حسابان کامل کنکور میکرو طلایی گاج

حسابان کامل گاج

از {{model.count}}
393,000
294,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب حسابان کامل کنکور میکرو طلایی گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

حسابان کامل کنکور میکرو طلایی گاج


حسابان و ریاضیات پایه در کنکور رشتهٔ ریاضی ۲۱ الی ۲۴ تست اول درس ریاضی را به خود اختصاص می‌دهد. با توجه به چالش برانگیز بودن دروس هندسه، آمار و احتمال و ریاضیات گسسته، دانش‌آموزان تمرکز بیشتری بر حسابان و ریاضیات پایه دارند. با توجه به اینکه دروس اول و دوم از فصل اول و فصول ششم و هفتم ریاضی دهم با مباحث بیان شده در کتاب‌های آمار و احتمال یازدهم و ریاضیات گسسته دوازدهم مرتبط هستند؛ معمولاً در کتاب‌های جامع حسابان این مباحث از ریاضیات دهم مطرح نمی‌شود. انتشارات گاج با چاپ کتاب‌های میکروطلایی در چند سال اخیر توانست مخاطبین زیادی را برای این کتاب‌ها پیدا کند. یکی از کتاب‌ها، کتاب میکرو طلایی حسابان کامل کنکور است که تک جلدی و ۱۰۶۸ صفحه بوده که نوسنده آن ابوالقاسم شعبانی است. شما با خرید این کتاب یک درسنامه کامل و یک بانک تست جامع را در اختیار خواهید داشت.

ویژگی‌های کتاب حسابان کامل کنکور میکرو طلایی گاج

کتاب حسابان کامل کنکور میکرو طلایی انتشارات گاج مطالب را دو بخش ریاضیات پایه (ریاضی دهم و حسابان یازدهم) و حسابان دوازدهم تقسیم کرده که بخش اول ۹ فصل و بخش دوم ۵ فصل است.

 فصول ریاضیات پایه عبارت‌اند از:

 • فصل اول: اتحادهای جبری، تجزیه، عبارت‌های گویا (فصل ۳ ریاضی دهم)
 • فصل دوم: توان‌های گویا و گنگ، قواعد رادیکال‌ها (فصل ۳ ریاضی دهم)
 • فصل سوم: بازه‌ها، تعیین علامت، نامعادلات گویا (فصل ۱ و ۴ ریاضی دهم)
 • فصل چهارم: معادلات (فصل ۴ ریاضی دهم و فصل ۱ حسابان یازدهم)
 • فصل پنجم: الگو و دنباله (فصل ۱ ریاضی دهم و فصل ۱ حسابان یازدهم)
 • فصل ششم: قدر مطلق و آشنایی با هندسه تحلیلی (فصل ۴ ریاضی دهم و فصل ۱ حسابان یازدهم)
 • فصل هفتم: تابع (فصل ۵ ریاضی دهم و فصل ۲ حسابان یازدهم)
 • فصل هشتم: توابع نمایی و لگاریتمی (فصل ۳ حسابان یازدهم)
 • فصل نهم: مثلثات (فصل ۲ ریاضی دهم و فصل ۴ حسابان یازدهم)

فصول حسابان دوازدهم نیز در این کتاب به ترتیب عبارت‌اند از:

 • فصل دهم: تابع (فصل ۱ حسابان دوازدهم)
 • فصل یازدهم: مثلثات (فصل ۲ حسابان دوازدهم)
 • فصل دوازدهم: حد، حدهای نامتناهی و حد در بی‌نهایت (فصل ۵ حسابان یازدهم و فصل ۳ حسابان دوازدهم)
 • فصل سیزدهم: مشتق (فصل ۴ حسابان دوازدهم)
 • فصل چهاردهم: کاربردهای مشتق (فصل ۵ حسابان دوازدهم)

همانطور که می‌بینید حد در حسابان یازدهم به همراه حد در حسابان دوازدهم ارائه شده است. هر یک از این فصول نیز به چند قسمت تقسیم شده‌اند که طبقه‌بندی خوبی را برای این کتاب رقم زده است. این کتاب از چهار بخش تست، پاسخنامه تشریحی، درسنامه و خلاصه درس تشکیل شده که در ادامه راجع به هر یک توضیحات بیشتری را شرح خواهیم داد.

