فصل آزمون حسابان و ریاضیات پایه جامع خیلی سبز

حسابان و ریاضیات پایه جامع خیلی سبز

از {{model.count}}
165,000
123,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب فصل آزمون حسابان و ریاضیات پایه جامع خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

فصل آزمون حسابان و ریاضیات پایه جامع خیلی سبز


چکیده

کتاب های سری فصل آزمون محصول انتشارات خیلی سبز از سری کتاب هایی هستند که فاقد درسنامه اند و به عنوان یک منبع کمکی تست زنی می توانند در کنار یک منبع جامع در سال دوازدهم و در مسیر آمادگی برای کنکور، بدرد داوطلبان آزمون سراسری بخورند. کتاب حسابان جامع و ریاضیات پایه این انتشارات هم یکی دیگر از این سری کتاب هاست که شامل تمامی مطالب ریاضی دهم (بجز مجموعه ها، شمارش و آمار و احتمال)، حسابان یازدهم و دوازدهم است.

همان طور که از نام کتاب پیداست کاملا آزمون محور است و درسنامه ای ندارد. تمامی مطالب حسابان و ریاضی پایه مرتبط با آن در 12 فصل به شکل موضوعی گردهم آمده اند. مثلا فصل هشتم کتاب تابع است که مطالب تابع را از کتاب های درسی ریاضی دهم، حسابان یازدهم و دوازدهم پوشش می دهد. فصل 13 ام کتاب شامل آزمون های جامع است که درباره آن صحبت خواهیم کرد.

پس از این 13 فصل، پاسخنامه کلیدی و تشریحی تست ها قرار گرفته اند. لحن کتاب در پاسخنامه رسمی و روان است. این کتاب در مجموع دارای 1015 تست است و 232 صفحه دارد. در ادامه به بررسی کتاب فصل آزمون حسابان جامع و ریاضیات پایه خیلی سبز نوشته حسین شفیع زاده، مهرداد کیوان، محمد مصطفی ابراهیمی و حامد ضیاءفر می پردازیم.

فونت و سایز آن، چاپ نمودارها و اَشکال در وضعیت خوبی قرار دارد. از رنگ مکمل بنفش در کنار مشکی در کتاب استفاده شده است. در بخش سوالات در چنین کتابی بهتر است بخشی به عنوان محل انجام محاسبات در نظر گرفته شود که نشده. البته در بخش هایی که سوالات نمودار یا شکلی ندارند، سمت چپ صفحه خالی و قابل استفاده است. پاسخنامه دوستونه است اما چندان شلوغ نیست. عکس روی جلد کتاب شامل تعدادی مداد رنگی و مرتبط با فضای آزمون است ولی شاید خیلی جذاب نباشد. کتاب در سایز رحلی است و با توجه به حجمش سبک است.

در نهایت باید گفت کتاب حسابان جامع و ریاضیات پایه از سری فصل آزمون خیلی سبز، با آزمون های مبحثی و جامع برای هر فصل و آزمون های جامع انتهایی، کتابی مناسب به عنوان منبع مکمل تستی برای دانش آموزان رشته ریاضی است. سطح متوسط و استاندارد تست ها و پاسخنامه جامع و کامل از مهم ترین ویژگی های این کتاب هستند. همان طور که گفته شد می توان در ایام جمع بندی یا از ابتدای سال دوازدهم استفاده از این کتاب را آغاز کرد. قبل از خرید اینترنتی کتاب حسابان و ریاضیات پایه فصل آزمون خیلی سبز ادامه مطلب را بخوانید.

 تست (تمرین)

همان طور که گفته شد تست های کتاب فصل آزمون حسابان و ریاضی پایه، به شکل آزمون محور هستند. هر فصل شامل تعدادی آزمون مبحثی و دو آزمون جامع است. آزمون های مبحثی 10 تستی و آزمون های جامع 15 تستی هستند. در ابتدای هر آزمون مباحث آن آزمون، صفحات کتاب درسی مرتبط، نوع آزمون و تعداد تست و زمان پیشنهادی گفته شده است. تعداد کم تست ها در آزمون ها از جمله نقاط مثبت کتاب است که باعث می شوند یک آزمون را در فرصت کمی حل و بررسی کرد.

دو آزمون جامع انتهای هر فصل، یکی دارای عنوان «استاندارد» و دیگری دارای عنوان «به سوی 100» است. به طور کلی درباره سطح تست ها و آزمون ها می توان گفت تلاش شده در مسیر کنکور و شامل تست های ساده و متوسط باشند. این موضوع در مقدمه هم گفته شده است که سطح آزمون ها متعادل است. حتی در آزمون «به سوی 100»، تست ها هم سطح تست های دشوار کنکور هستند و عجیب و غریب نیستند. خیلی هم در میان آنها نمی توان تست هایی با ایده های جدید پیدا کرد. به طور کلی در مقدمه گفته شده که تست ها همه تالیفی هستند ولی بعضی از تست های کنکور یا تمرین های کتاب درسی هم بدون آدرس در میان تست ها دیده می شوند.

با توجه به سطح آزمون ها و نزدیکی آنها به کنکور، دو کاربرد برای کتاب فصل آزمون حسابان و ریاضی پایه خیلی سبز طرح است. یکی کسانی که تا تعطیلات عید از یک منبع تست زنی کاملی تست زده اند و حالا می خواهند برای جمع بندی از آزمون های این کتاب استفاده کنند که با توجه به 1015 تستی که دارد، کار سختی هم نیست. یکی هم کسانی که از اول سال در کنار منبع اصلی از آزمون های کتاب استفاده می کنند. البته شاید برای دانش آموزان قوی به عنوان منبع مکمل چندان راضی کننده نباشد.

توزیع تست های کتاب فصل آزمون حسابان و ریاضیات پایه متناسب با اهمیت و حجم مطالب بخوبی اتفاق افتاده است. پوشش تیپ های مرسوم تستی در آزمون های مبحثی و جامع بسیار خوب است و چارچوب کتاب درسی هم بخوبی رعایت شده و از گفتن تست های خارج از کتاب امتناع ورزیده شده است. فصل 13 ام کتاب بعد از فصول 12 گانه شامل آزمون های جامع ریاضی 10 ام، حسابان 11 ام، ریاضیات پایه (ریاضی 10 و حسابان 11)، نیم سال اول و دوم حسابان 12 ام، جامع حسابان 12 ام و چندین آزمون جامع است که آزمون های اولیه 20 تایی و آزمون های جامع 25 تایی هستند.

پاسخنامه تست ها هم جزء نقاط قوت کتاب محسوب می شود و در آن ها توضیحات فارسی کاملی داده شده و گام به گام با خواننده جلو آمده است تا هیچ ابهامی برای خواننده باقی نماند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسندگان
حامد ضیا فر _ حسین شفیع زاده _ محمد مصطفی ابراهیمی _ مهرداد کیوان
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
223
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...