حسابان جامع کنکور IQ گاج

حسابان جامع گاج

از {{model.count}}
295,000
221,250 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب حسابان جامع کنکور IQ گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

حسابان جامع کنکور IQ گاج


دانش‌آموزان رشتهٔ ریاضی در پایهٔ یازدهم و دوازدهم کتاب‌هایی را با عنوان حسابان دارند که در کنکور نیز اهمیت ویژه‌ای دارند. ریاضی دهم نیز مطالب مرتبط با حسابان دارد. اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، بجز دروس اول و دوم از فصل اول، فصول ششم و هفتم ریاضی دهم، سایر مطالب در راستای مفاهیم بیان شده در حسابان هستند. بنابراین مؤلفین و نشرهای متنوع برای نوشتن و چاپ کتاب حسابان جامع، مطالب مرتبط ریاضی دهم را نیز مطرح می‌کنند. فصول ششم و هفتم ریاضی دهم در کتاب‌های ریاضیات گسسته و آمار و احتمال جامع ارائه می‌شوند زیرا در راستای مفاهیم ارائه شده در آمار و احتمال یازدهم و ریاضیات گسسته دوازدهم هستند. در کنکور رشتهٔ ریاضی ۵۵ سوال ریاضی طرح می‌شود که ۲۱ الی ۲۴ تست اول آن مربوط به مباحث حسابان است. یعنی حدود ۴۱ درصد سوالات، که درصد بسیار بالایی بالایی است. از آنجایی که در کنکور ۱۴۰۰ این سوالات بسیار سخت و پیچیده بودند، باید برای این مباحث، کتابی را خریداری کنید که در آن تست سخت هم باشد. به این دلیل که اگر در کنکور بعدی نیز سوالات در همین سطح باشد، غافگیر نشوید و توانایی پاسخگویی به سوالات را داشته باشید. انتشارات گاج سوالاتی با سطح بالاتر را در سری کتاب‌های IQ آورده؛ بنابراین خرید کتاب حسابان جامع کنکور IQ می‌تواند گزینهٔ مناسبی برای دانش‌آموزان به‌ویژه دانش‌آموزان برتر و سخت‌کوش باشد. این کتاب نوشتهٔ مهندس حبیب شفیعی و مهندس مجید رفعتی است که در یک جلد و ۷۰۴ صفحه به چاپ رسیده است.

ویژگی‌های کتاب حسابان جامع کنکور IQ انتشارات گاج

کتاب حسابان جامع کنکور IQ انتشارات گاج مطالب مرتبط از ریاضی دهم، کل حسابان یازدهم و کل حسابان دوازدهم را در ۹ فصل دسته‌بندی کرده است؛ که به شرح زیر است:

