جمع بندی فیزیک کنکور تجربی خیلی سبز

فیزیک خیلی سبز

از {{model.count}}
72,000
54,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب جمع بندی فیزیک کنکور تجربی خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

جمع بندی فیزیک کنکور تجربی خیلی سبز


مقدمه

فیزیک کنکور تجربی یکی دیگر از سری کتاب های جمع بندی خیلی سبز است و مناسب برای این ایام است. چینش فصل های این کتاب دقیقا منطبق بر کتاب های درسی می باشد؛ در این کتاب فصول کتاب های درسی فیزیک دهم، فیزیک یازدهم و فیزیک دوازدهم به ترتیب چیده شده اند. لحن کتاب تقریباً رسمی می باشد.

در کتاب جمع بندی فیزیک تجربی خیلی سبز ابتدا درسنامه ی هر فصل قرار دارد، سپس تست های آن فصل و در پایان فصل نیز پاسخنامه ی تشریحی قرار داده شده است. در پایان کتاب نیز دو آزمون جامع به همراه پاسخنامه ی تشریحی در نظر گرفته شده است. فهرست این کتاب بسیار ساده می باشد و فقط شماره صفحه ی مربوط به شروع هر فصل به علاوه ی آزمون های جامع را بیان کرده است. در مجموع این کتاب 404 تست دارد و دارای حجم 328 صفحه است.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های کتاب فیزیک تجربی جمع بندی انتشارات خیلی سبز بسیار خلاصه، مختصر و مفید نوشته شده اند، به همین خاطر استفاده از این کتاب برای دانش آموزانی مفید است که در طی سال تحصیلی همگام با دبیر مدرسه، مطالب را آموخته اند، تست های مبحثی حل کرده اند و به تسلط نسبی رسیده اند و اکنون می خواهند در کوتاه ترین زمان ممکن مطالب را جمع بندی کرده و برای کنکور سراسری آماده شوند. به همین خاطر دانش آموزان نباید انتظار داشته باشند که با مطالعه ی درسنامه های این کتاب مطلب جدیدی را بیاموزند.

درسنامه های کتاب جمع بندی فیزیک کنکور تجربی خیلی سبز مطالب را بسیار ساده و قابل فهم ارائه کرده اند و تمامی مطالب کتاب های فیزیک را در حجمی معقول و مناسب دوران جمع بندی بیان کرده اند. در تمامی درسنامه ها نویسندگان در مسیر کنکور سراسری حرکت کرده اند و از بیان مطالب اضافی و خارج از سرفصل های کنکور سراسری اجتناب کرده اند. در درسنامه ها پس از بیان هر مفهوم فیزیکی برای فهم بهتر، تست های حل شده ای قرار داده شده است که این تست ها اکثراً سؤالات کنکورهای سراسری بوده و متأسفانه از تمزین های کتاب درسی و سؤالات آزمون های آزمایشی استفاده ای نشده است. با توجه به سطح علمی مخاطبان این کتاب می توان گفت، دانش آموزان با مطالعه ی درس نامه می توانند به اکثر تست های درسنامه پاسخ دهند.

در درسنامه های کتاب جمع بندی فیزیک تجربی خیلی سبز از نمودارهای درختی به ندرت استفاده شده است، اما مفاهیمی که حالات متنوعی دارد که نیاز است دانش آموزان تمامی حالات را در کنار هم ببیند و امکان مقایسه داشته باشد، از جدول استفاده شده است؛ به طور مثال در قسمت به هم بستن مقاومت ها، روش متوالی و موازی در دو ستون مختلف در یک جدول بیان شده است و در سطرهای متنوعی ویژگی هر روش با روش دیگر مقایسه شده است. به طور مثال در یک سطر فرمول محاسبه ی مقاومت معادل برای هر دو روش بیان شده، در سری دیگر نحوه ی به هم بستن موازی و متوالی ترسیم شده است. یکی از ویژگی های خوب درسنامه های کتاب جمع بندی فیزیک کنکور تجربی خیلی سبز بیان تمامی فرمول های فصل به صورت کامل در صفحه ی پایانی هر فصل می باشد.

