جمع بندی عربی جامع خیلی سبز

عربی خیلی سبز

از {{model.count}}
61,000
48,800 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب جمع بندی عربی جامع خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

جمع بندی عربی جامع خیلی سبز


مقدمه

هدف از نوشتن کتاب جمع بندی عربی کنکور خیلی سبز، جمع‌بندی عربی کنکور سراسری است. چینش فصل‌ها مطابق کتاب درسی است. یعنی از سال دهم شروع می‌شود و به سال دوازدهم ختم می‌شود و به ترتیب دروس در کتاب جای‌ داده شده‌اند. البته درس‌های 3 و 4 عربی دهم، 5 و 6 عربی دهم و 5 و 6 عربی یازدهم در یک سرفصل آورده شده‌اند و علت این مسئله تناسب موضوعی این درس‌ها و شباهت قواعد آن‌هاست. این اتفاق می‌توانست برای دروس 3 و 4 یازدهم هم بیفتد که مربوط به معرفه و نکره و جمله وصفیه است. در ادامه به بررسی کتاب جمع بندی عربی خیلی سبز می پردازیم.

فهرست کتاب صرفاً به شماره و نام تیتر درس‌ها ( مثلاً عجایب الاشجار ) و صفحه پاسخنامه می‌پردازد و اطلاعات بیشتری ندارد. لحن کتاب صمیمی و راحت است. در این کتاب ابتدا واژگان هر درس مطرح می‌شود و سپس درس‌نامه که در میان درسنامه تست هایی هم به‌عنوان‌ مثال مطرح می‌شود و نهایتاً تعداد کمی تست که برای جمع‌بندی مناسب است. این کتاب دارای 300 صفحه و 568 تست می باشد. قبل از خرید اینترنتی کتاب جمع بندی عربی کنکور خیلی سبز ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه کتاب جمع بندی عربی خیلی سبز به زبان ساده و قابل‌فهم نوشته‌ شده است. هرچند بنای کتاب بر این است که جمع‌بندی کند. یعنی دانش‌آموز قبلاً یک‌بار مطالب را به‌صورت جامع خوانده و تست زده است و قرار است صرفاً مطالب مهم و رئوس مطالب را بخواند و یاد بگیرد ولی با این ‌وجود باید پذیرفت که کتاب توانسته یک‌بار تقریباً تمام قواعد را به‌صورت مختصر و با زبانی ساده مطرح کند.

حجم درسنامه با توجه به اینکه به نظر می‌رسد بهترین کار برای جمع‌بندی تست زدن است کمی زیاد است. هرچند بازهم تأکید می‌کنیم تلاش به مختصر نویسی بوده است اما ازآنجاکه با ادبیات تفصیلی نوشته ‌شده حجم قابل‌توجهی گرفته که بهتر بود درسنامه بصورت نکته‌ای نگاشته می‌شد و دانش‌آموزی که نیاز به توضیح بیشتر دارد به منابع اصلی مراجعه کند و تیپ و تعداد تست ها بیشتر شود.

تعداد زیادی از اصطلاحاتی که در درس‌نامه استفاده‌ شده است به‌کل منسوخ‌ شده و تحت هیچ شرایطی سؤالی که آن عناوین را بگنجاند نخواهیم داشت ( مثل مجوزم ، محلا مرفوع و خبر شبه جمله، جامد و مشتق و … ). بنابراین به نظر می‌رسد در مواردی کتاب جمع بندی عربی کنکور خیلی سبز از سطح کنکور بسیار فراتر رفته است که این مسئله برای دانش‌آموزی که در دوره جمع‌بندی است خصوصاً اگر قبلاً این کلمات را نشنیده باشد استرس‌زا است. البته درس‌نامه‌ها برای پاسخگویی به تست ها کفایت می‌کند. جداول، نمودارهای درختی و … تا جایی که محتوا به کتاب اجازه داده است نیز در درس‌نامه دیده می‌شود.

 تست (تمرین)

تعداد تست ها در قسمت ترجمه که بخش اول و جداگانه ی کتاب است به نظر می‌رسد منطقی و متناسب است ( حدود 90 تست ). در قسمت‌های دیگر بهتر بود تعداد تست ها بیشتر می بود تا مبنای جمع‌بندی بیشتر، تست محور باشد تا درس‌نامه محور ولی کتاب جمع بندی عربی کنکور روش برعکس را انتخاب کرده است که تمام درسنامه را یک‌بار کامل مرور کند و سعی کند تیپ‌ها و عناوین متنوع تست ها را با کمیت و تکرار پایین بیاورد و اگر دانش‌آموزی خواست بیشتر تمرین کند به کتاب‌های دیگر و جامع مراجعه کند. پس با این  دیدگاه کتاب، تعداد تست ها منطقی است ولی به نظر جا داشت تعداد تست ها کمی بیشتر باشد.

در این چاپ کتاب جمع بندی عربی کنکور خیلی سبز، تست های کنکورهای سراسری سال 98 به کتاب اضافه‌ شده است که اتفاق مثبت و صحیحی است. در کتاب تلاش شده است که تیپ‌های مختلفی از تست ها پوشش داده شود اما به نظر می‌رسد برای چینش آن‌ها از ساده به سخت یا تلاشی صورت نگرفته و یا اگر گرفته، چندان موفقیت‌آمیز نبوده است.

پاسخنامه تست ها درعین‌حال که مختصر است ولی مفید هم هست یعنی برای دانش‌آموزی که درسنامه را خوانده و سپس تست زده، قابل‌فهم است ولی نکات زیادی در آن یادآوری نشده که با توجه به نوع کتاب منطقی است. در انتهای کتاب  جمع بندی عربی خیلی سبز چهارآزمون جامع آمده است که دوتای اول کنکور ریاضی و تجربی 98 است ( که البته تست هایش لابلای درس‌ها آمده بود ) و دو آزمون بعدی تألیفی بوده است.

ظاهر کتاب

ظاهر کتاب جمع بندی عربی کنکور خیلی سبز مشخصاً نسبت به سایر کتب این انتشارات متفاوت است و رنگ جلد قرمز کتاب با یک نوار سفیدرنگ مزین شده که زیبایی خاصی به طرح روی جلد کتاب داده است. سایز و فونت نوشته‌ها مناسب و خوانا است و در مواردی که محتوا  اجازه داده است از نمودارهای درختی و جدول‌ها نیز استفاده‌ شده است. اما کتاب کاملا روی محور نمودار و جدول نیست و به شکل تفصیلی نوشته‌ شده است.

 جمع بندی

در کتاب جمع بندی عربی کنکور خیلی سبز علاوه بر درس‌نامه، تست و آزمون جامع، جدول‌هایی برای اسامی مترادف – متضاد و جملات مفهومی آمده که اتفاق مثبتی است. حجم کتاب متناسب است و تعداد اشتباهات املایی در آن بسیار اندک است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
میلاد ناصح زاده
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
268
قطع کتاب
وزیری
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...