 • فصل اول (تابع): تابع یکی از مباحث ریاضی است که در کنکور هم سهم قابل توجهی دارد. تابع در هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم مطرح شده که فصل پنجم از ریاضی دهم، فصل دوم از حسابان یازدهم و فصل اول از حسابان دوازدهم را به خود اختصاص داده است. همهٔ این فصول در فصل اول کتاب حسابان جامع کنکور IQ جمع آوری شده است.
 • فصل دوم (مثلثات): مثلثات هم مانند تابع در هر سه پایه مطرح شده است. این فصل در کنکور هم به صورت جداگانه سوال دارد و هم می‌تواند با مباحث دیگر مانند تابع، حد، مشتق و… ترکیب شود. فصل دوم از ریاضی دهم، فصل چهارم از حسابان یازدهم و فصل دوم از حسابان دوازدهم را به خود اختصاص داده است که همهٔ این فصول در فصل دوم کتاب حسابان جامع کنکور IQ جمع آوری شده است.
 • فصل سوم (حد و پیوستگی): حد و پیوستگی که پیش‌نیاز مشتق‌گیری با استفاده از تعریف مشتق است، در کتاب‌های حسابان یازدهم و حسابان دوازدهم آورده شده است. فصل پنجم از حسابان یازدهم و فصل سوم از حسابان دوازدهم مربوط به حد می‌شود که مفهوم حد، حدهای یک‌طرفه، حدود کسری و پیوستگی در یازدهم و حد در بی‌نهایت و حد بی‌نهایت در دوازدهم مطرح شده است.
 • فصل چهارم (مشتق): مبحث مشتق تنها در فصل چهارم حسابان دوازدهم ارائه شده و در پایه‌های دهم و یازدهم مطلبی از آن نیامده است. در این فصل دانش‌آموزان با مشتق‌گیری با استفاده از تعریف و فرمول، پیوستگی و آهنگ تغییرات آشنا می‌شوند.
 • فصل پنجم (کاربردهای مشتق): این فصل را باید به نوعی ادامهٔ مشتق دانست که در فصل پنجم حسابان دوازدهم آورده شده است. در این فصل دانش‌آموزان یاد می‌گیرند که چگونه با استفاده از مشتق، صعودی یا نزولی بودن تابع، اکسترمم‌ها و نقاط عطف را به مشخص کنند. بهینه سازی نیز یکی از مباحث این فصل است.
 • فصل ششم (توان‌های گویا و عبارت‌های جبری): فصل سوم ریاضیات دهم در حقیقت پایه‌های ریاضی و حسابان است. شاید به نظر دانش‌آموزان بسیار ساده باشد اما در صورت عدم تسلط بر آن، در تمامی مباحث ریاضی با مشکل مواجه خواهید شد.
 • فصل هفتم (الگو و دنباله): این فصل مربوط به الگوهای خطی و غیرخطی و دنباله‌های حسابی و هندسی است که در دروس سوم و چهارم از فصل اول ریاضی دهم و درس اول از فصل اول حسابان یازدهم مطرح شده است.
 • فصل هشتم (جبر و معادله): این فصل در کنکور هم به صورت مستقل سوال دارد و هم در مباحث دیگر کاربرد دارد. بنابراین باید به خوبی این فصل را مطالعه کنید. مطالب آن معادلات درجه دوم، معادلات گویا و گنگ، قدر مطلق و ویژگی‌های آن و آشنایی با هندسه تحلیلی است. فصل چهارم ریاضی دهم و دروس دوم تا پنجم از فصل اول حسابان یازدهم در این فصل جای گرفته است.
 • فصل نهم (توابع نمایی و لگاریتمی): فصل سوم حسابان یازدهم به توابع نمایی و لگاریتمی پرداخته که مطالب آن نسبتاً ساده و شیرین است. هر سال در کنکور یک تست داشت که در کنکور ۱۴۰۰ دو تست دشوار از آن مطرح شد که یکی از آن‌ها با دترمینان دو در دو ترکیب شده بود! تست سوم هم دامنهٔ یک تابع لگاریتمی خواسته شده بود.

بخش‌های مختلف کتاب حسابان جامع کنکور IQ:

این کتاب دارای سه بخش درسنامه، تست و پاسخنامه تشریحی است که هر در ادامه دربارهٔ هر کدام توضیحات مختصری را ارائه خواهیم داد.

درسنامه

هر فصل به چند قسمت تقسیم شده که برای هر قسمت درسنامهٔ جداگانه‌ای در نظر گرفته شده است. این درسنامه مفصل و کامل است، بنابراین می‌‎توان آن را خودآموز دانست. بعد از طرح درس در هر یک از مفاهیم، مثال‌های حل شدهٔ مناسبی آورده شده که مهم‌ترین قسمت، پاسخ آن است. برای بعضی از سوالات دو روش حل آورده شده که دانش‌آموزان باید از این پاسخ‌ها الگو بگیرند. لحن درسنامه رسمی است اما جملات عامیانه نیز برای برقراری ارتباط بیشتر با دانش‌آموزان آورده شده که با فونت دیگری نوشته شده‌اند.

تست

بعد از هر درسنامه تست‌های مربوط به آن آورده شده که مبحث به مبحث از هم جدا شده‌اند. این جداسازی باعث می‌شود دانش‌آموزان فقط تست‌های مبحث موردنظر خود را حل کنند. تست‌های این کتاب از تست‌های کنکور سال‌های اخیر و سؤالات تألیفی است که سطح نسبتاً سختی دارند و می‌توانند برای آمادگی در کنکور با سوالات سخت مناسب باشد. البته درصد سوالات تالیفی بسیار بیشتر از سوالات کنکور است. در پایان بعضی از فصول بخشی به نام آی‌کیو پلاس آورده شده که تست‌های بسیار سختی هستند و برای دانش‌آموزان برتر قابل استفاده است. تعداد تست‌های هر یک از فصول را در جدول زیر آورده‌ایم.

پاسخنامه تشریحی

پاسخنامه تشریحی در انتهای کتاب آمده است. نویسندگان برای برخی از سوالات، نکاتی رادر پاسخنامه ارائه داده‌اند که به حل سوالات کمک می‌کند. برای برخی از سوالات نیز دو روش حل آورده شده و روش دوم روش تستی یا کنکوری است که برای دانش‌آموزان بسیار جذاب است. دانش‌آموزان با استفاده از این پاسخنامه می‌توانند به تحلیل پاسخ‌های خود بپردازند و یا اگر از پس حل سوالی برنیامدند می‌توانند روش حل را از آن بیاموزند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
مجید رفعتی _ حبیب شفیعی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
704
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...