تست

مهم‌ترین ویژگی این کتاب، جامع بودن تست‌ها در هر مبحث است. در این قسمت تمامی سوالات کنکورهای سراسری داخل و خارج از کشور رشته‌های ریاضی و تجربی از سال ۱۳۸۵ تاکنون که با موضوعات مطرح شدهٔ کتب درسی گفته شده مطابقت داشته‌اند، آمده است. همچنین از تمامی مثال‌ها، کار در کلاس‌ها، تمرین‌ها، مسائل و حتی متن کتاب درسی سوالات تستی زیادی شبیه سازی و در این قسمت آورده شده است. موضوعاتی که تست‌های کنکور و تمارین و مثال‌های کتاب ناکافی بوده‌اند از سوالات کنکورهای قبل از سال ۱۳۸۵ و نیز کنکورهای آزاد و نیز سوالات تالیفی کمک گرفته شده است. تست‌های هر قسمت از هر فصل جدا شده‌اند و هر قسمت نیز خود به چند بخش کوچک‌تر تقسیم شده است. در کنار بعضی از تست‌ها ستاره‌های توخالی دیده می‌شود. این تست‌ها مخصوص دانش‌آموزانی است که فرصت کافی برای حل همهٔ تست‌ها را ندارند و می‌خواهند با کمترین تعداد تست به تسلط نسبی برسند. سوالات سخت کتاب هم که با توجه به سطح سختی ریاضی کنکور ۱۴۰۰ باید بیش از پیش مورد اهمیت واقع شوند، با علامت ستاره توپر مشخص شده‌اند. در انتهای بعضی از فصول تست‌هایی با عنوان VIP ارائه شده که تست‌های بسیار سخت و ایده‌دار هستند. این تست‌ها بیشتر برای دانش‌آموزان برتر و سخت‌کوش است. نمودارها و شکل‌های رسم شده گویا و واضح هستند. در ابتدای هر قسمت از تست‌ها، شماره صفحات درسنامه نوشته شده است. تعداد قسمت‌ها و تست‌های هر یک از فصول این کتاب در جدول زیر ارائه شده است.

پاسخنامه تشریحی و کلیدی کتاب حسابان کامل میکروطلایی گاج

در این پاسخنامه تشریحی که بسیار مفصل و کامل است برای بعضی از سوالات حتی سه روش حل نوشته شده است. پاسخ‌ها به گونه‌ای است که دانش‌آموزان با مطالعهٔ آن می‌توانند از روش‌های موجود برای حل الگو بگیرند و در حل تست‌های دیگر به کار ببرند. نویسنده برای درک بهتر پاسخ‌ها، از توضیحات فارسی برای اکثر سوالات استفاده کرده است. کادرهای در پاسخنامه دیده می‌شود که نکات و تذکرات لازم برای هر سوال را به دانش‌آموز گوشزد می‌کند. در ضمن پاسخنامه کلیدی نیز برای این تست‌ها تعبیه شده است.

درسنامه

در درسنامه‌های کتاب حسابان کامل کنکور میکرو طلایی گاج، مطالب کتاب درسی و موردنیاز برای کنکور به طور کامل بیان شده است. یکی از ویژگی‎های مثبت این درسنامه، خودآموز بودن آن است. مثال‌های حل‌شدهٔ هدفمند زیادی در این قسمت آورده شده که هم باعث عدم سردرگمی دانش‌آموز می‌شود و هم روند حل سوالات را به دانش‌آموزان می‌آموزد. نکات و تذکرات زیادی در این درسنامه گفته شده و جالب‌تر اینکه میزان اهمیت آن‌ها نیز آورده شده است. برای نمونه در صفحه ۴۳۳ برای یکی از فرمول‌های مجموع جملات دنبالهٔ هندسی، عبارت «از این فرمول دومیه، یا اصلاً استفاده نمی‌شه و یا خیلی کم استفاده می‌شه. » آورده شده است. برای مطالعهٔ بهتر این کتاب بهتر است ابتدا درسنامهٔ یک قسمت از یک فصل مطالعه شود و سپس تست‌های همان قسمت حل شود. و این روند برای قسمت‌های بعدی نیز تکرار شود.

خلاصه درس

در درسنامه‌های موجود در این کتاب، در پایان هر قسمت از هر فصل یک خلاصه نکات ارائه شده که کاربردهای زیادی دارد. برای نمونه دانش‌آموزی که می‌خواهد یک قسمت را مرور کند، قبل حل تست به جای مطالعهٔ مجدد درسنامه که بسیار زمانبر است، می‌تواند این خلاصه‌ها را مطالعه کند و بعد از آن اقدام به تست‌زنی کند. در این خلاصه‌ها تنها فرمول‌ها ارائه نشده؛ بلکه مفاهیم نیز آورده شده است. تذکر مهم در این باره این است که خلاصه‌ها نمی‌توانند جایگزین درسنامه‌ها شوند؛ بنابراین برای اولین مطالعه حتماً باید درسنامه را بخوانید. مرورهای بعدی را با استفاده از این خلاصه‌ها انجام دهید.

 خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسنده
ابوالقاسم شعبانی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
1008
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...