 تست (تمرین)

در کتاب جمع بندی فیزیک کنکور تجربی خیلی سبز، تعداد تست های در نظر گرفته شده برای هر فصل متغیر می باشد (به طور میانگین 31 تست برای هر فصل) و بسته به میزان اهمیت هر فصل تعداد تست های پایان فصل مشخص شده اند. به طور مثال برای فصل مهمی مثل جریان الکتریکی 31 تست در نظر گرفته شده، اما برای فصل کم اهمیتی مثل فیزیک و اندازه گیری 19 تست در پایان این فصل قرار داده شده است. ترتیب تست ها منطبق بر ترتیب مطالب ارائه شده در درسنامه می باشد، به طور مثال در فصل مغناطیس و القای الکترومغناطیسی ابتدا سؤالات مربوط به قسمت مغناطیس قرار داده شده و سپس سؤالات قسمت القا. تست های کتاب جمع بندی فیزیک تجربی خیلی سبز به شکل میکرو طبقه بندی نیستند بلکه به صورت آزمون جامعی در پایان هر فصل قرارگرفته اند. یکی از ویژگی های منفی این قسمت شماره گذاری تست ها می باشد، تست های این کتاب از اولین تست فصل اول به شکل سریالی شماره گذاری شده اند. اگر در هر فصل اولین تست از یک شروع می شد امکان حل تست ها به شکل آزمونی راحت تر می شد.

اگر درسنامه و تست های پایان فصل را یک مجموعه در نظر بگیریم می توان گفت تمامی تیپ های متنوع پوشش داده شده اند اما درصورتی که تست های پایان فصل را یک مجموعه ی جداگانه در نظر بگیریم می شود گفت از بسیاری تیپ های مهم تستی وجود ندارد؛ به طور مثال در فصل ویژگی های فیزیکی مواد در قسمت درسنامه از مبحث آزمایش توری چلی (بارومتر) یک تست بررسی شده است و در قسمت تست های پایانی از این مبحث تستی وجود ندارد. اکثر تست های کتاب جمع بندی فیزیک کنکور تجربی خیلی سبز سؤالات کنکورهای سراسری بوده اند و تست های تألیفی نیز در کنار این تست ها قرار گرفته است، اما از سؤالات آزمون های آزمایشی هیچ استفاده ای در این کتاب نشده است. تعداد تست های در نظر گرفته شده برای دوران جمع بندی مناسب می باشد و دانش آموزان می توانند با حل این تست ها در کوتاه ترین زمان ممکن یک فصل را مرور کنند (404 تست).

در کتاب جمع بندی فیزیک کنکور تجربی خیلی سبز، پاسخنامه ی تست ها کامل و دقیق نوشته شده است و نویسندگان محترم تمامی تست ها را از راه حل های بیان شده در درسنامه حل کرده اند. در این قسمت از بیان نکات تستی و کنکوری اجتناب شده است. در این قسمت هر چهار گزینه ی تست های مفهومی بررسی شده است. از ویژگی های خوب پاسخنامه می توان به بررسی راه حل تست ها به صورت گام به گام اشاره کرد.

ظاهر کتاب

قطع کوچکتر از وزیری کتاب جمع بندی فیزیک خیلی سبز جابجایی و مطالعه را در دوران جمع بندی برای دانش آموزان راحت می کند. سایز و فونت نوشته ها خوب انتخاب شده اند. در این کتاب صفحه آرایی خاصی انجام نشده است اما به واسطه ی وجود کادرهای رنگی دانش آموزان در هنگام مطالعه کسل نمی شوند.

اکثر نمودارها و اشکال متنوع بسیار زیبا و دقیق ترسیم شده اند. اما برخی از شکل ها نیز دقیق نیستند. طرح روی جلد این کتاب بسیار ساده می باشد اما رنگ انتخاب شده برای طرح روی جلد (صورتی کم رنگ) بسیار زیبا و جذاب است. کیفیت کاغذ به کار رفته در چاپ این کتاب خوب است.

 جمع بندی

کتاب فیزیک تجربی کنکور از سری جمع بندی خیلی سبز در حجمی معقول و مناسب (328 صفحه) اکثر مطالبی را که دانش آموزان کنکوری لازم دارند، ارائه کرده است و می توان گفت دانش آموزان با مطالعه ی دقیق این کتاب می توانند بیش از 90 درصد مباحث کنکور را به خوبی جمع بندی کنند.

در متن کتاب جمع بندی فیزیک کنکور تجربی خیلی سبز غلط های علمی و یا املایی در بررسی اولیه به چشم نمی خورد. از ویژگی های خاصی که این کتاب دارد می توان به قرار دادن خلاصه ای از فرمول های فصل در پایان هر فصل و همچنین آزمون های جامع پایان کتاب اشاره کرد.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
علی انواری
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
316
قطع کتاب
وزیری
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...