضیحات ثانویه ای که در کتاب های دیگر در پاسخنامه داده می شود را ندارد. اما به دلیل نزدیکی به درسنامه نکات تست ها و درسنامه به خوبی کنار یکدیگر جواب تشریحی خوبی برای تمامی تست ها را رقم می زنند. توضیح تشریحی تست ها در کنار خود درسنامه در تست ها بررسی شده است اما نکات تستی در آن گفته نشده است. همچنین در بعضی تست ها مانند تست 243 صفحه 232، جمله ای تحت عنوان خط فکری نوشته شده است که ذهنیت دانش آموز را با بیان نکته مهم برای تمامی تست های شبیه تست مذکور آماده می کند که بسیار خوب و مفید است. نزدیکی درسنامه و پاسخنامه سبب شده است تا شیوه پاسخگویی به سوالات و مطالب درسنامه بسیار شبیه هم باشند.

ظاهر کتاب

در کتاب خط فکری زبان انگلیسی دهم نشر دریافت سایز نوشته ها از سایر کتاب های بازار درشت تر است و فونت متفاوتی نسبت به سایر کتاب ها نیز دارد که کمی از استاندارد بودن کتاب کاسته است اما متون را خواناتر کرده است. صفحه آرایی خوب انجام شده است و جداول و کادرها با رنگ مناسب جدا شده اند. یکی از نقاط قوت کتاب طرح روی جلد و رنگ به کار رفته روی آن است که بسیار جذاب و مناسب انتخاب شده است. کیفیت کاغذ کتاب اما از سایر کتاب های مشابه پایین تر است.

 جمع بندی

کتاب خط فکری انگلیسی دهم نشر دریافت به دلیل برون سپاری بخشی از محتوای درسی از طریق QR Code حجم کمی دارد و با توجه به محتوای کتاب بسیار مناسب است. عدم ویراست مناسب یکی از نکات عجیب و منفی کتاب است که حتی در صفحه اولیه کتاب (نشانی اینترنتی) به چشم می خورد. هرچند این روند در خلال کتاب بهتر می شود اما جای افزایش بسیاری وجود دارد. به طور کلی این کتاب بسیار متفاوت تر از سایر کتاب های مشابه در بازار است.

ویژگی های خاص و نوی کتاب که همه آنها هم لزوما بهتر نیستند این کتاب را از دیگران متمایز می کند. این ویژگی ها شامل استفاده از بخش مکالمه و تست های یافتن بخش نادرست در بخش سوالات، منتقل کردن درسنامه به انتهای کتاب و در خلال پاسخنامه و استفاده از QR Code در کتاب برای فراهم کردن محتوای اضافه آموزشی می باشد. هرچند این ویژگی ها به خودی خود بسیار مناسب و مفید هستند، اما برای مثال اینکه از ویدئوهای انگلیسی که لزوما مرتبط با مفاهیم درس نیستند و حتی کاربرد چندانی برای دانش آموزان ضعیفی که با هدف یادگیری وارد سایت می شوند، ندارند. کتاب خط فکری انگلیسی دهم نشر دریافت به عنوان منبع تست و برای مرور پیشنهاد می شود و بهتر است پس از رسیدن به تسلط نسبی در مفاهیم سراغ این کتاب و تست هایش رفته شود. بازه زمانی پیشنهادی استفاده نیز از دوره عید تا کنکور می باشد.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسندگان
حسین میسمی زاده _ محسن کردافشاری
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
317
قطع چاپ
وزیری
نوع جلد
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...