حفظیات شیمی کنکور مینی میکرو طلایی گاج

حفظیات شیمی گاج

از {{model.count}}
69,000
51,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب حفظیات شیمی کنکور مینی میکرو طلایی گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

حفظیات شیمی کنکور مینی میکرو طلایی گاج


درس شیمی یکی از مهم‌ترین دروس اختصاصی موجود در کنکور هر دو رشتهٔ ریاضی و تجربی است؛ به گونه‌ای که لازم است دانش‌آموزان این درس را به طور کامل و عمیق یاد بگیرند. همچنین با توجه به ماهیت فرّار بخش عمده‌ای از این درس، دسترسی به یک منبع کمک آموزشی برای جمع‌بندی مطالب و مرور مستمر آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به همین جهت این کتاب نه تنها برای دانش‌آموزان پایهٔ دهم و یازدهمی که می‌خواهند مطالب حفظی کتاب درسی شیمی خود را عمیق‌تر یاد بگیرند، بلکه برای داوطلبین کنکور که نیاز به یک کتاب کاربردی برای مرور چندین‌بارهٔ نکات حفظی‌تر کتب درسی شیمی هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم دارند، بسیار مفید و کاربردی است. کتاب حفظیات شیمی کنکور مجموعه کتاب‌های میکروطلایی مینی از انتشارات بین‌المللی گاج قادر است تمامی اهداف گفته شده در بالا را میسّر سازد. این کتاب به نوشته ی دکتر محمد یوسفی و به نظارت محتوایی دکتر مهدی صالحی‌راد، تمامی نکات مفهومی و حفظی مباحث درس شیمی هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم را با ترتیبی مشابه کتب درسی طی درسنامه‌های کاربردی به طور کامل بیان کرده و به کمک این کتاب دانش‌آموزان می‌توانند درس شیمی را دوباره و دوباره مرور کنند تا در نهایت این مطالب را کامل به خاطر سپرده و فراموش نکنند. از این رو، دانش‌آموزانی که قصد دارند در درس شیمی کنکورهای سراسری عملکرد بسیار خوبی داشته باشند، بیشترین استفاده را از این کتاب خواهند برد.

مرور کلی و بررسی ویژگی‌های کتاب حفظیات شیمی کنکور مینی:

این کتاب که تنها در یک جلد ارائه می‌شود، تمامی مباحث فرّار درس شیمی هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم را طی درسنامه‌های کاربردی و نکته‌ای به همراه توضیحات تفصیلی آموزش می‌دهد. از این رو، این کتاب یکی از بهترین منابع کمک آموزشی برای دانش‌آموزان متقاضی شرکت در کنکورهای سراسری‌ست که به دنبال دست‌یابی به نتیجهٔ عالی در کنکور هستند. یکی از بهترین ویژگی‌های این کتاب قطع بسیار کوچک و بسیار سبک بودن آن است. این ویژگی از این نظر حائز اهمیت فراوان است که دانش‌آموزان می‌توانند این کتاب را با خود به همه‌جا برده و در هر شرایطی به مطالعهٔ آن بپردازند. از آن‌جا که این کتاب بیشتر نکات حفظی و فرار درس شیمی را آموزش می‌دهد، لازم است که دانش‌آموزان به طور پیوسته مطالب را خوانده و مجدداً مرور نمایند. به همین دلیل حجم و وزن کم این کتاب بسیار مناسب و کاربردی است. کلیدی‌ترین ویژگی این کتاب نیز بررسی کامل تمامی شکل‌ها و نمودارهای موجود در کتب درسی تحت عنوان «تصویرخانه» است. همان‌طور که می‌دانیم اخیراً تعداد قابل توجهی از تست‌های کنکور مربوط به مفاهیم استخراج شده از شکل‌ها و نمودارهای کتب درسی هستند. از این رو، تحلیل درست شکل‌ها و نمودارهای کتب درسی دارای اهمیت بسیار بالایی است. این کتاب نیز تمامی شکل‌ها، نمودارها و جدول‌ها را کامل بررسی کرده است. یکی دیگر از یژگی‌های خوب این کتاب بیان نکات مربوط به حاشیه‌های کتاب با رنگ سبز است تا دانش‌آموزان بتوانند این نکات را از نکات متون کتب درسی تشخیص داده و در صورت لزوم آن‌ها را مطالعه نمایند. همچنین نکاتی که دانش‌آموزان باید از سال‌های قبل یادگرفته باشند، با عنوان «یادآوری» گفته شده است تا هیچ ابهامی برای هیچ دانش‌آموزی باقی نماند. از دیگر ویژگی‌های مثبت این کتاب ذکر شمارهٔ صفحهٔ مربوط به هر بخش کتاب از کتاب درسی است. این ویژگی باعث می‌شود دانش‌آموزان بتوانند در هر فصل از هر کتاب درسی نکات مربوط به هر بخشی که می‌خواهند را به راحتی پیدا کرده و به مطالعهٔ آن نکات بپردازند. همچنین برای درک بهتر دانش‌آموزان مثال‌هایی در تقریباً تمامی مطالب گفته شده است. استفادهٔ به جا از رنگ‌ها، شکل‌ها و جداول مختلف در توضیحات هر درس یادگیری دانش‌آموزان و انتقال مفاهیم به آنان را بهتر کرده و از خستگی چشمان این عزیزان جلوگیری می‌نماید. این کتاب که شامل ۳۲۰ صفحه است، علاوه بر توضیح تمامی نکات حفظی درس شیمی هر سه پایه، دارای چهار ضمیمهٔ جامع و بسیار کاربردی می‌شود. در ضمیمهٔ اول با عنوان «مواد» تمامی مواد معرفی شده در کتب درسی به همراه خلاصه نکات گفته شده برایشان به تفکیک کتاب درسی در یک جدول بیان شده‌اندندا. در ضمیمهٔ دوم با عناون «واکنش‌ها» تمامی واکنش‌های مطرح شده در کتب درسی به همراه توضیحات لازم بیان شده‌اند. ضمیمهٔ سوم با عنوان «عددها» شامل اعداد مهم مذکور در کتب درسی مانند جرم الکترون، پروتون و نوترون و بسیاری موارد دیگر است. در ضمیمهٔ چهارم با عنوان «رنگ‌ها» نیز رنگ‌های مهم مذکور در کتب درسی شامل رنگ کاغذ pH محلول جوهر نمک و بسیاری موارد دیگردر یک جدول بیان شده است.

جمع‌بندی:

کتاب حفظیات شیمی کنکور از سری کتاب‌های مجموعه طلایی انتشارات بین المللی گاج تمامی نکات حفظی مباحث درس شیمی هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم را به طور منسجم و در قالبی مطابق با کتاب درسی طی درسنامه‌هایی کامل و البته نکته‌وار آموزش داده است. همچنین این کتاب با هدف جمع‌بندی و مرور سریع مطالب حفظی درس شیمی نوشته شده است و دانش‌آموزان متقاضی شرکت در کنکورهای سراسری می‌توانند این کتاب که قطع بسیار کوچکی داشته و بسیار سبک است را همواره با خود حمل کرده و در هر شرایطی به مطالعهٔ نکات فرار درس شیمی بپردازند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسنده
محمد یوسفی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
320
قطع کتاب
جیبی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...